Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl
jslanina

[T32] - pierwsze wrażenia po zakupie

Rekomendowane odpowiedzi

juras2017

Schowek na okulary jest mały ponieważ okulary z trudem można zamknąć w schowku - wrażenie jak by się miały nie zmieścić.

Z niską oceną to może i dziwne jak na świadomy zakup ale jak to zwykłe bywa, życie weryfikuje nasze wybory.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JackSet

Dziwne. Moje okulary kazde wchodza nawet sportowe ktore nie sa plaskie. Moze zlą stroną wkladacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
juras2017
14 hours ago, JackSet said:

Dziwne. Moje okulary kazde wchodza nawet sportowe ktore nie sa plaskie. Moze zlą stroną wkladacie?

;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szybkicus
17 hours ago, JackSet said:

Nie czepiajcie się naszego kolegi.

Może to jest lornetka, a okulary są  tylko zwykłym przejęzyczeniem :) 

Ja po roku jeżdzenia nadal uważam  zakup  X-a był bardzo rozsadny  ze względu na wyposażenie, komfort i cenę.

Zgodze się z tym, że magiczny system klimatyzacji oraz zespół tworzących ją inżynierów z Nissana  można by  nazwać nowatorskim , unikalnym, niespotykanym , kosmicznym:)

System BOSE (jakość)_ - Płyta CD i streamie z neta  do 140 km/h ok,.  Oczywiście zawsze można  doinwestować parę k PLN na wyciszenie matami STP. (zacząć od drzwi i zobaczyć co będzie) 

Można by tak długo, ale na końcu wyjdzie i tak na to że jest wart tych pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
vahanar

tylko bez urazy ,zależy o którym schowku mówicie, może o tym pod prawym łokciem ha ha,ale  też uważam że  okulary mają ciasno i też uważam zę pomimo kilku niedociągnięć i błędów nie jest tak żle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kirian

Mam manualną skrzynię biegów i napęd AWD.

Nie wchodzą Ray Bany w etui, uprzedzając szyderę – w VAG wchodziły. Rozbawiło mnie setnie "miejsce na gaśnicę", walniętą w bagażniku (niech lata).

Wkurza płyn do wycieraczek zalewający boczną szybę.

Ciekawe jak można uzyskać spalanie z broszury. Ja mam 9.0 w mieszanym. :laie_67:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JackSet
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, kirian napisał:

Wkurza płyn do wycieraczek zalewający boczną szybę.

Ciekawe jak można uzyskać spalanie z broszury. Ja mam 9.0 w mieszanym. :laie_67:

Zastanawiam sie czy moze jakas gumowa samoprzylepna uszczelka wklejona na krawedzi szyby nie przepusci plynu. Zobacze. Jesli bedzie ok dam znac.

Ad.spalanie. Dlugoterminowe (od poczatku) mam 7.3 srednie (benzyna)(70% wawa). !Ale mam specyficzną trasę tj. 50% to dlugie proste bez swiatel gdzie jade ekonomiczną predkoscią :ok 80km co daje czasem 6.5 wg kompa na zatrzymaniu (latem czasem nawet schodzi do 6)

Edytowane przez JackSet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nori76

"
Ad.spalanie. Dlugoterminowe (od poczatku) mam 7.3 srednie (benzyna)(70% wawa). !Ale mam specyficzną trasę tj. 50% to dlugie proste bez swiatel gdzie jade ekonomiczną predkoscią :ok 80km co daje czasem 6.5 wg kompa na zatrzymaniu (latem czasem nawet schodzi do 6)

Moje długoterminowe wg kompa 8.0, ale z dystrybutora od początku 9.0, 90% jazdy po specyficznie zakorkowanym Poznaniu, kto jeździ ten wie . Da rade nim jeździć oszczędnie, ale i potrafi wciągać. Z rzeczy wkurw .. to chyba haczące 1i2 zwłaszcza na zimnym. Raz wchodzą ładnie, a raz gdzieś opór w lewarku. Reszta do przeżycia, komfort na duży plus i za to go lubie

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JackSet
4 godziny temu, nori76 napisał:

Moje długoterminowe wg kompa 8.0, ale z dystrybutora od początku 9.0, 90% jazdy po specyficznie zakorkowanym Poznaniu, kto jeździ ten wie emoji3526.png. Da rade nim jeździć oszczędnie, ale i potrafi wciągać. Z rzeczy wkurw .. to chyba haczące 1i2 zwłaszcza na zimnym. Raz wchodzą ładnie, a raz gdzieś opór w lewarku. Reszta do przeżycia, komfort na duży plus i za to go lubie emoji4.png

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Długoterminowe moje to faktyczne wg licznby litrów z dystrybutora (wg karty paliwowej). Przekłamanie wynosi zależnie czy Vpower czy 95 od 0.6 do 0.8.

