Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klekotanie podczas równej jazdy


pan_greenski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis wyjechalem do pracy. 8-9 stopni. Bardzo gloszna praca wtryskow!!! Klepia od 1500 obr. i wizej.  Czuć brak mocy. Nagrzany silnik dalej to samo. Dopiero jak temperatura osiagnela 11- 12 stopny wszystko wraca do normy. Postanowilem udac sie do aut. Serwisu nissana. Odwedzilem jiz paru warsztatow w Wawe. Na razie nikt nie jest wstanie to naprawic. Moze znajdzie sie jakis magik i mo pomoze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W srode jestem umowiony na diagnostyke. Powiedz czy przrplylomierz mierzy tez temperature powietrza? Wiszlo ze za duzo dawke powietrza daje

A diagnostyka wtryskiwaczy w srode. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem blisko rozwiązania problemu. Dzis 6 stopni wyjechalem do pracy. Klekot nieznosny. Odlaczylem kostke od przrplylomierza. Klekot ustal.troche mukowaty, ale...:) zamowilem pierburga przepływomierz. 

Mozliwie,ze blad popewnilem od samego poczatku kiedy podejzewalem go a zakupilem uziwke na allegro. Zobaczymy. Jutro jeszcze diagnostyka. Ale jestem przekonany prawe ze to wlasnie przepływomierz. Obi tak było. 

Edytowane przez Valeri
Jako tak przrplylomierz dziala. Jak odlaczylem zmiana mocy mulowaty. Moze zle dawkuje albo cospodobne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odłączeniu przepływki ECU wchodzi w tryb awaryjny, i obniża dawkę paliwa. Komp ustala dawkę paliwa na podstawie obrotów i temp, jest ona duzo mniejsza- tak aby można było się "dotoczyć" do serwisu.

Brak danych z przeplywomierza nie jest usterką aby całkowicie unieruchomic silnik, masa powietrza jest ustalana na stałym poziomie stosownie do obr silnika.......  Oczywiście ECU ma dostępne jeszcze inne dane jak np ciśnienie doładowania, itd...

A to ze klepie za mocno, może być tak ze przepływka zawyża ilość powietrza i ECU zwiększa niepotrzebnie ilość paliwa przez co wtryskiwacze są bardziej "wysilone" Tylko iz wtedy silnik musiałby kopcic na czarno przy wyzszych obr.

Kolega się tak nie cieszy, bo jesli przepływka podaje prawidłowe wartości to jej wymiana nic nie da.....

Ja widzę jeden powód klepania- czym nizsza temp tym wtryski bardziej klepią, bo ECU zwiększa dawkę paliwa, zmienia kąt wtrysku itd....Wtryski bardziej dostają po d*pie.... I teraz pytanie do bardzo kumatych jak temu zaradzić?

 

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, temperature skad pobiera info? Dzis klepalo z rana. Zmienilem przepływ omierz na nowe i cisza. Czekam kolejne zimne dni. Konkretne 9 i ponizej :) mozmoze masz pomysł co moge jeszcze posprawdzac? Egr zaslepiony. Diagnostyka przelozona na nast tydzien. Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak :) samochod po diagnostyce komputerowej w aut. serwis nissan. Blad egr i p1622 sie wyświetliło. Mechanik po dłuższej rozmowe przekonal ze prowadzi do wtryskiwacze numeey oryg. Z naklejek. Ze samochod powoli sam przyuczi sie od nowa prace w wtryskiwaczamy. Najpierw sie balem ale zgodzilem sie. Na razie jezdze pali tak samo 10 miasto 8 poza. moze troche mocy przybyło. Czekam na ochlodzenie. Jak problem powróci ja juz sie poddaje. Pozbede sie go i wezme cos w benzyne :) dzidziekuje wszystkim za rad i pomocy. Pozdr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy czujnik temperatury zewnetrznej ma znaczenie dla pracy ecu? Zauwzilem ze czasem zawiesza sie. 

Dzis 12 stopni i samochod jezdzi jak zegarek. Az milo jezdzic. Problem oczywiście nie rozwiązane. Pare dni temu jechalem kolo 200 kilometrów w temperaturze 7-8 caly czas gloszna praca wtryskow przy rownej jeździe. Glos cichne jak depne mocno na gaz i powraca jak moc sie wyrówna z predkosci. 

Pozostalo do sprawdzenia czujnik temp zewnetrznej, czujnik doladowania i sonda lambda. Choc na komp nie pokazuja błędu. 

Zastanawiam sie czy taki czujnik temperatury zewnetrzej moze spowodowac jakis blad w ecu? Dodam, ze samochod odpala sie na dotyk. 

Prosze jeszcze o cierpliwosci do mnie :) juz 8 warsztatów zaliczilem w wawe. Zaden nie jest w stane pomoc w tym salon nissana.

 

Edytowane przez Valeri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik- błędu nie będzie pokazywać chyba ze padnie całkowicie, ale błędne wskazania temp silnika spowodują iż komputer bedzie zawyżać/zaniżać dawki paliwa i zmieniać niepotrzebnie kąt wtrysku.

