Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klekotanie podczas równej jazdy


pan_greenski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Niestety, regeneracja pompi nie pomogło. Pompa okazala sie szczelna. Dale jest klekot. Raz jest raz nie ma. Samochód z powrotem do warsztatu. Komputer wyrzuca blad p1622 niezakodowane wttyskiwacze. Samochód stoj w warsztacie. Juutro bedzie jakiś info.  

Zauważyłem tez, ze klepanie nie zawasze jest słyszalne. Choc prubowalem różne paliwo wlac. Z mokej obserwacji klepanie rzeczywiscie słychać jak na zewnątrz jest zimniej. 

Edytowane przez Valeri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebralem auto. Wszytkie wtryski poprawne zakodowane. Rano klekotanie powrócił. Juz nie mam pomysłu. Ra dziala jak benziniak raz jak orawdziwy diesel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój stoi w warsztacie od wtorku.

Wtryski będą ponownie wyjęte i sprawdzane co jest przyczyną ale dopiero od poniedziałku.

Jak coś ustalę na pewno się z kolegami podzielę informacją.

Oprócz klekotania wtrysków jak jest zimny chodzi momentami jak na trzech garach. Mechanik stwierdził ,że tak jak by nie podawał paliwa na którymś wtrysku. Jak się rozgrzeje wszystko gra ale jak jadę z około 100 km/h to momentami przerywa jakby w benzyniaku tracił iskrę.

Poczekam na diagnozę i dam znać

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wtryski są dobre to spawdziłbym wiązke elektryczną, wtyczki,  brak dobrego połączenia, uszkodzenia kabelka itp podczas jazdy i wibracje może na moment nie dawać sygnału do wtryskiwacza.

takie cuś było też przyczyną niedomagania pompowtrysków w TDI VW.  problem rozwiązywało poprawienie -odgięcie styków  w wtyczkach pompowtryskiwaczy.

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On ‎3‎/‎29‎/‎2019 at 3:00 PM, cycek27 said:

Mój stoi w warsztacie od wtorku.

Wtryski będą ponownie wyjęte i sprawdzane co jest przyczyną ale dopiero od poniedziałku.

Jak coś ustalę na pewno się z kolegami podzielę informacją.

Oprócz klekotania wtrysków jak jest zimny chodzi momentami jak na trzech garach. Mechanik stwierdził ,że tak jak by nie podawał paliwa na którymś wtrysku. Jak się rozgrzeje wszystko gra ale jak jadę z około 100 km/h to momentami przerywa jakby w benzyniaku tracił iskrę.

Poczekam na diagnozę i dam znać

Pozdrówka

Ustalił Pan coś? U mnie dalej to samo. Jest to coraz głośniej. Ale zauważyłem ze dzieje sie to jak jest temperatura poniżej 10 stopni.  Jestem teraz w trakcie regeneracji turbiny i wymiana kompletny łańcuch rozrządu. 

Jeszcze jedna uwaga. Mechanik uważa ze regeneracja wtryskiwacze nie zawsze przynoszą dobre efekty. Ponoc do denso nie ma części tylko bushowskie montują. Mówił, ze rozciągnięty łańcuch tez może mieć podobne efekty. 

Edytowane przez Valeri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wtryski zrobione zostały na częściach DENSO. 

Łańcuch rozrządu nie daje takich efektów. Wcześniej silnik zacznie gasnąć gdy będzie zimny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pitanko, jesli ktos moglby zerknac na sztange turbiny jak pracuje. U mnie caly czas chodzi polsuje jakby z rytmem silnika. Mecha ik twierdzi ze to zawor podcisnienia. Wymienilem na nowe oryginalny. Dalej tak samo. Objawy sa takie ze czas jest mulowaty. Podejzanie na czujnik pdcisnienia ale błędów nie ma. Po wilaczeniu po silnika po przerwe moc powraca pozniej dalej to samo. Sprawdzona gruszka, telarz turbina rury podcisnienie sa szczelne. Silnik 2.5 174k. Z gory dziekuje za info. Pozdr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popychacz tak będzie pracował. Może być inny problem z którym ja teraz walczę.

Mianowicie ECM wyłącza turbo (odłącza zasilanie od VNT) kiedy chce. Wiadomo że usterka leży po stronie elektrycznej a nie mechanicznej. Szukamy gdzie leży problem. Generalnie samochód nie chce przyspieszać, odłącza turbo kiedy chce niezależnie od warunków. 

