Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T32] - pierwsze wrażenia po zakupie


jslanina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego nie dyskutować? Lubię ludzi którzy potrafią dyskutować nawet jak się z nimi nie zgadzam... ;)

 

W pewnym sensie uważam, że nowy X-trail wygląda tak jak moim zdaniem powinien wyglądać nowy Qashqai. Nie wiem czy zwróciliście uwagę, że w USA nasz T32 sprzedawany jest jako Nissan Rogue czyli w poprzednich generacjach był to Qashqai.

 

Jak może być inaczej skoro ja na przykład jeździłem zarówno T30 jak i dość długo T31 i liczyłem na T32 i co? Po wieloletniej przygodzie z Nissanem, zmieniłem markę.

 

Strider, i na co się przesiadłeś z T31? (jeśli nie jest to tajemnica :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XC60 2.4 D5....

 

wiesz, że też się zastanawiam nad XC i z tym silnikiem? Mamy podobny gust :) Gratuluję dobrego wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby dobrego, ale dzięki... jak będziesz zainteresowany to Ci zdam relację jak to jeździ... ;)

 

ok, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wojna nie ustaje :). Nic specjalnego nie dopowiem, bo ja także z autka i silnika jestem póki co zadowolony (chociaż ciągle żałuję, że nie ma jeszcze 1.6dci dostępnego z dwoma sprężarkami i automatem - to byłby ideał). Jakbym kupował dzisiaj to pewnie skłaniałbym się jednak ku nowej crv'ce z 1.6 160km chyba, że właśnie w iksie byłby silnik o podobnej mocy. Co do trwałości silnika - Panowie, jak ktoś kupuje nowe auto to raczej nie zastanawia się co będzie się z nim działo przy 150k przebiegu, bo pewnie będzie już wtedy myślał o zmianie auta na nowe - to samo tyczy się filtru DPF. 

 

Co ciekawe, przejechane lekko ponad 5k i spalanie średnie wynosi 6,8l, co uważam za bardzo przyjemny wynik.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie dyskutować? Lubię ludzi którzy potrafią dyskutować nawet jak się z nimi nie zgadzam... ;)

 

 

Fajnie, ja też lubię dyskutować, ale jak na moje oko to dyskusji tu jest bardzo mało. Teksty w stylu pierdziawka, duster, be bo ma dpf, itp. raczej nie wyglądają mi na merytoryczną dyskusję. Jak na moje jest to raczej wielkie rozczarowanie osób, ktore się spodziewały, że nowy X to bedzie pogromca autostrad i bezdroży, luksusowy conajmniej jak Range Rover oczywiście w cenie Dustera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ja też lubię dyskutować, ale jak na moje oko to dyskusji tu jest bardzo mało. Teksty w stylu pierdziawka, duster, be bo ma dpf, itp. raczej nie wyglądają mi na merytoryczną dyskusję. Jak na moje jest to raczej wielkie rozczarowanie osób, ktore się spodziewały, że nowy X to bedzie pogromca autostrad i bezdroży, luksusowy conajmniej jak Range Rover oczywiście w cenie Dustera.

 

X-Trail T32 nie miał być Dusterem, czy Range'm miał być po prostu X-Trail'em z krwi i kości. Czyli suv'em średniej wielkości z napędem 4x4 fajnie wyposażonym i nieźle radzącym sobie w terenie. Takim jak każdy X-Trail. Nikt tu nie narzeka na brak dpf, czy cenę. Po prostu każdy liczył na to że X-Trail będzie podobny do swoich poprzedników. A wyszło przerośnięte QQ w którym konstruktorzy nie potrafią zestawić skrzyni rozdzielczej z automatem i włożyć jeszcze coś innego niż tylko 1.6 dCi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do niemożliwości wsadzenia czegoś innego niż 1.6. Panowie - patrzycie z punktu rynku europejskiego - w stanach, Rosji, Australii i Japonii jest wersja z silnikiem benzynowym (bodajże 2.5l) o mocy 192 koni, która ma automat i napęd 4x4. To, że w europie jest niedostępna to chora polityka i pewnie wyśrubowane normy euro 5. Zresztą, w tym roku będzie dostępna benzynowa wersja 1.6 o mocy 163 koni z turbo, automatem i 4x4. Pod koniec roku możliwe, że będzie dostępna wersja 1.6 dci z dwoma turbinami (na forum angielskim zdaje się coś czytałem). Obstawiam, że jest to celowa polityka grupy nissan/renault. Od strony podwozia i właściwości terenowych T31 i T32 to prawie to samo - także nie twórzcie proszę z waszych T31 hummerów. T32 to ewolucja w stronę aktualnych wymagań rynku i konkurencji, to samo zresztą tyczy się silników i ogólnego downsizingu . Obstawiam, że nissan woli zdobyć nową rzeszę szczęśliwych klientów, którzy z przyjemnością wybierają Juka, QQ czy właśnie nowego Iksa niż próbować zadowolić grupę byłych posiadaczy T31, który prawdopodobnie nie sprzedawał się wystarczająco dobrze i nie mógł już konkurować w tym segmencie - księgowi wyliczyli, że taka polityka bardziej im się opłaca.