Przy całkowitym uszkodzeniu czujnika temp, braku danych , komp przyjmuje stałą wartość zastępczą.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam juz pomysłu. Za tydzien jade wiciagac wtryski jeszcze raz. W tym razem na Sokratesa. Moze rzeczywiscie zle zregenerowane sa wtryski. Regenerowalem na ul. Kolacinskiej. Maja dobra opinie ale nie wiem czy na tyle sa dobry. Nie byli w stanie zakodowac wtryskow....

Ostatnia szansa. Koszt nowych 1300zl. Powiedzieli ze moje wtryski sa na 100 proc regenerowalne. W ciągle mam niepewnosc czemu ma znaczemie dla wtrsyku temperatura otoczenia. 

Dzis 10 stopni delikiatne słychać bylo a juz 11 i 12 bez problemu jezdzi i ma moc tez. 9 i ponizej juz coraz gorzej nieznosci klekot. Mam jeszcze namiar w kielcach. Tylko troche za daleko. Znalazlem na sokratesa ponoc zajmoja sie denso szczegolne.

Powiedzcie prosze czy zle zregemerowane wtryski lub niesprawne moze miec znaczenie na temperature otoczenia? Zastanawiam sie czy moze problem jest tak naprawde zle ustawenia czegos lub regeneracji poprzednich fachowców nie oryginalnich czesciach. Mam jeszcze tydzien przed wizyta na Sokratesa. Mysle tez nad kupnem nowego wtryskiwacza. Tylko problem jest taki, ze nie mam pewnosci czy to sa wtrsyki. A ten klekot jest identyczne wizej opisanoch wszystkich forumowiczów do pathow i navar tylko ze u mnie to tylko ponizej temperarurze 10 stopni. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, KrisT said:

czujnik- błędu nie będzie pokazywać chyba ze padnie całkowicie, ale błędne wskazania temp silnika spowodują iż komputer bedzie zawyżać/zaniżać dawki paliwa i zmieniać niepotrzebnie kąt wtrysku.

Przy całkowitym uszkodzeniu czujnika temp, braku danych , komp przyjmuje stałą wartość zastępczą.

 

 

Kryst masz na mysli czujnik temp. cieczy czy temperatury termometr? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem może być także niewłaściwe ciśnienie na listwie paliwowej. Wystarczy że któryś z czujników oszukuje i już zaczyna się problem. 

Ja u siebie dałem sobie na wstrzymanie. U mnie klekot jest tylko na początku po zimnej nocy przy przyspieszaniu. Dlatego staram się odpalić autko i chwilę poczekać aż temperatura trochę się podniesie. W wersjach sprzedawanych na rynek rosyjski, filtr paliwa miał własny podgrzewacz co zmniejszało problem klekotu.

Nie mniej jednak czasami słyszę że wtryskiwacze pracują głośniej i jestem niemal 100% pewien ze jest to związane z czujnikiem ciśnienia listwy albo pompy. 

Klekot nie musi wskazywać na wtryskiwacze. Zadaniem regeneracji jest uzyskanie prawidłowego rozpylania paliwa w komorze spalania i nic więcej. Ja bym szedł w stronę ciśnienia paliwa niż samych wtrysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Tylko, ze u mnie jak depne to klekot zanika. Pojawia sie tylko przy rownej jazdy.  Wygloda to tak: jak depne mocno zanika do chwili az osiagne optimalnej prędkości i znow sie pojawia. I tak za każdym razem. Zauwazylem jeden, ze jesli zrobe postuj na 5 10 min potem przez pierwsze minuta jazdy jakby tego nie wydac i potem dalej to samo. 

Doszedlem do takiego wniosku ze chyba sam nie dam rade dojsc2co to moze byc. Moze znasz kogos w wawe dobrego miechanika? Na razie na sokratesa jestem owmowiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, sq9mcs said:

Problemem może być także niewłaściwe ciśnienie na listwie paliwowej. Wystarczy że któryś z czujników oszukuje i już zaczyna się problem. 

Ja u siebie dałem sobie na wstrzymanie. U mnie klekot jest tylko na początku po zimnej nocy przy przyspieszaniu. Dlatego staram się odpalić autko i chwilę poczekać aż temperatura trochę się podniesie. W wersjach sprzedawanych na rynek rosyjski, filtr paliwa miał własny podgrzewacz co zmniejszało problem klekotu.

Nie mniej jednak czasami słyszę że wtryskiwacze pracują głośniej i jestem niemal 100% pewien ze jest to związane z czujnikiem ciśnienia listwy albo pompy. 

Klekot nie musi wskazywać na wtryskiwacze. Zadaniem regeneracji jest uzyskanie prawidłowego rozpylania paliwa w komorze spalania i nic więcej. Ja bym szedł w stronę ciśnienia paliwa niż samych wtrysków.