Problem zdiagnozowaliśmy jeżdżąc z podłączonym kompem w trakcie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruch sztangi jest polsacyjne na postoju. Przy gazowaniu minimalne opuszcza sie i wraca dalej plsuje 3-4mm. Mechanicy rozkladaja rece. Dzis poluzowalem dolot przed przepływomierz em. Sztanga przestala pulsowac. A jak za przepływomierz to dalej pulsuje. Zastanawiam sie czy wina nie lezi po strone przeplywki. Dzis zamowilem używke. Nie wiem tylko czy przepływomierz ma cos do regulacji albo jakis dzialanie na n75 lub sztangi gruszki. 

Edytowane przez Valeri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/25/2019 at 6:15 PM, sq9mcs said:

Sztanga ma tak pracować.

Witam wszystkich. Czy orientuje sie ktos gdzie znajduje sie membrana lub separator odmy? U mnie tylko rura wychodzonca z pokriwi zaworów ktora wchodzi do turbiny. Z gory dziekuje za podpowiedz. Przymierzam sie do montowanie olejooddalac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim. Powracam z tematem "klepanie, spalanie jakby detonacyjne czy stukowe poniewaz jescze nie rozwiazalem twn problem mimo staran. Bardzo prosze o rade. Zauwazilem, ze takie objawy ustały jak zrobylo sie ciepło. Powizej 15,16 stopni nawet na zimnim silniku jest cisza. Cieszyłem sie az temperatura opadlo do 10 stopni i problem powrócił. Jal odpalam samochod po 20 sekundach przy obrotach 1500 2000 zaczyna klepanie, jakby spalanie stukowe, wrazenie jakby pracowal na 3 garach. Dopiero zanika jak przejade kilka km albo po postoju godzinnym. Przy mocnym przyspieszanie klepanie stukanie ustempue natychmiast. Nie wiem jiz gdzie szukac problemów. Zrobione wtryskiwacze regeneracja. Nowy rozrzad oryginalne. Pompa oleju oryg. Nowy olej filtry. Przeplywka sprawdzona. Czujnik cisnienia. Turbina dolot szczelny. Samochod ma.moc odpala na dotyk. Egr zaslepiony. Pompa wysokiego cisnie ia paliwa sprawdzona, jest szczelna. Mechanik ktory zregenerowal wtryski mowi ze moze czujnik spalania stukowego. 

Pozostawo do sprawdzenia ten czujnik spalania stukowego. Jewentualne jeszcze mysle czy zaslepiony egr nie moze miec podobne objawy. I jewentualne nie wiem ale czy ma znaczenie czujnik temperatury zewnetrznej. Mam wrazenie ze silnik ciut wolno sie nagrzewa. Jeszcze zastanawia mnie zregenerowane wtryski bo koncowki byli od boscha. Ostatnia szansa ten typ tak ma ;)

Edytowane przez Valeri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie aby YD25 miał czujnik spalania stukowego. Sprawdził bym ciśnienia na wtryskach ale przygotuj się na to że nie usuniesz całkowicie stukotu przy zimnym silniku. Można by skrócić czas tego stukotu podgrzewając paliwo na etapie filtra paliwa. Wersje w Rosji miały instalację oraz filtr paliwa z grzałką. Ja u siebie przed regeneracją miałem ten irytujący problem. Ponowna regulacja ciśnienia zmniejszyła ten stukot. Teraz słyszę go przez kilka minut przy zimnym silniku. Końcówki mam Denso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YD25 nie ma czujnika spalania stukowego... takie ustrojstwo jest w benzynie w dieslu nie widziałem (człek całe zycie sie uczy..może i....) u mnie też nie ma .

A wtryski klepią na zimnym silniki i dosyć głośno w temp ponizej 15-10stC.  Jakośc paliwa tez robi swoje.

Ja po prostu na zimnym silniku odpuszczam gazu do czasu zagrzania się silnika w zimne dni jak tylko zaczyna klekotać.  Ot taki urok wtryskiwaczy Denso. Chyba że klepanie, i to nadmierne czy na zagrzanym silniku występuje- tego lekceważyć nie można.

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za info. Wlasnie klekotanie czy to klepanie pojawia sie jak temperatira zewnętrzna spada ponizej +10. Jak sie rozgrzeje jest ok. 

