Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! ;)

 

Jestem również kierowcą, który zapatruje się na zakup swojego pierwszego samochodu. I tu zaczyna się cała sprawa.

Sprawa wygląda następująco - dysponuję budżetem do ~7 tys. złotych na samo auto. Szukałem niewielkiego, benzynowego hatchbacka, 5 drzwiowego, z silnikiem pomiędzy 1,4-1,6 i mocą 80-90km. Mieszkam w dużym mieście i w nim będę spędzał większość czasu samochodem, aczkolwiek zdarzać się będą także dalsze wypady. Znalazłem - Almerę. Długo czytałem opinie o nich, ich silnikach i ich wadach, po czym doszedłem do wniosku, że najlepszym wyborem będzie 1.5 benzyna.

Długo szukałem nie mogąc niczego znaleźć, aż w końcu trafiła się ta poniżej:

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-almera-1-6-ambiente-klimatyzacja-5-drzwi-serwis-do-konca-oplacona-ID6zqyvp.html

 

Chciałbym zapytać co o niej sądzicie. Wiekowa, ale wydaje się być w b. dobrym stanie. Przemawia za nią długi okres serwisowania. Dzwoniłem dziś do powyższego komisu i powiedziano mi, że samochód w dniu dzisiejszym przeszedł przegląd techniczny (co nie zmienia faktu, że przed zakupem i tak udam się na ścieżkę diagnostyczną). Tylko czy ten konkretny egzemplarz jest wart swojej ceny? Oczywiście mam zamiar trochę z niej zbić, ale chcę zapytać fachowców ;)

 

PS. I czym w ogóle jest wersja "Ambiente"? Szukałem i nie znalazłem nic a nic..

Pozdrawiam, i liczę na szybką odpowiedź! :)

Dzięki!

Przez 17 lat tylko 216k przebiegu - mało realne, a na oględziny lepiej weź kogoś że sobą

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Przez 17 lat tylko 216k przebiegu - mało realne, a na oględziny lepiej weź kogoś że sobą

Ja 3 lata temu sprzedawałem 16 letnią N15 w idealnym stanie, która miała 120 tys przebiegu, więc realia to pojęcie względne. Jeżeli była serwisowana, to w papierach powinny być przebiegi międzyprzeglądowe.

Bardziej bym się zainteresował sprawdzeniem grubości lakieru, bo w ofercie nie znalazłem informacji, czy bezwypadkowy, a na fotkach wygląda nadspodziewanie ładnie.

KrzysiekxD - obowiązkowo weź z sobą speca, by obejrzał auto, a wizyta kontrolna przed zakupem w ASO, też nie zaszkodzi.

Tak na marginesie, to na dokumentacji fotograficznej widzę "dziurę" w przeglądach między 2005, a 2015 rokiem, między przebiegiem 52 tys, a 159 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 3 lata temu sprzedawałem 16 letnią N15 w idealnym stanie, która miała 120 tys przebiegu, więc realia to pojęcie względne. Jeżeli była serwisowana, to w papierach powinny być przebiegi międzyprzeglądowe.

Bardziej bym się zainteresował sprawdzeniem grubości lakieru, bo w ofercie nie znalazłem informacji, czy bezwypadkowy, a na fotkach wygląda nadspodziewanie ładnie.

KrzysiekxD - obowiązkowo weź z sobą speca, by obejrzał auto, a wizyta kontrolna przed zakupem w ASO, też nie zaszkodzi.

Tak na marginesie, to na dokumentacji fotograficznej widzę "dziurę" w przeglądach między 2005, a 2015 rokiem, między przebiegiem 52 tys, a 159 tys.

Co Ty chcesz żeby podwoił wartość przeglądami? :P

Dziura w serwisowaniu też nie dziwi, nikt o zdrowych zmysłach po gwarancji po paru latach od zakupu nie jeździł z tym do ASO bo kwoty za taką usługę już wtedy były bliskie czterocyfrowej w PL.

 

Reasumując: Nie opłaca się. Zjedzą Cię koszty eksploatacji, napraw i części. W dodatku samochód ten nie nadaje się do miasta: jest duży, ma długą maskę, jest niezwrotny (promień skrętu jak w Ikarusie), jest niedynamiczny w szczególności z tym silnikiem (bardzo duża masa), dużo pali.