 

Zresztą widać, że taki był zamiar - bo sam osobiście na T31 nigdy nie zwracałem specjalnej uwagi uważając go po prostu za auto brzydkie, a T32 od razu z wyglądu mi się spodobał.

Edytowane przez jslanina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do niemożliwości wsadzenia czegoś innego niż 1.6. Panowie - patrzycie z punktu rynku europejskiego - w stanach, Rosji, Australii i Japonii jest wersja z silnikiem benzynowym (bodajże 2.5l) o mocy 192 koni, która ma automat i napęd 4x4. To, że w europie jest niedostępna to chora polityka i pewnie wyśrubowane normy euro 5. Zresztą, w tym roku będzie dostępna benzynowa wersja 1.6 o mocy 163 koni z turbo, automatem i 4x4. Pod koniec roku możliwe, że będzie dostępna wersja 1.6 dci z dwoma turbinami (na forum angielskim zdaje się coś czytałem). Obstawiam, że jest to celowa polityka grupy nissan/renault. Od strony podwozia i właściwości terenowych T31 i T32 to prawie to samo - także nie twórzcie proszę z waszych T31 hummerów. T32 to ewolucja w stronę aktualnych wymagań rynku i konkurencji, to samo zresztą tyczy się silników i ogólnego downsizingu . Obstawiam, że nissan woli zdobyć nową rzeszę szczęśliwych klientów, którzy z przyjemnością wybierają Juka, QQ czy właśnie nowego Iksa niż próbować zadowolić grupę byłych posiadaczy T31, który prawdopodobnie nie sprzedawał się wystarczająco dobrze i nie mógł już konkurować w tym segmencie - księgowi wyliczyli, że taka polityka bardziej im się opłaca.

 

Zresztą widać, że taki był zamiar - bo sam osobiście na T31 nigdy nie zwracałem specjalnej uwagi uważając go po prostu za auto brzydkie, a T32 od razu z wyglądu mi się spodobał.

Usiłuje to wytłumaczyć od kliku dni ale mnie nikt nie słucha:(….     Z punktu widzenia posiadacza T31 być może rozczarowanie. Z punktu widzenia nowego niezależnego klienta ciekawa alternatywa do samochodów klasy B.  Dyskusja że bardziej funkcjonalna jest skoda OCTAVIA jest żenująca bo nie chodzi tylko co jest bardziej funkcjonalne ale co sprawia większą przyjemność z jazdy i bardziej się wyróżnia a mimo podobieństwa do QQ, , wyróżniającym się samochodem na ulicy na 19 calowych felgach jest nowy X-TRAIL.

Dzisiaj oglądałem na ATOCENTRUM.pl stary już test nowego QQ i FREEMONTA. (testy niezależne od siebie) i co ciekaw QQ  1.6 dci 4x4 bez problemu wjechał na górkę testową. Freemot v6 3,6 l 4WD niestety nie był w stanie podjechać pod tą sama górkę. Nawet z rozpędu sprawiało mu to problem. Wnętrze w nowym QQ było oceniane w samych superlatywach, tak samo dynamika silnika 1.6 była wysoko oceniania, wnętrze FREEMONTA do czego się nie dotknęło to skrzypiało ale za to był bardzo szybki tylko pokonywanie łuków i skrętów było obarczone bardzo dużym ryzykiem.

