Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zablokowane drzwi Micra K12


roxy44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - prosze o jakies pomysly - tylne lewe drzwi od wczoraj zamkniete na amen !

Słychac ze centralny zamek w tych drzwiach rowniez pyka - zarowno przy zamykaniu samochodu, jak i otwieraniu - ale drzwi niestety trzymają. Co to moze byc? Czy jest mozliwosc sciagniecia tapicerki drzwi jak sa one zamkniete? - chodzi mi o to, zeby sie dostac do srodka zeby sprawdzic , co sie stalo. Jak sie za to zabrac, zeby nic nie uszkodzic? - autko jest zony i corki i wolalbym nic nie spierdzielic :) A propos poza centralnym, z tylu nie ma elektryki - do szyby jest korbka.Mysle ze najpierw sciaga sie korbke? - moze jakies inne pomysly - co sie stalo i jak to ugryzsc??


Nikt nigdy nie sciagal tapicerki z drzwi w k12? - nie chcialbym tego polamac, albo urwac jakis zaczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam a sprawdzałeś czy można drzwi otworzyć od środka ? kiedyś też tak miałem bo ktoś nie chcąca przesunął blokadę na drzwiach. jak otworzysz drzwi to jest taki cycek i napis lock. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada tak : udalo mi sie po demontazu tylnego siedziska, oraz oslony slupka sciagnac boczek drzwi i zauwazylem, ze wypiela sie linka z klamki

Sprawa wyglada tak : udalo mi sie po demontazu tylnego siedziska, oraz oslony slupka sciagnac boczek drzwi i zauwazylem, ze wypiela sie linka z klamki - dlatego nie szlo dostac sie do samochodu z zewnatrz , a ze zeczywiscie byla wlaczona blokada, to rowniez od wewnatrz Linka zostala zalozona, drzwi odblokowane , tylko teraz taka mala ciekawostka, ktorej totalnie nie rozumiem - jezeli samochod jest otwarty, to idzie otworzyc te drzwi z dwoch stron. Po zamknieciu centralnym zamkiem wszystko sie zamyka , a po otwarciu trzeba te drzwi za " pierwszym razem" zawsze otworzyc klamką z wnętrza - bo z zewnatrz nie idzie- natomiast kazde kolejne juz otwarcie i zamkniecie z zewnetrznej klamki juz dziala- do czasu kiedy ponownie zamkniemy a potwm otworzymy auto z pilota - wtedy znowu sprawaa sie powtarza - drzwi pierwszy raz idzie tylko otworzyc z wewnatrz. Wie ktos o co chodzi?? Bo nie potrafie sobie tego logicznie wytlumaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wygląda na siłownik centralnego.A z kluczykiem otwiera?

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa tylne drzwi - centralny zintegrowany w zamku drzwi , i on " pyka" tzn otwiera i zamyka. Mi chodzilo tylko o to, ze jak otworze auto z pilota to pierwsze otwarcie tylnych lewych drzwi zeby wsiąśc do srodka trzeba wykonac klamka wewnetrzna , a jak juz otworze drzwi z wewnatrz i np. Zamkne to zeby wsiąść juz pozniej bez problemu idzie otworzyc klamką z zewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po ponownym zamknięciu z pilota , znowu nie możesz otworzyć z pilota tylnych , prawda? Po włożeniu kluczyka w zamek drzwi kierowcy , przy zamkniętych z pilota  , otwiera kluczykiem wszystkie , czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z tego co mi wiadomo, kluczykiem można otworzyć tylko drzwi kierowcy. Centralny nie zadziała z kluczyka w tym Nissanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi świta, że jak mi padły baterie w pilocie, to otwierając kluczem można było tylko otworzyć drzwi kierowcy, później całą resztę drzwi otwierało się klamką od środka. Problem był z tylnimi drzwiami, bo mam załączoną blokadę na dzieci więc te drzwi pozostały nieotwarte póki nie zmieniłem baterii w pilocie i nie otworzyłem ich jak wcześniej z pilota.

 

Dodatkowo, wskazówka dla tych co im się rozładuje bateria... samochód otwarty z klucza bez pilota, tylko mechanicznie wyzwoli alarm. Trzeba włożyć kluczyk do stacyjki i po około 15 sekundach komputer zczytuje kod immobilisera i wyłącza alarm, pozwalając na uruchomienie pojazdu.


_______________________________________________________________________

 

 

DODANO OPIS:

 

Dobra, zrobiłem sobie kawę i do mnie dotarło. Masz uwalony zamek przy drzwiach. Otwierasz auto z pilota i wszystkie drzwi oprócz tych nieszczęsnych da się otworzyć z zewnątrz, ale te jedne pierwszy raz trzeba otworzyć ze środka auta. Później działają poprawnie do czasu ponownego zamknięcia pilotem.

Zrób tak, wsiądź do auta, zamknij samochód pilotem (jakby zamknij się... wewnątrz pojazdu :) ) i spróbuj otworzyć jakiekolwiek drzwi klamką od środka (zamknięte auto, pilotem pozamykane drzwi, ale każde jedne powinny dać się otworzyć - oczywiście zacznie wyć alarm).

Twoja usterka polega na tym, że pomimo iż - jak piszesz - słychać jak działa silniczek, podczas otwierania nie robi tego co powinien. Siłownik pracuje, ale nie przesuwa jak należy tego co powinien.

W związku z powyższym, wracamy do postu #4:

 

 

Wygląda na siłownik centralnego.A z kluczykiem otwiera?

 

Do wymiany cały zamek, ewentualnie wyjąć go, rozebrać i zobaczyć co się połamało. Ja swój w P12 reanimowałem, miałem pękniętą taką małą zębatą listwę (może 2cm x 0,8 cm miała rozmiar). Kolega pospawał mi to, bawi się w spawanie plastiku hobbystycznie.

Edytowane przez PawelSalata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ale od środka otwiera zawsze. Nie istotne, drzwi z pilota zamknięte czy nie. Więc jeśli ma uszkodzony siłownik, a siłownik jest z zemkiem zintegrowany (z ryglem) i ten siłownik nie otwiera tych jednych drzwi, to nawet jeśli siłownik ich nie otworzy, klamką od środka da się otworzyć.

 

Zrób jak mówię... wsiądź do auta, siedząc w aucie zamknij drzwi pilotem a później spróbuj otworzyć klamką wewnętrzną zamknięte z pilota auto. U mnie drzwi się otwierają i zaczyna wyć alarm. U Ciebie przypuszczam będzie tak samo.

 

Do wymiany jest to:

http://allegro.pl/micra-1-2-k12-06r-zamek-drzwi-lewy-tyl-i5003632956.html

 

Albo do naprawy - jak się da i jak potrafisz. Ja naprawiłem swoje. Działa już dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł,właśnie o to mi chodzi ,że czy z centralnego czy nie i tak od środka da się otworzyć.Więc co da ta próba? Trzeba zdjąć boczek i mamy jasność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No boczek do zrzucenia tak czy inaczej. Zamek poległ, albo sam silniczek, albo przesuwka (jeśli wygląda to jak w P12, a przypuszczam że tak, to da się to naprawić mając do dyspozycji odpowiedni sprzęt i umiejętności).

Jeśli nie naprawa, zakup używki.


Jest jeszcze opcja taka, że może być uszkodzona część instalacji odpowiedzialna za otwieranie tych konkrenie drzwi, ale pisał chyba Kolega, że coś tam się kotłuje w zamku podczas otwierania, więc instalację elektryczną raczej można zostawić w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam. Pojawil mi się problem z centralnym zamkiem od strony kierowcy, nie blokują się drzwi od strony kierowcy i niezałącza się alarm  reszta drzwi blokują  się bez problemu.  Po kilku próbach drzwi blokują się ale problem wraca co jakiś czas.

Wyłącznikiem od środka jak blokuje sytuacja taka sama raz złapie raz nie. Zdjąłem tapicerke i mechanizm posmarowałam. Na samej wkladce od środka na języku o który zaczepia się cięgno jest rdza A kluczykiem nie da rady otworzyć bo nie chce się nawet przekręcić kluczyk . Zdjęcie z Internetu zaznaczyłem bo zapomniałem zrobić a tapicerka już założona . Czy problem z przekręceniem kluczyka w zamku (zardzewniała część że zdjęcia ) może być przyczyną zasilającego się zamka?

20200713_140823.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam.

U mnie pojawił się podobny problem. Losowo, przy otwarciu drzwi pilotem, zacinają się drzwi kierowcy. Można je otworzyć tylko od środka.

Macie jakiś pomysł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...