Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Sam Naprawiam] Wymiana rozrządu w YD25 - informacje i czynności


sq9mcs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, grinkol napisał:

Sprawa ma się tak.

Nissan pathfnder 2005r 2.5 320000km.

Korbowód wyszedł bokiem.

Przed awarią pół roku wymieniony rozrząd jego cena to 1300zl. Pompa oleju nie wymieniona. Kupiłem Anglika dla silnika 2005r 2,5 155000km.

Co wymienić,co przełożyć na co zwrócić uwagę? Zaznaczam że oba silniki będą na stole. Proszę o sugestie bo naprawy już za moment.

 

Zdejm miskę w angolusprawdź jak panewki i wal, ,załóż nowa pompę oleju,rozrzad i silnik na auto. Tyle jesteś w stanie sprawdzić bez precyzyjnych urządzeń pomiarowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa ma się tak.
Nissan pathfnder 2005r 2.5 320000km.
Korbowód wyszedł bokiem.
Przed awarią pół roku wymieniony rozrząd jego cena to 1300zl. Pompa oleju nie wymieniona. Kupiłem Anglika dla silnika 2005r 2,5 155000km.
Co wymienić,co przełożyć na co zwrócić uwagę? Zaznaczam że oba silniki będą na stole. Proszę o sugestie bo naprawy już za moment.
 
Nieciekawie. Ten rozrzad ktory zmieniales pol roku temu to jakiejs firmly byl I gdzie kupowany? Wiesz juz ze zerwany czy nie wiadomo na razie?

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis akurat w koncu przyszedl moj rozrzad dlatego jeszcze raz czytam I analizuje wszystko. Wychodzi na to ze napinacz mam ten poprawiony (z dziurka) I mam nadzieje ze lancuch pojedynczy jest Czeski a nie Chinski. Ma nabite CZ na laczeniach z charakterystycznym Czeskim C. Na zdjeciu bedzie widac. Mam takie pytanie do tych co juz sprawe maja za soba: zmienialiscie pompe oleju czy nie? Auto ma tylko 150kkm wiec sie zastanawiam czy kupowac jeszcze pompe a jesli jak to jaka? 3885b44cbe8ef7f3faab9192df957d96.jpg4ea6267076d827c90c7128758ea79eba.jpg

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Grzaski napisał:

Nieciekawie. Ten rozrzad ktory zmieniales pol roku temu to jakiejs firmly byl I gdzie kupowany? Wiesz juz ze zerwany czy nie wiadomo na razie?

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
 

Rozrząd zerwany nie jest auto odpala i przez chwilę pracuje. Firmy rozrządu nie znam. Poprzedni właściciel był artystą. Udało mi się wyciągnąć od niego chociaż cenę rozrządu. 1300zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd zerwany nie jest auto odpala i przez chwilę pracuje. Firmy rozrządu nie znam. Poprzedni właściciel był artystą. Udało mi się wyciągnąć od niego chociaż cenę rozrządu. 1300zl.
Dzieki I szczerze wspolczuje. Wychodzi na to w Twoim przypadku to nie wina rozrzadu chociaz. Masz juz jakas diagnoze co spowodowalo ze silnik pokazal lokiec?

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzaski napisał:

Dzieki I szczerze wspolczuje. Wychodzi na to w Twoim przypadku to nie wina rozrzadu chociaz. Masz juz jakas diagnoze co spowodowalo ze silnik pokazal lokiec?

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
 

Według mnie (raczej się domyślam już wiem)przy wymianie rozrządu została założona stara pompa oleju. Być może jeszcze nieprawidłowo zamontowana. Brak odpowiedniego ciśnienia panewka się zatarła i korbowód wyszedł do światła. Przed wymianą było wszystko rzekomo dobrze. Oprócz stukania rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie (raczej się domyślam już wiem)przy wymianie rozrządu została założona stara pompa oleju. Być może jeszcze nieprawidłowo zamontowana. Brak odpowiedniego ciśnienia panewka się zatarła i korbowód wyszedł do światła. Przed wymianą było wszystko rzekomo dobrze. Oprócz stukania rozrządu.
Mam taka teorie, byc moze bledna ze przczyna takiej awarii moze byc nie sama pompa stara czy nowa ale nieumiejetne jej zalozenie I zciecie tej uszczelki na dole pompy na ktora zreszta zwraca uwage ten koles z filmu w UK. Wyciek wyciekiem ale tak mysle ze jesli by czesc tej uszelki po pewnym czasie sie urwala to prawdopodnie trafi w koncu do na tyle waskiego kanalu olejowego ze go skutecznie zatka I dalej to juz wiadomo. Bo w samej pompie to niewiele raczej moze sie uszkodzic chyba. Moze sie wypowie ktos kto to rozbieral albo wogole ma wieksza wiedze.

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po dłuższej jeździe i odstaniu jakiś czas, napinacz łańcucha Wam się luzuje? U mnie niestety tak... Po odpaleniu silnika słychać że łańcuch chwilkę lata zluzowany i jak napinacz dostanie ciśnienia to stukot ustaje. Trwa to 1-2sek. Dzieje się to jak jest gorąco, po dłuższej jeździe. Napinacz jest nowego typu z "dziurką". Wymieniany był jakoś tak ze 100tkm temu. Ojeum wymieniane co 10-12tkm na 5W30. Przejmować się tematem? Czy podejmować jakieś kroki... jeżdżę tak już jakiś czas ale nie do końca daje mi to spokój. Auto ma 310tkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze mi doradzic w kwestii pompy oleju bo jednak kupie nowa jak ma byc zrobione porzadnie. Po pierwsze to czy kupowac tez nowa dysze olejowa a po drugie to jakiej marki pompa? FAI na wszelki wypadek unikam, BGA nie do dostania chwilowo I teraz nie wiem co wybrac za bardzo

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzis w koncu zostal wymieniony rozrzad I silnik pracuje pieknie. Przy okazji okazalo sie ze mam do wymiany pasek I napinacz paska od wspomagania bo zaczely sie piski przy manewrach typu parkowanie I wyraznie czuc ze pompa staje na chwile. Ale nie o tym. Wyjety stary rozrzad to byl ostatni dzwonek co widac na zdjeciach. Ukruszony kawalek slizgu ale tez co gorsza ukruszony jeden zab na malej zebatce...6bb38dcc27d44862b59919bf8fed3dd1.jpg86872f452b9cd87ede3e7f8c14b07f68.jpg

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...