Sprawdzilem w aplikacji w tel cisnienia na rozgrzanym silniku wolne obroty waha sie 29000-31000 kpa. Juak myslisz to w norme? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czujnik temperatury paliwa moze dac podobne objawy? Naprzyklad podajac za niską temperaturę paliwa? Ostatnia rzecz ktora pozostała do sprawdzenia przed demontazem wtryskow.

Edytowane przez Valeri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
On 10/11/2019 at 9:09 AM, sq9mcs said:

Problemem może być także niewłaściwe ciśnienie na listwie paliwowej. Wystarczy że któryś z czujników oszukuje i już zaczyna się problem. 

Ja u siebie dałem sobie na wstrzymanie. U mnie klekot jest tylko na początku po zimnej nocy przy przyspieszaniu. Dlatego staram się odpalić autko i chwilę poczekać aż temperatura trochę się podniesie. W wersjach sprzedawanych na rynek rosyjski, filtr paliwa miał własny podgrzewacz co zmniejszało problem klekotu.

Nie mniej jednak czasami słyszę że wtryskiwacze pracują głośniej i jestem niemal 100% pewien ze jest to związane z czujnikiem ciśnienia listwy albo pompy. 

Klekot nie musi wskazywać na wtryskiwacze. Zadaniem regeneracji jest uzyskanie prawidłowego rozpylania paliwa w komorze spalania i nic więcej. Ja bym szedł w stronę ciśnienia paliwa niż samych wtrysków.

Czesc. Mozesz powiedziec gdzie kupilesz koncowli denso albo regenerowalesz wtryski? Jestem umowiony wlasnie na stasinek2. Postanowilem wymienic koncowki od denso moze uda sie kupic oryg. Dowiedzialem sie ze mam koncowmi od delphi. Moze okazac sie, ze to wlasne jest problemem. Badziewny zamiennik i klepanie nadal mam. Jak większość uzytk pisze "klepanie przy równej jezdzie" :) mojm nieszczęściem jest to ze trafilem na nieodpowiednym warsztacie ktora miesci sie na kolacinskiej w wawe. Wywalona kasa w błoto. Ale cos. Czlowiek uczy sie na wlasnie błędy :(

Edytowane przez Valeri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, papa_bizkit said:

Się okaże że wsadzili Ci jakieś wtryski od passata...

Wszystko możliwe :) wiem, ze przekoniwali ze akurat do mojego wtrysku nie ma czesci i założyli koncowke z delphi. Ja sie nie znam. Po prostu przyjąłem do wiad. 

On 5/27/2019 at 3:28 PM, Valeri said:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili jest tak, ze klepe przy rownej jezdzie ponizej 10 11 stopni. Od 1500 do 2500obr. Po rozgrzaniu silnika tak samo. Depne gazu klepanie zanika jak osiagne predkosc optimalna dalej klepe. Dlatego zastanawiam sie czy nie wymienic na nowe. Moze te zamienniki nie daja rade na zimne paliwo i tak klepia. Jest przy tym lekkie dymieni. W Desno w wawe 1350 za sztuke. Nie chce wywalac  kase jak efekt bedzie podobni co teraz mam. Moze to prawda, ze Regeneracja denso nie przynosi 100 proc efektu. 

Mam wrazenie, ze jak sie robi chlodno dowala duzo paliwo. Tylko czy to zly jakosc wtrysku-cisnienia czy w ecm jakis błąd?? Sie okazie w poniedzialek. Dam znac. Moze komus pomoże. Bo co ja czytam. Prawie kazde mial podobne objawy z klepanie przy rownej jezdzie. Tylko u mnie to jest jak temperatura spada. I tu jest sprawa dziwna. Bo nawet jak sie rozgrzeje silnik dalej tak samo. Moze przeoczylem jakis czujnik zawor... Sam nie wiem. Zawor n75 pozostalo do wymiany reszta powymeniane :)

Edytowane przez Valeri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzis odłączyłem zawór n75 Dostal mula ale klekot ustal. Juz natym konczy sie moja próba naprawy.  Z resztą w poniedzialek oddaje auta na stasinek2. Jesli swerdza ze to wtryski postanowilem kupić nowe, nie che juz bawic sie regeneracją.  Dziekuje wszystkim za pomoc i uwagę! 

 

 

 

Edytowane przez Valeri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyryski wyjęte. Wszytkie z takim czarnim nagarem bardziej przy podkladkach same końcówki. Da sie to skrobacz nie taki twardy. 

Dzis bedzie montowane nowe x4 wtryski denso. Podkladki ktore dostalem w sklepe sa cieńsze od starych. Zastanawiam sie czy taka roznica podkladki moglo uszkodzic tych końcówek. Czy to ma wielkie znaczenie? Mechanik zamowi z servisu nowe i poruwna ze starym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładki tylko w ASO. Wtryskiwaczy raczej nie uszkodziły. Ewentualnie przedmuch był i ciśnienie spadało. Daj info jakie efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...