Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy jesteś zadowolony ze swojej Maximy ?


Gość strzelec
 Udostępnij


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do właścicieli Nissana Maximy, jakie mają zdanie o tym bądż co bądż luksusowym aucie. Być może Wasze zdanie przyczyni się w jakiś sposób do wzrostu / spadku popularności tego modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawde mowiac to najlepszy samochod jaki mialem... maja pare problemow ale to jak kazdy samochod......

czeste usterki:

rozrusznik, wysiada kolo 60K mil....100K km

tak zwany knock sensor (dowiem sie pozniej nazwe dokladna po polsku) kosztuje kolo $100-$120. . .

 

ogolnie to sa bardzo dobre samochody, nie mowie tego tylko dla tego ze jestem wlascicielem.....ale opinie i oceny tego samochodu to byla przyczyna czemu kupilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To już druga która ujeżdzam, auto spoko, poprzednia 2.0l '96 ma już 300 tys. i jeden raz (przy ok. 250 tys) amory były wymieniane i raz tarcza sprzęgła. Pozatym NIC!

Moja ma 90tys i jakieś felerne cewki zapłonowe - 2 juz poleciały, ale używki sa od 100-150 zł więc to nie kłopot. Pewnie w dniu w którym je produkowali jakieś banzai było :)

Trzeba przyznać, że zajeb... trwałe i pewne auto, przerzuciłem kilka (w tym nowe bmw 5 i chroń mnie Panie przed powtórzeniem tego pomysłu) i mimo drobnych, czasem denerwujących felerów np. okropnie przy nacisku skrzypiąca tapicerka drzwi, jest to dobry wybór.

Nawet katowana używka będzie trwalsza niż nówki wynalazki z UE...

Może na forum podzielicie się szerzej opiniami i informacjami.

Wiem jak kasować błedy airbagów, jeśli komus trzeba to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, jestem uzytkownikeim maximy 92r. Ma ona przebieg 235 tys km (prawdopodobnie), przejechalem nia 40 tys km. Praktycznie żadnych napraw poza wymiana tylnych amortyzatorów i plytki diodowej w alternatorze. Oczywiscie sprawy eksploatacyjne jak rozrzad (zreszta bardzo tani), klocki ham, filtry i olej. Bardzo przyjemne auto, dosyc szybkie i komfortowe.Mysle ze za te pieniadze bardzo atrakcyjna oferta.Drobne usterki jak wylaczanie sie predkosciomierza od czasu do czasu czy lekkie trzeszczenie plastików w srodku.Ogolnie jestem bardzo zadowolony z samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnie 6-lat eksploatowałem Maxime 3.0l 92 rok. Jedyne naprawy to : rozrusznik (prostownik diodowy) , wymiana telepów,jedna spalona żarówa i to wszystko przez cały okres eksploatacji , oczywiście nie liczę wydatków eksploatacyjnych: klocki oleje gumy itp. , samochód bez zarzutu , w ubiegłym roku zamieniłem go na ....Maximę 3.0 QX r.97 i oprócz problemów z odpalaniem zimnego silnika nie mogę jej nic zarzucić .

Gdybym znów zmieniał wybrałbym również Maximę , a dalczego .....użytkownicy tego modelu to wiedza.

pozdrowienia dla wszystkich użytkowników M-y.

 

zydork

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam już trzecią J30 auto wzór poza; nagrzewnica -komputer napił się z nieej wody...i komputer,skrzynia (łożyska manual) amory i sprężyny tył bendix uzwojenie alternatora sonda Lambda gumy na przegubach i maglownicy swożnie zwrotnicy mikro pęknięcie głowicy (zanik płynu) czujnik ABS no i oczywiście licznik jadę 100 a pokazuje 220 albo wcale nie chodzi ... to nic moim następnym autem będzie maxima (pasująca do portwela)jeżdże też użytkowo 'hiszpanem'260 więc jestem wierny marce pozdrawiam wszystkich maxymalnych i życzę poziomu adrenaliny między5500a6000 póżniej rozłącza (na gazie nie :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

narazie tak mam ją dopiero od kwietnai 04 zrobiłem 15 tyś km, były drobe userki, ale jakość jazdy: rewelacja zawsze uważałem osoby jeżdzące pwyżej 160kmh za szaleńców ale terz sam do nich dołączyłem, szybka jazda za nieduże pieniądze!!! a o czym tu mówic przesiadłem sie z Astry Clasica ( obecnie jeździ nią żaona; i też chce juz przynajmniej J30)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

JA ze swojej jestem narazie bardzo zadowolony. Mam ją od Października i działą super (sprowadzana z Niemiec). Stan bardzo dobry, czara skórka prawie nie widac sladów eksploatacji :D . Mam Tylko jeden problem ROZRUSZNIK. Widze ze juz pare osób miało z tym problemy i jest to stała przypadłość. Wymieniliśmy juz tulejki ale zamało wchodzi w prace... Jak Ktoś coś poradzi bede wdzięczny. Pisaliscie cos o prostowniku diodowym to moze to tylko gdzie to jest :roll: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ogólnie rzecz ujmując jestem bardzo zadowolony, najfajniejsze jest to że moja Maxa nie jest opisana ( chodzi o silnik) i inni kierowcy jej nie doceniają. Błąd :!: i wielu sie o tym przekonało.

