Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam, mam pytanie odnośnie almery 1,8. Jutro rano jadę obejrzeć almerę z 2002 roku, raczej przed liftingiem, 3 drzwiowa, niestety nie wiem jaka wersja, ale od I właściciela, z udokumentowanym przebiegiem ok 170 tys km. Nissan ma sekwencyjny wtrysk gazu, jednak sprzęgło może wymagać wymiany. Proszę was o porady na co zwrócić uwagę przy oglądaniu, jaką cenę można uznać za atrakcyjną zarówno dla mnie jak i sprzedającego (ale bardziej dla mnie :), ile kosztuje mniej więcej wymiana kompletnego sprzęga. Zdjęć nie mam, nawet dobrze nie wiem co ma, ze względu na fakt iż sprzedaje samochód sąsiadka znajomych i bez zbędnych ceregieli umówiłem się na jutro na obejrzenie. Samochód też jest w Lublinie, więc nie mam parcia na zakup natychmiastowy. Acha, samochód miał ponoć lekkie spotkanie przodem z innym, ale koleżanka widziała go po tej stłuczce i poduchy były ok. Sorki, że się rozpisałem, ale ujeżdżałem sunny i primerę i nissany mi leżą i mam nadzieję, że coś na szybko mi poradzicie.

Z góry dzięki a jutro wieczorem wkleję fotki, co to za cudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę jost że silniki 1.8 w latach 2002-2003 bodajże szły z wadliwymi pierścieniami i trezba było je remontować?

No i głowica Almery jest za miękka do gazu do 100 kkm pośmiga a potem problem z gniazdami zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tej nie kupuje, okazało się, że jednak 1,5 i w dodatku straszny muł, sprzęgło dziwnie działa, coś huczy w czasie jazdy, po lekkiej stłuczce z przodu, podrapany błotnik z tyłu, na gazie od 170 tys, a poza tym strasznie ciasny w środku. Już nie chcę almery, chyba będę szukał primery, ale tej paskudnej garbatej nie chcę i będę chyba poszukiwał p11.144 z 2001 jakaś najmłodsza chyba, ewentualnie alfę 1,9jtd sw.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze widzę kalkulujesz Alfa wypas tylko dziwnie te ceny takie niskie chyba nawet tańsze niż francuskie france. No ale kwestia wyboru, przynajmniej na parkingu będzie dobrze wyglądała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rude_boy
rude_boy, ma klimę i mały przebieg, wiec to dobra oferta.

 

w takim razie pytanie dodatkowe, czy te silniki dobrz znoszą gaz?

czy musi być sekwencja czy wystarczy 2 generacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam....

 

wczotraj znalazlem ogloszenie nastepujace :

 

Sprzedam Nissana Almera 1.4 16V 1999r. Przebieg 124000km (serwis) wspomaganie, ABS, c.zamek, el.szyby, lusterka i szyberdach, 2xairbag, alufelgi, cd, srebrny. Cena 10500.

telefon: 602124738 e-mail: martin8421@wp.pl

ogłoszenie dodane 2008-02-10

 

 

moze ktos jest zainteresowany... moze byc fajna furka jesli ktos dbal....

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam do Was pytanie (a nawet kilka) dotyczące N16 1.8 z roku 2003 przebieg 62000km.

Wersja opisana jest jako "Sport". Ma spojler i wielki wyświetlacz po środku deski. Co jeszcze powinna posiadać?

Czym napędzany jest rozrząd w tym silniku? Pasek czy łańcuch?

Na co zwrócić szczególna uwagę? Wiem juz o mozliwości rdzy na klapie bagażnika, ale może coś jeszcze?

Czy na elektronicznym wyświetlaczu przebiegu, przebieg mniejszy niż 100tyś.km jest poprzedzony zerem? Czy ten opisany przebieg będzie sie wyświetlał jako: 62000 czy 062000? Pytam, bo moze to być pierwszy trop cofanego licznika. W innych markach tego zera nie ma.

