Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Siłowniki Gazowe do podnoszenia maski silnika.


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zadałem sobie trochę trudu ,by wykombinować lekkie otwieranie maski silnika w Qashqaiu J11.

Zastosowałem więc sprężyny gazowe.Dobierałem je trzykrotnie pod względem mocy,długości i skoku tłoczyska,i UDAŁO SIĘ! :D

d47d4fa74b420aabmed.jpg

Tak to wygląda.

Maska otwiera się lekko i bez szarpnięć i uderzeń ,Nic nie ulega odkształceniu,a cały montaż trwa około 15 minut.Uchwyty wykonane są z kajnerki.Do montażu wykorzystane są już istniejące otwory technologiczne,tak więc nic nie trzeba przerabiać.Zamykanie również nie wymaga siły.Po opuszczeniu luzem,klapa zaskakuje na pierwszy zaczep,a nie bije z całą mocą o zamek.Wydaje mi się ,że tak jest najbardziej optymalnie dobrana siła sprężyn,oraz mocowanie,które zmieniało się również parokrotnie.w poniedziałek ruszam do pobliskiego warsztatu gdzie mają CNC ,być może za wycinanie z kajnerki uchwytów nie będą chcieli zedrzeć skóry.Jak nie to pozostanie wycinanie i obróbka ręczna.

  • Upvote 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko piknie. Tylko o ile w standardzie puszczę maskę z pewnej wysokości i się zamknie, to tu mam obawy, że jej dociskanie łapką może po jakimś czasie pozostawić ślad w postaci "wgniotków".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj w tym wypadku jeżeli ją tak lekko doprowadzisz w dół to zaskoczy na pierwszy ząbek.Jeżeli ją troszkę mocniej popchniesz zaskoczy sama bez zbędnego łupnięcia.

Będę w niedzielę się umawiał na spotkanie z kolegą Pieciu,obejrzy i powie Wam co on sądzi.Kto jest z bliska ,również możemy się kiedy umówić.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj w tym wypadku jeżeli ją tak lekko doprowadzisz w dół to zaskoczy na pierwszy ząbek.Jeżeli ją troszkę mocniej popchniesz zaskoczy sama bez zbędnego łupnięcia.

Będę w niedzielę się umawiał na spotkanie z kolegą Pieciu,obejrzy i powie Wam co on sądzi.Kto jest z bliska ,również możemy się kiedy umówić.

 

pól biedy jak się samemu będzie zamykało maskę. gorzej jak będzie zamykał ktoś inny. Daj znać o efekcie na forum jak zakonczysz modyfikacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak ją popchniesz mocniej,to nie ma obawy że coś się stanie,bo schodzi spokojniej,niż ze swobodnego upadku.

Co do modyfikacji już zakończone.Tak jak pisałem,kwestia tylko czy bedę wycinał uchwyty na laserówce,cz y ręcznie,jak wiadomo ważne koszta.


Poza tym,zamykajac maskę,masz nad nią pełną kontrolę podczas zamykania,nie tak jak luzem ,ze puszczasz i łuuup!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie :D

Wstępnie sam materiał to ok 75 zł,Zobaczymy w poniedziałek co i jak.

A jak jutro mi się uda zamieścić filmik na You Tubie to zobaczycie jak to działa.


WuWojtas ,ale to jest do wersji J11.

Bo widzę ,ze Ty chyba masz J10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N o mnie też ciekawi temat i kibicuję Twoim poczynaniom .

Górne mocowanie chyba będzie jednakowe J10 > J11 

Teleskopy też , ciekawe czy różnica w mocowaniu dolnym będzie czy nie ? 

Jeśli będziesz nagrywać filmik to skup troszkę uwagi na mocowaniach przy maska/błotnik , 

Wydrukuję sobie klatkę z filmu i porównam z J10 czy podejdzie bez większych modyfikacji , albo co byłoby najlepsze ,ktoś z J10 sprawdziłby kompatybilność Twoich uchwytów organoleptycznie na swoim aucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję dodac do działu ZTS :D tylk przydała by się obszerniejsza fotorelacja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie fotorelacja.

I może filmik. Co do prośby Fergula,jasne! Jak bedę demontował u siebie (w poniedziałek) to zrobię fotkę z pomiarem miejsca mocowania może w J10 będzie to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie fotorelacja.

I może filmik. Co do prośby Fergula,jasne! Jak bedę demontował u siebie (w poniedziałek) to zrobię fotkę z pomiarem miejsca mocowania może w J10 będzie to samo?

Jejku jejku , mam taką cichą nadzieję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra :D Zrobiłem to dla Ciebie i innych ,z nadzieją że coś spasuje :D

e9c315adc238f47amed.jpg

 

 

Fergul,powyżej mocowania reflektora widać dwa otwory,jeden duży ok10mm i drugi od mocowania błotnika 5mm

Zmierz mi odległośćod środka tego dużego do środka tego małego.U mnie jest 85mm

Następnie ,zmierz mi odległość od środka małego otworu do górnej śruby zawiasu,ale miarę bierz pod górną nakrętką .Powinno być około 500mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie tajemnica, to jak dobrałeś siłowniki gazowe (długość, skok, siła)?

 

Swego czasu miałem zamysł uczynić to w X-trailu, lecz pomysł został zawieszony.

Nie wiem czy Twoje działania nie spowodują powrotu do pomysłu.

 

A odnośnie "kajnerki" musiałem poszukać co to takiego. Pierwszy raz się spotkałem z tym terminem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak to działa panowie. :D

 

  • Upvote 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwymiarowałem duże zdjęcie ,mam nadzieję że na forum otworzy się tak aby widać było wymiary ?

Jak by coś ...to zrobię bardziej szczegółowe ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no , klasa wyszło to na filmiku !!!

Tyle że w J11 jest tam spora płaska powierzchnia na nadkolu w J10 jest dużo skromniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem i myślę,muszę to rozeznać dokładniej.......

AAaaaaale!!!! mój kolega ma J10! tylko rzadko nim przyjeżdża.Pomyślimy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze pomyśl pray.gif, zaproś go na "kawę" , a ja zasponsoruję buziak.gif

Trochę nieudolnie ze skalowanego zdjęcia próbowałem zwymiarować uchwyt na nadkole .

Zastanawiam się czy w takim przypadku teleskop do J10 powinien być 550 dł (po otwarciu) 

Natomiast uchwyt maski ...hm muszę rozstaw śrub zmierzyć .

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko. Obawiałem się o dociskanie maski, a przez to możliwość powstawania wgnieceń, ale widzę, że ten problem też rozwiązałeś i można maskę zamknąć przez pierdyknięcie.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście i nie jest to tak jak piszesz pierdyknięcie,ale klapnięcie z czuciem :D


Fergul.Rozstaw miedzy śrubami jest 6.5 cm? A te 3.5 do czego jest mierzone???

Uchwyt do maski byłby ten sam.

Jutro jeszcze coś pomierzę i będę się Ciebie pytał ,a z kolegą się skontaktuję i może nawet jak zrobię uchwyty to wypróbuję na nim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia zapożyczyłem z tej aukcji  http://www.aliexpress.com/store/product/Nissan-Qashqai-Engine-cover-Poles-Hood-support-strut-Support-rods-slip-resistant-screws-2-support-rods/219598_1071284169.html

 

Jacko29 pomiędzy środkami śrub jest 30 mm , prosiłeś o wymiar z tego mniejszego/bliższego otworu do czegoś musiałem się odnieść natomiast po dołożeniu uchwytu jest on niewykorzystany .

Wymiar 65mm był jedynie potrzebny do wstępnego określenia położenia otworów względem siebie , ale po nałożeniu pozostałych wymiarów i rozwinięciu następnych zdjęć stał się on zbyteczny .

Jak napisałem starałem się zwymiarować skalowane zdjęcia , nie wyszło to najlepiej / wiem !!! robiłem to na kolanie i laptopie , bez myszki w panicie .


Jacko , wygląda na to że na nadkole i do maski to są te same uchwyty z tą różnicą że dwa prawe i dwa lewe , czyli lustrzane odbicie .

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fergul,pięknie to zwymiarowałeś ,zwłaszcza te fotki bedą bardzo przydatne.

W takim układzie wykonanie tych uchwytów nie nastręcza żadnych problemów.Jedyny problem to siłownik.

Mam 570mm ale o sile 520N

Z tego co się orientowałem po tych fotach  to siłowniki wykorzystane do J10 mają po 470N i są od którejś z Lancii.

Spróbuję zrobić uchwyty.A jak kumpel bedzie to poproszę go o pozwolenie przymiarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak doczytałem w tym co Chińczyk pisze że wymiar paczki , jej długość to 57 cm , drogą dedukcji te sprężyny mogą mieć całkowity wymiar 55 cm + 2 cm na opakowanie ?

A Twoje sprężyny unoszą maskę do końca , czy zostaje trochę ruchu jeszcze na zawiasie , teoretyzując zwalniasz zaczep ze sworznia kulowego i dasz radę ręką podnieść wyżej maskę ?

Bo jeżeli Ty masz długość sprężyn gazowych optymalną to porównując Twoje uchwyty z J11 z tymi do J10 i odległość od mocowania sworzni góra i dół , należało by znaleźć jakiś punkt wspólny pod maską od którego się odnieść aby praktycznie  dokonać pomiaru długości właściwej sprężyny do J10 

Trochę zawile  co ? jakbym pokazał RENCOMA byłoby zrozumialej !

Faktycznie potrzebna jest baza żeby przymierzyć , zmierzyć i przestać dreptać w kółko teoretyzując !


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zrobię tak , jutro wytnę z kartonu uchwyty o podanych przeze mnie wymiarach przyłożę w odpowiednie miejsca i długość sprężyny wyjdzie sama ! 

Ale to dopiero po 17tej PL czasu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym piszesz :D 

Po wypieciu sprężyn zostaje delikatny luz na podparcie patykiem.Sprężyny nie dobijają do końca,nie mogą bo następowało by wyłamywanie na zawiasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...