Zasadniczo nie mam z nią problemów poza gazem (klocki przód koniec) no i kurcze pompa wspomagania chyba do regenaracji (300 pln) ale to poniekąt z mojej winy (niewiedzy)

Auto jest full wypas ze skórą i tempomatem, rok prod 91, wszystko działa, elektrycznie regulowane fotele upraszczają ich rozkładanie :wink: :twisted:

No i to tyle narazie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólna ocena jest oki , w mojej (wer. USA) zmienił bym amortyzatory bo na nasze drogi jest troszke zamiekka , zmienił bym swiatła , a reszta oki , no jeszcze jedno to mierne rozwiazanie zawiasow klapy bagaznika , poprostu tandeta . Jesli chodzi o slinik to jest znakomity , prawdziwe dzieło inzynierów , moze nie imponuje moca , ale kultura pracy wzorowa , własciwosci jezde były by wzorowe gdyby nie wspomniana miekkosc zawieszenia , na naszych dziurach troche buja i czasem wydaje mi sie nadsterowny , na zakretach jak sa dziury to troche za mocno buja , i mam obawy ze zachwile mi przeskoczy na drugi pas , automatyczna skrzynia jest oki , nie szarpie , szybko reaguje z redukcja biegów . Jakosc wykonczenia bardzo dobra , dobrze wszystko spasowane , materialy wysokiej jakosci przyjemne w dotyku , i co wazne pod wpływem wysokiej temperatury nie wydzielaja nieprzyjemnego zapachu tak jak wiekszosc innych samochodów m.in. Mercedes itp. To by było na tyle , tak wiec uwazam ze samochod godny polecenia ,.

 

i jeszcze jedno , mam rocznik 1998 i mimo tego wieku samochod sie nie zestarzał optycznie , ma ładna linie ponadczasowa . Nie za duzo oblosci , na ktor moda juz mineła .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam prawko od pół roku:)pierwszy samochód w jaki wsiadłem była maxima j30 z1992r.Zrobiłem nią do tej pory 40tyś.Jedyne usterki to rozrusznik i amortyzatory z tyłu.Jestem naprawde bardzo zadowolony z tego samochodu:)Jeśli ktoś chce przeznaczyc na autko 10-15tyś.to bardzo polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość WOJTUSMAXIMUS02

a ja wam powiem ze to dobre autka sa ,, poniewaz mam holernie ciezka noge a obuwie zmieniam co 2 miechy ,,,a wiec auto niedozajebania no moze czasmi jakies sensorki mi wysiadaja ale to szczegul a ostatmio to tak zajebalem w kraweznik ze puloski ujebalem .....ale to tez szczegol n i ostatnio na rezerwie pojechalem na gas station i jak zazlosc zablokowalo sie niewiem jakim cudem otwarcie do wlewu paliwa no i lipa ,,,,,musialem uzyc sily i potezna brecha i rwalem sukinsyna ale otwarlem no i zatankowalem ,,,, a cala klapka wyglada jak kawalek pogietej blachy ](*,) ale to tez szczegol,,,,,,ale wam powiem ze niedawno wjebali sie mi do auta no i dzwii tez pojebane i pogiete szyba poszla sie jebac zostalo kilka wgiec porysowan ,,,,to jest k**wa chicago za to je kocham ;;; ale to tez szczegol najlepsze w tym ze mi jedynka wyskakuje cos tam mi niegra ,,,no i sunroof sie nieotwiera,,,,holera malowiatru dostaje teraz do srodka hhehehee a na koniec to cos mnie sciaga na prawo i jakies mam bicia na kierownicy,,,,,a najlepiej w tym calym burdelu jest to ze mam dopiero 36tys przejechane ,,,,ciekawe jak bedzie wygladalo autko jak bedzie 100tys ,,ale mysle ze zaten czas wyjdzie jz nowy model maximy.......to tyle na dzis all be back... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zes ladnie urzadzil swoja maxima.

Widze ze szykuje ci sie wizyta u blacharza. Ale co do bicia na kierownicy. To mozesz miec kola zle wywarzone, zwichrowane tarcze hamulcowe, pokrzywione fele (juz to przechodzilem) no i jeszcze zostaje zbierznosc.

Wroce do chicago to pokombinujemy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WOJTUSMAXIMUS02

a gdzies ty wyjechal ze cie niema ,,,,,,,zauwazylem ze jakis zlot w Krakowie macie ,,,,,kurcze szkoda ze niemoge aktualnie wyjechac holera pass juz mam niewazny,,,,,,...........WAC przyiez jakie fotki z polski.......oczywiscie z nissankami :wink: .....to nara ..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Wiem że odgrzewam ale. Co prawda już niemamy Maximy ale pozostał miłe wspomnienia. Była to Maxima 3.0 GXE+Bose+felgi 15, kojarzy mi się z dzieciństwem :wink: Mieliśmy ją przez 5 lat, od nowości, była i jest cudownym autem, wielokrotnie ojciec woził ludzi do ślubu, tak im sie autko podobało :D Tak samo często killował ludzi na drogach, nacinali się na ten niepozorny wygląd, a trzeba przyznać że nie wygląda na tak szybką jaka jest. Ojciec miał nią wypadek, ale pozkładał ją do kupy i fruwała równie dobrze. Przez te pare lat użytkowania wysiadł tylko rozrusznik, no i wymieniliśmy tarcze sprzęgła. Przy sprzedarzy miała ok. 150 tyś km, w tym przebiegu ok 1,5 tyś brukiem, no i 3 razy w tygodniu długie dystanse z dużo za dużym obciążeniem. Jak dlamnie jedyną wadą jest FWD, reszta perfekcyjna, świetne auto które moge polecić każdemu.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...