Czy almera z tego rocznika jest ocynkowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinna byc ocynkowana (ale nie dam sobie reki uciac ;) )

 

co do silnika 1.8 to bardzo lubia brac olej - ale tego nie masz za bardzo jak sprawdzic - moze przyjrzyj sie dokladnie czy jest nalot na rurze wydechowej? ja trafilem akurat taki co malo bierze ale niektore silniki siadaly juz po 40 000km...

 

przebieg powinien byc wyswietlany 062000 :)

 

rozrdzad jest na lancuchu ale jego trwalosc tez mistrzowska nie jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko tyle, że ten drugi to prawdopodobnie rasowy Japończyk, tylko rocznik trochę nie pasuje. Co do ceny to ja uważam, że jest ok :) Aha drobna uwaga... skoro został sprowadzony 30.10.2007 i do chwili obecnej się nie sprzedał to dla mnie jest to trochę podejrzane :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Apollo79

Witaj Teres,

 

Dzięki za kolejną odpowiedź na moje pytanie. Kilka razy już tu pytałem, ale ciągle bank się ociągał z wypłatą kasy - tak więc kilka sztuk mi uciekło. A teraz już mogę czegoś fajnego szukać. Ten sedan to faktycznie wyglą da na japońca, ale ponoć były one tylko na początku produkowane w JP, a tu taki rocznik - dziwne. A w tym drugim dziwi mnie ten odtwarzacz CD-chyba rzadko spotykany w takich rocznikach.

 

[ Dodano: Czw 14 Lut, 2008 18:37 ]

chmm, widzę że jesteś z Krakowa :-) a ta druga alma jest właśnie z Krakowa. Czy jeśli miałbyś blisko mógłbyś zerknąć n a nią???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zastanawiam się na d zakupem benzynowego nissana.

Interesuje mnei almera 1,8 z lat 2002 - 2003 - czy po oznaczeniu silnika można dojść do tego czy to ten wadliwy czy nie ?

co do brania oleju- mamusia powtarzała myj zeby i sprawdzaj olej ( i wymieniaj co 10kkm) więc sie jakoś nie boję- jeżdziłem alfą 156 :P

 

1,5 benzyna jest za słaby- jędzę od czasu do czasu takim i jest bardzo bardzo słaby- wprawdzie pali mało ale cóż od auta chciałoby się cos wiecej niż toczenia :027:

 

Prosze o podpowiedź co z tymi 1,8 bo chyba 2,0 benzynowe almery nie wychodziły ?

 

czy 1,8 w almerze i w primerze to te same silniki ? mówie oczywiście o latach 2002 - 2003

 

będę wdzięczny za podpowiedzi :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie 1. - pierwsze slysze zeby jakas almera miala kontrole trakcji. To 110KM czy 115KM ma ten silnik (2.2 di)? Poza tym ładna - tez mam czarna - niepolecam tego koloru - caly brud doskonale widac :D

Zapoznaj się z N16 wersja Tekna - ESP w standardzie :mikolaj:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ladna, maly przebieg i dobry rocznik - 2000 to chyba najlepszy rocznik tych aut. Tylko jakies dziwne wnetrze - kolory plastikow sie nie zgadzaja, zmieniona galka od zmiany biegow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Apollo79

Witam,

 

Byłem oglądałem. Niestety nawet nie odpaliła, a dodatkowo rdza na tylnej klapie w dwóch miejscach i na słupku. Coś była też lakierowana - lakier na uszczelkach :-(

Niestety i tym razem porażka.

 

Pozdrawiam,

 

[ Dodano: Sro 20 Lut, 2008 16:30 ]

Witam,

 

Kolejny typ: Alma

 

Tylko jakaś dziwna wersja, inne radio, z tyłu elektryka, ale brak sterowania tymi szybami na panelu obok kierowcy. Co o tym myślicie???

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...