Edytowane przez RATLOX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na tym etapie uważam dyskusje za zakończoną. Co do QQ I FREEMONTA porównałem konkretne właściwości testowane w identycznych warunkach w skazując na pewne konkretne cechy. Tak samo możemy prowadzić żenującą rozmowę że więcej frajdy sprawia jazda seatem cuprą niż x-trailem ale to nie to forum i nie te  samochody i zupełnie do czego innego one służą. Może kolego powinieneś być  moderatorem forum o Skodzie. Ja niestety muszę zakończyć przygodę z tym forum. Pozdrawiam wszystkich i trzymajcie się MOCNO.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mówisz o żenującym porównywaniu X-traila i Octavii Scout, a sam porównujesz QQ do Freemonta? To ciekawe... Jeśli chodzi o Octavie to zapewniam Cię, że w topowej wersji czyli powiedzmy doposażonej Scout daje dużo więcej przyjemności z jazdy niż X-trail. Niestety ta wyśmiewana Octavia bije na głowę X-traila w każdym aspekcie, którego dotkniesz.

Towarzyszu Strider dajecie się podpuszczać.......i daleko wychodzicie poza swoją estymę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to tak patrząc możesz octavię zestawić z xc60, T31 i jeszcze kilkoma innymi autami i pewnie wyjdzie z tego porównania zwycięsko. Tylko ktoś kto szuka X-traila raczej nie spojrzy na octavię o czym już wcześniej wspominałem, a raczej celować będzie w superba. U mnie jednak superb przegrał (nie wersja outdoor) z x-trailem. Ja mam jednak wrażenie, że masz ochotę wszystkim udowodnić jak bardzo nieudany jest T32 w stosunku do... w sumie do skody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest to forum xa. Wszyscy go kochamy jaki by nie był. A Ty jako nasz przedstawiciel bo nie jesteś zwykłym użytkownikiem, piszesz:

"Niestety ta wyśmiewana Octavia bije na głowę X-traila w każdym aspekcie, którego dotkniesz."

czego tu nie rozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T32 ma 21cm prześwitu - to dużo mniej niż T31?? On nie góruje aspektem terenowym? Octavia ma 17cm więc proszę, nie mów że nie mogę porównywać Octavi do XC60 :)

Edytowane przez jslanina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano racja :) Nic, skończy się leasing za 4 lata to się wtedy będę martwił co kupić. Póki co Iks musi zapracować na raty leasingu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę x-traila za jeden drobiazd. Przy skrzyni CVT jest fajny patent z systemem stop&start. Wiadomo jak to działa - silnik się sam wyłącza w różnych sytuacjach. Ale czasem komputer stwierdzi, że nie wyłączy - np w korku jak się tylko trochę podjeżdża do przodu i po raz kolejny zatrzymuje. I tu jest ciekawa i praktyczna rzecz - jeżeli silnik się nie wyłączy, a wiemy że postoimy w danym miejscu dłużej, to można mu pomóc, zrobić to samemu dociskając mocniej pedał hamulca. Wtedy silnik gaśnie i oczywiście potem stop&start działa normalnie tzn uruchamia się przy zdjęciu nogi z hamulca. Nie spotkałem tego w innych samochodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem - fajny pomysł, ale system start&stop to ostatnia rzecz do chwalenia, a zwłaszcza w przypadku diesla. Jego największą zaletą jest możliwość wyłączenia. ;)

W przypadku x-traila to kolosalna zaleta, przynajmniej można mieć na światłach chwilę odpoczynku dla uszu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na tym etapie uważam dyskusje za zakończoną. Co do QQ I FREEMONTA porównałem konkretne właściwości testowane w identycznych warunkach w skazując na pewne konkretne cechy. Tak samo możemy prowadzić żenującą rozmowę że więcej frajdy sprawia jazda seatem cuprą niż x-trailem ale to nie to forum i nie te  samochody i zupełnie do czego innego one służą. Może kolego powinieneś być  moderatorem forum o Skodzie. Ja niestety muszę zakończyć przygodę z tym forum. Pozdrawiam wszystkich i trzymajcie się MOCNO. :(

dlaczego kończysz przygodę z forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strider - ale po to jest forum aby się różnić ;) Mam nadzieję, że podobnie jak ja inni użytkownicy T32 tak szybko forum nie będą opuszczać oraz będzie kiedyś jeszcze okazja aby napić się piwka dyskutując o naszych nissanach

 

BTW - dzisiaj oglądałem dla żony nową Vitarę - i niestety - podziękowaliśmy i czekamy na kadjara ;)

Edytowane przez jslanina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ani T31 ani T32 nie są głośne...?

