Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
Sign in to follow this  
pan_greenski

Klekotanie podczas równej jazdy

Recommended Posts

Valeri
Posted (edited)

Niestety, regeneracja pompi nie pomogło. Pompa okazala sie szczelna. Dale jest klekot. Raz jest raz nie ma. Samochód z powrotem do warsztatu. Komputer wyrzuca blad p1622 niezakodowane wttyskiwacze. Samochód stoj w warsztacie. Juutro bedzie jakiś info.  

Zauważyłem tez, ze klepanie nie zawasze jest słyszalne. Choc prubowalem różne paliwo wlac. Z mokej obserwacji klepanie rzeczywiscie słychać jak na zewnątrz jest zimniej. 

Edited by Valeri

Valeri

Odebralem auto. Wszytkie wtryski poprawne zakodowane. Rano klekotanie powrócił. Juz nie mam pomysłu. Ra dziala jak benziniak raz jak orawdziwy diesel :)

cycek27

Mój stoi w warsztacie od wtorku.

Wtryski będą ponownie wyjęte i sprawdzane co jest przyczyną ale dopiero od poniedziałku.

Jak coś ustalę na pewno się z kolegami podzielę informacją.

Oprócz klekotania wtrysków jak jest zimny chodzi momentami jak na trzech garach. Mechanik stwierdził ,że tak jak by nie podawał paliwa na którymś wtrysku. Jak się rozgrzeje wszystko gra ale jak jadę z około 100 km/h to momentami przerywa jakby w benzyniaku tracił iskrę.

Poczekam na diagnozę i dam znać

Pozdrówka

KrisT
Posted (edited)

skoro wtryski są dobre to spawdziłbym wiązke elektryczną, wtyczki,  brak dobrego połączenia, uszkodzenia kabelka itp podczas jazdy i wibracje może na moment nie dawać sygnału do wtryskiwacza.

takie cuś było też przyczyną niedomagania pompowtrysków w TDI VW.  problem rozwiązywało poprawienie -odgięcie styków  w wtyczkach pompowtryskiwaczy.

Edited by KrisT

Valeri
Posted (edited)
On ‎3‎/‎29‎/‎2019 at 3:00 PM, cycek27 said:

Mój stoi w warsztacie od wtorku.

Wtryski będą ponownie wyjęte i sprawdzane co jest przyczyną ale dopiero od poniedziałku.

Jak coś ustalę na pewno się z kolegami podzielę informacją.

Oprócz klekotania wtrysków jak jest zimny chodzi momentami jak na trzech garach. Mechanik stwierdził ,że tak jak by nie podawał paliwa na którymś wtrysku. Jak się rozgrzeje wszystko gra ale jak jadę z około 100 km/h to momentami przerywa jakby w benzyniaku tracił iskrę.

Poczekam na diagnozę i dam znać

Pozdrówka

Ustalił Pan coś? U mnie dalej to samo. Jest to coraz głośniej. Ale zauważyłem ze dzieje sie to jak jest temperatura poniżej 10 stopni.  Jestem teraz w trakcie regeneracji turbiny i wymiana kompletny łańcuch rozrządu. 

Jeszcze jedna uwaga. Mechanik uważa ze regeneracja wtryskiwacze nie zawsze przynoszą dobre efekty. Ponoc do denso nie ma części tylko bushowskie montują. Mówił, ze rozciągnięty łańcuch tez może mieć podobne efekty. 

Edited by Valeri

sq9mcs

Moje wtryski zrobione zostały na częściach DENSO. 

Łańcuch rozrządu nie daje takich efektów. Wcześniej silnik zacznie gasnąć gdy będzie zimny.

Valeri

znalezlem servis który zajmuje sie tylko nissanem, może im sie uda cos ustalić.