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Co Ty chcesz żeby podwoił wartość przeglądami? :P

Dziura w serwisowaniu też nie dziwi, nikt o zdrowych zmysłach po gwarancji po paru latach od zakupu nie jeździł z tym do ASO bo kwoty za taką usługę już wtedy były bliskie czterocyfrowej w PL.

Ja niczego nie chcę. Kolega prosił o rady, więc mu ich udzielam. Ciebie dziura w serwisowaniu może nie dziwić, ale mnie biorąc pod uwagę fakt, że auto było do tej pory eksploatowane w Niemczech, już tak. Sprzedawca chełpi się, że

serwisowana DO SAMEGO KOŃCA (OSTATNI WPIS 18.03.2016)

Tylko jakoś nie zauważył 10 letniej "dziury". Na mój gust, auto mogło mieć (co nie znaczy że tak było) 3 właścicieli. To tylko wskazówka dla kolegi, by te elementy sprawdził w historii pojazdu.

Natomiast co do reszty, w kwestii ceny, kosztów eksploatacji, to zauważ jaką kwotą dysponuje kupujący. Jeżeli auto nie było walone, wygląd ma cacy, wygląda na uszanowane, kwity będzie miało w porządku, przegląd niczego istotnego nie wykaże, to moim zdaniem będzie to atrakcyjny zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak b

 

 

Witam!  ;)


Jestem również kierowcą, który zapatruje się na zakup swojego pierwszego samochodu. I tu zaczyna się cała sprawa.

 

Sprawa wygląda następująco - dysponuję budżetem do ~7 tys. złotych na samo auto. Szukałem niewielkiego, benzynowego hatchbacka, 5 drzwiowego, z silnikiem pomiędzy 1,4-1,6 i mocą 80-90km. Mieszkam w dużym mieście i w nim będę spędzał większość czasu samochodem, aczkolwiek zdarzać się będą także dalsze wypady. Znalazłem - Almerę. Długo czytałem opinie o nich, ich silnikach i ich wadach, po czym doszedłem do wniosku, że najlepszym wyborem będzie 1.5 benzyna.

Długo szukałem nie mogąc niczego znaleźć, aż w końcu trafiła się ta poniżej:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-almera-1-6-ambiente-klimatyzacja-5-drzwi-serwis-do-konca-oplacona-ID6zqyvp.html

Chciałbym zapytać co o niej sądzicie. Wiekowa, ale wydaje się być w b. dobrym stanie. Przemawia za nią długi okres serwisowania. Dzwoniłem dziś do powyższego komisu i powiedziano mi, że samochód w dniu dzisiejszym przeszedł przegląd techniczny (co nie zmienia faktu, że przed zakupem i tak udam się na ścieżkę diagnostyczną). Tylko czy ten konkretny egzemplarz jest wart swojej ceny? Oczywiście mam zamiar trochę z niej zbić, ale chcę zapytać fachowców  ;)

PS. I czym w ogóle jest wersja "Ambiente"? Szukałem i nie znalazłem nic a nic..

 

Pozdrawiam, i liczę na szybką odpowiedź!  :)
Dzięki

Jeśli załatwisz VIN od sprzedającego to można sprawdzić co było robione i jakie były przebiegi w okresie gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Almera o której wspominałem wcześniej okazała się totalnym niewypałem przy oględzinach.. Przy otwieraniu odpadł schowek, sprzedawca w komisie wzbraniał się rękami i nogami przed podaniem VIN'u oraz odwiedzeniu ASO. W dodatku ta 10 letnia przerwa w przeglądach..

Stąd kontynuuję poszukiwania, aczkolwiek wciąż upieram się przy Almerze.