Mój T32 głośniejszy jest od starego traktora, albo bardziej by pasowało napisać że głośniejszy niż czołg :) To chyba największza wada tego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitara to podobno "wóz drabiniasty", ale to tylko wiem z drugiej ręki...

Odpowiednie określenie.

Wszystko trzeszczy,niewygodne ,twarde i hałaśliwe w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój T32 nie wydaje mi się specjalnie głośny... Oczywiście, mistrzem spokoju i ciszy to on nie jest ale aby głośniejszy niż czołg? Inni z segmentu z klekotem pod maską wydawali mi się podobnie głośni... Fakt, benzynowa CRVka tu wypadała lepiej - za to jak się chciało ją pogonić i obroty leciały w okolice 4-5k  też przyjemnie nie było. Heh, szkoda, że jeszcze mi trochę brakuje aby pomyśleć o hybrydzie.

 

Co do Vitary - z zewnątrz super, wyposażenie też wydaje się całkiem ok (wersja X-LED), ale środek.... Plastiki twarde, brak podłokietnika, spasowanie takie sobie a do tego czarno i smutno.Jeżeli dołożymy do tego, że aktualnie dostępna jest jedynie skrzynia 5 biegowa i silnik, który lubi obroty, to nie wydaje mi się w tej cenie ono najlepszym wyborem (a cena tej wersji to prawie 90k). Żona stwierdziła, że stanowczo bardziej podoba się jej mniejszy juke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów ponownie.

Faktycznie, poniosło mnie trochę i decyzja o rezygnacji z forum była działaniem raczej opartym na emocjach za co przepraszam. Jednakże chcąc przybliżyć ich podłoże, będę chciał coś wyjaśnić.

Ze Skodą (generalnie) jest tak jak z piosenką „Ona tańczy dla mnie”  zespołu WEEKEND, która dla wielu Polaków była hitem.  Dla niektórych  nadal pozostaje hitem ale z powodu „przejedzenia” u niektórych wywołuje konwulsje. Skoda jest praktyczna, ma dobre właściwości jezdne, jest duża i pakowna  itd., i do tego jest jedną z najczęściej wybieranych marek korporacyjnych to też fakt. I co z tego wynika, to że jest to samochód nijaki i banalny, których jest pełno na ulicy, i nie pomoże mu dolepienie kliku plastików bo będzie to ta sama banalna Skoda  (nowa octavia w której siedziałem nie miała nawet podłokietnika)   która w konfrontacji  z Fordem, Oplem, czy Toyotą też  może wygrać od strony praktycznej.  Dlatego porównywanie go z X-trailem po prostu nie ma sensu, a to że Czesi to robią to chwała im za to, bo mogą  to robić, bo to jest ich  marka i będą ją promować. I co z tego że YETI jest taka praktyczna itd. , i w miarę tania a i tak ludzie kupują QQ, bo w mojej ocenie nie jest taki banalny (a na pewno nie tańszy).  Teraz wracając do kolegi STRIDERA, bo jego wypowiedz typu "Niestety ta wyśmiewana Octavia bije na głowę X-traila w każdym aspekcie, którego dotkniesz." najbardziej mnie oburzyła i wg mnie nie ma ona nic wspólnego z konstruktywną dyskusją.  Logując się na forum „Nissan Klub” w wątku o T32 dowiaduje się od Moderatora tego forum że źle zrobiłem kupując T32 bo powinienem kupić Skodę bo bije na głowę X-a. KPINA. To tak jak by kolega STIRIDER poszedł na imprezę Legi Warszawa  jako działacz sportowy tego klubu, i namawiał wszystkich aby  poszli na imprezę do Widzewa Łódź bo tam mają lepsze żarcie , wódkę i kubki. Czy to teź nie KPINA?

Edytowane przez RATLOX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sam kolego uniemożliwiłeś merytoryczną dyskusję twierdzeniem "Niestety ta wyśmiewana Octavia bije na głowę X-traila w każdym aspekcie, którego dotkniesz.".

Bo o czym tu dyskutować ?

Co do pomyłki między RAPID a Octavią w salonie, to nie wykluczam. Jutro będę to sprawdzę. Jeżeli tak się stało, to argument przeciwko Octavi, bo te samochody są bardziej podobne do siebie niż X-trail do QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...