Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana silnika


irek78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam takowy pomysł żeby do swojego terrano włożyć silnik 2,7 td od terrano ja mam 3.0v6 i niestety nie widzi mi sie jego uzytkowanie na pb pól baku na 120 km czy eystarczył by tylko silnik wraz z wiazka i filtrmi ropy czy skrzynia tez jest inna ogólnie co bym musiał mieć

Edytowane przez irek78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko do wymiany, i w zasadzie mosty (przełożenia) też by było dobrze

 

ja bym teraz chyba 3,0 wsadził  :P

albo w ogole coś z BMW powyżej 200KM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę sie mylić ale z tego co gdzieś słyszałem to chodzi oto że

konstrukcja pb jest inna od diesla choć w to nie wierzę

 

tz bardziej wzmacniana i przepisy mówą tak że zmiana zasilania z  on na pb tak a odwrotnie to nie ,,,

 

Mogę sie mylić bo to się zmienia ale tak słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana v6 na diesla będzie o niebo prostsza niż w drugą stronę ...

Tofu, ramy nie różnią się niczym dla obu silników

W "płaskich" to owszem ... różnica w masie samego silnika powoduje spore ryzyko przy takiej przekładce

Mimo wszystko odradzałbym taką zamianę ... w tej chwili możesz zagazować v-kę (no wiadomo koszty być muszą, ale później wydajesz na gaz tyle co osobówka na pb)

Przy dieslowym spalaniu rzędu 15/100 też nie będzie to auto do codziennej, bezstresowej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0V na 2.7 potrzebne nowe mocowania poduszek silnika, 2.7 na 3.0V6 wystarczy wytoczyć podkładki pod poduszki od 3.0V6.

Instalacja elektryczna jest prosta jeśli ktoś to umie zrobić, skrzynie różnią się dzwonem, no i zostaje kwestia przełożeń.

 

Jak już to tylko 3.0V6 lub TD27ETI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy dzieje się coś w temacie bo ja również przymierzam się do przekładki silnika z 2.4 na 2.7  i jestem ciekaw czy się udało i jakie problemy mnie czekają

Edytowane przez michał 1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to nie takie duże spalanie jak na v6. Moje poprzednie terrano 2.4 spalało jakieś 25-28l LPG/100 i niestety nie brzmiało tak fajnie jak v6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś z nim miałeś nie tak - moje spala ok 18l lpg i mam go podkręconego przy skręceniu na oszczędną jazdę to ok 16l bieże

Edytowane przez saydack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamten tyle w trasie palił przy prędkościach do 110km/h. Byłem u kilku mechaników i żaden nie miał pojęcia dlaczego tyle pali, więc go sprzedałem. Obecny pali w trybie mieszanym ok 15-16l LPG + trochę benzyny na rozruch, więc jazda prawie za darmo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z  tego co wiem moje było sprowadzane z niemiec przez poprzedniego własciciela znajomy lecz taki że nie powiedział że uszczelka będzie do wymiany na połowie baku zrobiłem jakieś 140 km także wir w baku lecz wszystko praktycznie w terenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni terrano jeździ jakieś 50km ode mnie i nawet jakieś 3 m-ce temu dzwonił do mnie nowy właściciel i powiedział, że jest bardzo zadowolony z niego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

v6 ma swój urok w klanku i mocy a przy gazie nie zabija kieszeni.szukałem kiedyś benzyny ale padło na osiołka z 27 td i nie narzekam choć mocy czasem brakuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...