Czujnik spalania stukowe nie jestem pewny, mechanik twerdzi ze jest. Sprawdzilem na strone iparts.pl i do tego silnika jest na sprzedaz czujnik spalania stukowego. Jeszcze sie dowiem. Tez tak myslalem ze to tylkk w benzyniakach sie pojawia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryskiwacze będą ponowne sprawdzone. Rzucam link glos podobne co mam u siebie na zimnym silniku. Taki spalanie stukowe zanika po rozgrzaniu silnika.

 

 

Edytowane przez Valeri
Akurat dzwonil do mnie mechanik. Powiedzial, ze koncowki wtryskow sa zalane olejem silnikowim. Ze to na pewno od pompi paliwa ze strony lancucha przedosatl sie olej. Ze koncowki sa mocno zabarwione na niebiesko i swidczy to obecnosci oleju silnikowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat ten merc miał uszkodzony wtryskiwacz. A spalanie stukowe w silniku diesla nie występuje! tylko w silnikach iskrowych.

W dieslu faktycznie jest montowany czujnik potocznie zwany stukowym (knock sensor) ale to wina tłumaczenia z ang. i ma inna funkcję, dzięki niemu jest dawkowana (czas przed GPZ) dawka  tzw. wtrysku pilotującego (wstepnego) mająca na celu  "zmiękczenie " pracy silnika. Bo jak wiemy diesel klekocze jak stado bocianów.... I stąd pomysł aby wtrysk odbywał się sekwencyjnie dwu a nawet i trzy dawki paliwa.

"In diesel applications high pressure common rail diesel engines
are now reaching low noise operation thanks to the tight control of the pilot injection. Information on the combustion of the pilot injection...". i wszystko w temacie do czego słuzy w dieslu czujnik "spalania stukowego" 

U kolegi poprostu napierd////////ą wtryski lub  jeden wtryskiwacz....

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, KrisT said:

akurat ten merc miał uszkodzony wtryskiwacz. A spalanie stukowe w silniku diesla nie występuje! tylko w silnikach iskrowych.

W dieslu faktycznie jest montowany czujnik potocznie zwany stukowym (knock sensor) ale to wina tłumaczenia z ang. i ma inna funkcję, dzięki niemu jest dawkowana (czas przed GPZ) dawka  tzw. wtrysku pilotującego (wstepnego) mająca na celu  "zmiękczenie " pracy silnika. Bo jak wiemy diesel klekocze jak stado bocianów.... I stąd pomysł aby wtrysk odbywał się sekwencyjnie dwu a nawet i trzy dawki paliwa.

"In diesel applications high pressure common rail diesel engines
are now reaching low noise operation thanks to the tight control of the pilot injection. Information on the combustion of the pilot injection...". i wszystko w temacie do czego słuzy w dieslu czujnik "spalania stukowego" 

U kolegi poprostu napierd////////ą wtryski lub  jeden wtryskiwacz....

 

 

Akurat dzwonił do mnie mechanik. Powiedział, ze końcówki wtrysków sa zalane olejem silnikowym. Ze to na pewno od pompy paliwa z wysokiego ciśnienia  ze strony łańcucha przedostał sie olej. Ze końcówki sa mocno zabarwione na niebiesko i świadczy to obecności oleju silnikowego.

Wzięli sie do tego na własna odpowiedzialność. Mam do tego troche wątpliwości ale zaufałem w tym razem. napisze jaki będą wyniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila chwila.

W YD25 jest typowy CR. Nie wiem którędy miałby się dostać olej silnikowy. Jedynie przez uszczelnienie wałka napędzającego pompę. Konstrukcja silnika uniemożliwia dostanie się oleju do wtryskiwacza. A tak nawiasem, poprzedni mechanik nie zauważył tego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowil o simeringac. I ze mial pare takich przypadkow z navara i patha tez.  Poprzedny mechanik, ktory sprawdzal pompe mowil, ze szczelna i slady oleju monimalne. A ci od wtryskiwacze teraz przekonane ze to pompa paliwa i ze nie zostala ona dobrze uszczelniona od stroni łańcucha. Sam juz nie wiem. Zatsanwialem sie jescze co moze spowodowac ze olej wtryskiwaczach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej w wtryskach to tylko ze strony wałka napędzającego pompę paliwową. Ale samochód powinien przy tym kopcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...