Drodzy użytkownicy - Jak to wygląda w kwestii awaryjności i kosztów ewentualnych napraw czy najczęstszych usterek..? Silnik 1,5 czy 1,8 w benzynie? Bo słyszałem, że diesle to totalne niewypały w tych samochodach.. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyny 1.5 i 1.8 podobne jedne i drugie mają plusy i minusy .Ja mam 1.5 powiem ci tak użytkuje ją na dojazdy do pracy głównie i mocy mi starcza fakt na autostradę wolał bym 1.8 jak by nie było więcej koni .Wady silników 1.8 dobrze trzeba poszukać bo piją olej wada fabryczna jeżeli tak można nazwać w 1.5 też może to występować ale w mniejszym stopniu.A tak to z osprzętu to cewki i przepływomierz ,sondy niby nic jednak przepływomierz drogi jak bd do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze maniek, ja miałem 1,5. Handlarz sprzedał mi auto z przepietą żarówką od check engine. To był przepływomierz. W aso wymieniałem dwa razy i gdy się pozbywałem znowu przepływomierz był walnięty. Cewy zapłonowe padaly mi przez 10 lat 4 razy. Ale te kupowalem oryginalne używki po ok. 65 zł za sztukę. Przeplywka gorzej bo w aso za jakieś 350 zł (nie jestem pewien), ale to była z innego samochodu. Padła na gwarancji, wymienili bo normalna cena to jakieś 700-800 zł. Silnik nie brał oleju, nigdy się nie zepsuł. Jedynie te cewy i przepływomierz, przez 10 lat wydałem na to niecałe 800 zł. Gorzej z blacharką, abs i łączenia poduch. Wg mnie jak trafisz na egzemplarz bez jakieś fatalnej historii i takiego, który od początku nie był pechowy fabrycznie to tam nie ma się co zepsuć. Ale trzeba pilnować obecnie też spalin. Na przeglądach trzepią, jak będzie niesprawna przepływka, katalizator, sondy to będzie przekroczone CO. No ale nadal są tacy co przegląd po znajomościach mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam, chciałbym kupić swojego drugiego Nissana. Wcześniej miałem Primerę i teraz rozglądam się z Almerą. Jutro jestem umówiony na obejrzenie ładnej Almery. Z tym, że nie pokoi mnie cena jak za ten rok i taki stan - niby idealny.


 


Czy ktoś mógłby podpowiedzieć coś co do tego ogłoszenia? Może coś wychwycicie czego ja nie widzę. Albo ktoś zna akurat to auto?


 


https://www.otomoto....=olx#xtor=SEC-8


 


Z tego wiem to w Almerach nadwozie troszkę rdzewieje. A tutaj gość twierdzi, że igła. W oczy rzuciło mi się też, że z każdej strony sa rózne kołpaki hmm Jak i meszek jest jakby nowy, nie podarty.


 


Za pomoc z góry serdecznie dziękuje. Każda rada co do tego samochodu będzie przydatna. Jak i info na co mam zwrócić uwagę. Sprzedawca jest na pewno handlarzem, sprawdzałem to. Ale twierdzi, że auto ma dwa lata.


 


Załozyłem tez temat, ale nie zauważyłem, że jest taki dział jak ten.


Edytowane przez hodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dzień dobry wszystkim, noszę się z zamiarem kupna almery n16 1.5 66kw.
Chodzi o to ogłoszenie:
https://www.olx.pl/oferta/nissan-almera-2005-1-5-benzyna-gaz-CID5-IDvzeeO.html

 

Powiedzcie proszę czy warto za taką cenę? (Dokładnie to wynegocjowałem za 7300) .

Auto z polskiego salonu ,gościu jest chyba 3 lub 4 właścicielem, ale użytkuje samochód od 6lat (wtedy też założył instalacje gazowa)

SAVE_20180924_090021.jpg.1914c7327ebfdd7a66277c820987e07b.jpg

Słyszałem opinie, że ten silnik lub brać olej, to prawda? Bo właściciel mówi, że jego praktycznie w ogóle nie bierze oleju.

Na ta chwilę do zrobienia w aucie przegląd gazu i hamulce tył (tarcze i klocki).
Przegląd był robiony miesiąc temu.

Proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Co do brania oleju silnikowego to moja almera prawie w ogóle nie bierze, silnik 1,5 . Co silników 1.8 to są różne opinie, mój kolega miał taką Almerę i nie miał w ogóle problemów z braniem oleju a zrobił na niej 200 kkm. Także wszystko zależy zależy jak trafisz. 

obecnie co do części nie ma problemów i taki przepływomierz kupisz nawet za kilkadziesiąt złotych, podobnie jak cewki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...