Tak więc z kompa mam na baku jakies 6.8 a faktyczne po zalaniu wychodzi obecnie 7.6 (jak był duży mróz to wzrastało o ok. 0.3) .(ok. 600 km robię  pomiedzy zalaniem do odbicia) 

Biegi ułożyły mi sie po ok 10 tys i już nie haczą. Raz lewarek wypadł z przegubu kulowego (pod mieszkiem).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Strider
W dniu 8.02.2019 o 10:35, kirian napisał:

Silnik 2.0, wyposażenie Tekna, wersja po lifcie. Wcześniej jeździłem segmentem D z grupy VAG. Po przejechaniu 2 000 km moje wnioski ;

- silnik jest największym atutem tego auta. Na każdym biegu przyspiesza bez potrzeby redukcji (wyjątkiem jest 4, który trochę zamula).

- na pełnym baku robię w cyklu mieszanym 720 km, nie jeżdżę EKO

- trzymanie boczne w fotelach nie istnieje

-  nagłośnienie Bose raz gra dobrze, raz gorzej, w zależności od tego co aktualnie trzeszczy, oczywistym jest, że potrzeba dobrej jakości źródła

- widoczność i pozycja za kierownicą bardzo dobra

- rozdzielczość kamer żenująca, w nocy bezużyteczna

- system multimedialny – szkoda gadać

-  komputer pokładowy z mnóstwem bezużytecznych pierdół

- sterowanie telefonem z kierownicy ogranicza się do odbierania i kończenia połączeń, przy biznesowym zastosowaniu tego auta to kolejny duży mankament

- asystent pasa ruchu bezużyteczny

- asystent martwego pola  sprawdza się świetnie

- światła adaptacyjne bardzo dobre

- na oponach Nokian SUV 4 i 19stkach jeździ się bez zarzutów  auto pewnie trzyma się drogi, koła nie boksują

- schowek na okulary jest za mały

- fotele są tak śliskie, że niemożliwym jest wożenie tam jakichkolwiek toreb czy siatek.

- konieczność podjechania do serwisu celem regulacji temperatury. To 16C to jest jakieś 20C

- dach panoramiczny jest miłym dodatkiem

- miejsca z tyłu jest ogrom

- podgrzewanie kierownicy jest bardzo subtelne.

Samochód oceniam na 6,5/10.

Bardzo słuszne uwagi, zgadzam się w 95%, mam podobnie doświadczenia i też ostatnio porównanie do różnych produktów grupy VAG. Natomiast mi adaptacyjne światła źle działały i nonstop ktoś mi mrugał bym zgasił światła drogowe. Jak dla mnie były bezużyteczne, ale to może dlatego, że testowałem je na terenie w którym było dużo gór, wzniesień i pagórków. Nie mniej jednak Skoda Superb i Passat dawały sobie radę w takich samych warunkach bezbłędnie. 

Edytowane przez Strider

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
juras2017

Ja zawsze tankuje do pelna (do odbicia) a zajezdzam na stacje zazwyczaj gdy zapala sie "lampka" tzw. rezerwy

Teraz mialem trase i jakies 100 km po miescie a spalanie wyszlo mi prawie 7,2 l/100km

W miescie wychodzi zazwyczaj w granicach 6,9-7,2 l/100 km

Tempomat ustawiony na 140 km/h z chwilowymi przyspieszeniami do 160 km/h ale i z licznymi ograniczeniami predkosci ponizej 70 km/h

Srednia predkosc z trasy wychodzila 99 km/h ale ostatecznie wyszlo 66 km/h (wliczajac jazde po miescie)

Nie wiem czy to duzo czy malo (tyle po prostu wyszlo) ale w starszym "X'ie" wydawalo mi sie, ze wychodzilo troszke mniej - moze to tylko "wydawalo" mi sie....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi