Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co się dzieje z cenami gazu ... ??? :(


Gość symek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jakos do tej pory gaz nie przekroczyl chyba nigdy tych 50% i oby tak zostalo, ale jak ci zlodzieje nad nami sie w koncu zorientuja jaka tam mozna kase ukrasc to sie mozna wszystkiego spodziewac

 

zeszłej zimy przekroczył. właśnie kiedy gaz był po 2,10 to benzyna kosztowała 3,60-3,90... ludzie zaczęli marudzić, że będą instalacje demontować, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czasem akcyza nia miała iść w górę od stycznia 2006? (o kilka procent)

 

Za bardzo akcyzy nie podniosą bo to by biło w ludzi, któzy ogrzewają lpg domy. Był co prawda pomysł podniesienia akcyzy i wprowadzenie opdliczeń podatkowych dla tych co używają gazu do grzania, ale to znowu tworzenie fikcji i zwiększania szarej strefy (tak jak z olejem opałowym).

 

Zauważcie, że dodatkowo instalacje gazowe są coraz doskonalsze i coraz tańsze, co powoduje że zużycie gazu spada. A za parę latek pewnie przerzucimy się na metan, za parenaście na wodór.

 

I tak powinno być, w końcu ile można truć środowiską tą benzynką :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie od miesiąca jeżdzę co tydzień z Rzeszowa do Koszalina. Na całej trasie najtańsze paliwa to LPG po 1,79 a benzyna Pb95 - 3,87 Olej napedowy 3,66 - piątek 07.10.2005r.na jednej jedynej stacji Petrochemia Płock - tuż przed Swieciem n/Wisłą ( Bydgoszcz - Toruń)

Nigdzie taniej nie widziałem a przeciętnie LPG kosztuje - 1,99 do 2,11 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to już jak tak mowimy o cenach LPG dopytam sie Was o jedna rzecz. Ogólnie w Wawie ceny LPG wahają się od 1,81 do 2,13.

 

Ceny te wyższe oczywiście są na stgacjach typu Shell, BP, Statoil, Orlen

 

Mam butle 35 l. Jak tankuje na tych droższych zawsze wchodzi na pusty bak 35,14 ; 35,45

 

Jak się tylko skusze na niższą cenę LPG jakimś cudem na każdej stacji dosłownie każdej innej wchodzi 37,30; 37,68; 38,50 :!: :!:

 

Czyli patrząc z obiektywnie opłaca się tankować na tych droższych niż tańszych. Dodatkowo moja N15 jakś lepiej jeździ na tym droższym gazie.

 

Czy też WAm się tak zdarza czy to tylko moje odczucie? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo!

 

Dlatego tankuję tylko na BP. Zawsze jak tankowałem byle gdzie to tego żałowaem (jakimś cudem wchodziło więcej niż powinno i nagle gaz się kończył 30-40 km wcześniej niż powinien ;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo!

 

Dlatego tankuję tylko na BP. Zawsze jak tankowałem byle gdzie to tego żałowaem (jakimś cudem wchodziło więcej niż powinno i nagle gaz się kończył 30-40 km wcześniej niż powinien ;-) )

 

Co do BP to ja mam przykre wspomnienia... Puki co, był to najgorszy gaz, jaki zatankowałem na stacji benzynowej (nie mówię o małych "stacjach", na których mają tylko gaz, bo to porażka do kwadratu). Tankuję tylko na Shell'u i na Statoil'u i nigdy nie miałem żadnych zastrzeżeń. Ostatnio musiałem zatankować na Orlenie i gaz również był ok. Może gaz na tych stacjach jest droższy ale zawsze wchodzi go tyle samo (butla nie zwiększa swej objętości w "cudowny sposób") i nie kończy się 30 czy 40 km wcześniej. Polecam markowe stacje.

 

PS. Nie mam nic wspólnego z "chwalonymi" stacjami benzynowymi, z tym wyjątkiem, że na nich tankuję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjasnialem na forum jak to robia...w wielkim skrocie spuszczaja gaz po tankowaniu kotry zostaje w przewodach i jak tankujesz to ze 2 litry wchodzi Ci samego powietrza :roll:

 

Kolega, ktory ma stacje potwierdzil mi ta praktyke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam butle 35 l. Jak tankuje na tych droższych zawsze wchodzi na pusty bak 35,14 ; 35,45

 

Jak się tylko skusze na niższą cenę LPG jakimś cudem na każdej stacji dosłownie każdej innej wchodzi 37,30; 37,68; 38,50 :!: :!:

Jakim cudem w butlę 35l może wejść dokładnie 100%? Przecież wielozawór powinien "odbić" przy ok. 80% pojemności? No chyba że się walnęłeś i masz butlę 45l...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam butle 35 l. Jak tankuje na tych droższych zawsze wchodzi na pusty bak 35,14 ; 35,45

 

Jak się tylko skusze na niższą cenę LPG jakimś cudem na każdej stacji dosłownie każdej innej wchodzi 37,30; 37,68; 38,50 :!: :!:

Jakim cudem w butlę 35l może wejść dokładnie 100%? Przecież wielozawór powinien "odbić" przy ok. 80% pojemności? No chyba że się walnęłeś i masz butlę 45l...

bo wpompowano mu pare litrow powietrza :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gorzowie gaz jest po 2,13-2,17/l stacje "firmowe".

I odpowiednio ok. 12 groszy taniej na stacjach mniej firmowych, w zasadzie ceny zmieniają się tak ze dwa razy w tygodniu :( .

Chociaż jeden gość w Gorzowie (na trasie do Kostrzyna) sprzedaje gaz (jeżeli nie podniósł ceny) po 2,60 :shock:

I tak to mniej więcej wygląda w zachodniej "metropolii". Lepsze mają ceny w Zielonej Górze (czytaj niższe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W łodzi narazie nie szaleją zbytnio z gazem. na stacjach firmowych ok 2,09 a na mniej firmowych 2.02 - 1,99. Więc narazie nie jest tak najgorzej, ale jeszzce sięzima nie zaczeła. Wiec jak zmienią mieszankęna zimową to na bank podskoczy do 2,5 zgroza. A ja pamietam jak tankowałem za 0,95..... tylko wspomnienia :!: :roll:

 

PZD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W łodzi narazie nie szaleją zbytnio z gazem. na stacjach firmowych ok 2,09 a na mniej firmowych 2.02 - 1,99. Więc narazie nie jest tak najgorzej, ale jeszzce sięzima nie zaczeła. Wiec jak zmienią mieszankęna zimową to na bank podskoczy do 2,5 zgroza. A ja pamietam jak tankowałem za 0,95..... tylko wspomnienia :!: :roll:

 

PZD

aj apamiętam jak tankowałem jeszcze gaz po 0.74 grosze, ale to by,ło 9 lat temu, jak p,racowałem w pewnej zamojskiej cukierni... stare, dobre czasy...a paliwo mozna była nalać do baku za 1,80 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co panikować, gaz dużo nie pójdzie w górę, od stycznia akcyza na gaz wzrośnie 0,7%, rząd nie może szaleć z akcyzą na LPG ponieważ jest to paliwo ekologiczne i jakieś przepisy ograniczają nakładania nie akcyzy, obecne podwyżki są tylko sezonową tendencją

nikt zresztą nie uśmierci biznesu gazowego bo zbyt wielu "VIPÓW" ma z niego DUŻĄ kasę

a jakby coś to się zmówimy i przez tydzień żaden kierowca nie bedzie tankował gazu i będą tyle w plecy że za darmo gaz nam będą wpychać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam butle w kole zapasowym tam chyba jest 40-42 L wiec wchodzi mi jakos do ok 35 a czasami zdarzylo sie ze jakims cudem to przekroczyli wiec pewnie maja tak ustawiony licznik ze masz w baku mniej a placisz za wiecej :] kiedys byl o tym artukul w gazecie ze tak robia kolesie na stacjach lpg ja to staram sie tankowac na sprawdzonych bo bywa tez ze zaplacilem taniej a samochod jechal tak jakby nie chcial wiec zdarza sie ze tylko w morde lac hehe :D a u mnie pewnie ceny gdzies ponad 2.0 zl zaraz jade zatankowac obym sie nie zdziwil cenami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no "oni" powariowali. Takie ceny. U mnie na BP i na prywatnej stacji dziś gaz był po 2,17 :evil: Niedługo stówka nie starczy żeby zatankować do pełna (u mnie wchodzi 35,5l w 45 litrową butlę, która jest w miejscu koła zapasowego).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evil: Niedługo stówka nie starczy żeby zatankować do pełna (u mnie wchodzi 35,5l w 45 litrową butlę, która jest w miejscu koła zapasowego).

Pozdrawiam

Był czas, że tankowałem zbiornik za 50zł a ostatnie tankowanie 109zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evil: Niedługo stówka nie starczy żeby zatankować do pełna (u mnie wchodzi 35,5l w 45 litrową butlę, która jest w miejscu koła zapasowego).

Pozdrawiam

Był czas, że tankowałem zbiornik za 50zł a ostatnie tankowanie 109zł

 

Ja jeszcze kilka tygodni temu lałem do pełna za 50-55zł. Dziś rano zalałem za 70zł i pistolet nie odbił...

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...