Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

CENTRALNY NIE DZIAŁA?


Gość yarko73

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam następujący problem nie działa pilot od sterowania centralnym (oryginalny nissanowski a baterie nowe)! nie mam pojęcia czy centralka ma jakiś bezpiecznik, nie wiem jak sie za to zabrać????? :shock: [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze pilot zmienił częstotliwość. Tak kiedyś miałem. Trzeba jechać do kogoś od alarmów i niech dostroją pilot. Przestał działać nagle, czy wcześniej były jakieś objawy, na przykład coraz słabsze działanie, czy też działanie za którymś tam dopiero razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?p=97987#97987

 

Miałem ten sam problem.

 

Jak wyjołeś baterie to sie rozprogramował.

 

Wsiądz do samochodu, patrz na kontrolkę na desce rodzielczej.

 

Klikaj przycisk zamknij (albo otwórz, juz nie pamietam. Nie jestem przyzwyczajony bo działa mi to wlasnie od dwóch minut :-) )

 

W każdym razie trzymaj uchwytem do kluczyków w dół i wtedy ten prawy przycisk.

 

Trzymaj, przyciskaj i walcz, po pewnym czasie powinieneś usłyszeć prace zamków.

 

Metoda ta jest opisana w instrukcji obsługi samochodu, którą powinieneś mieć przy samochodzie.

 

Jak to nie pomoże to jest inna metoda (prawdopodobnie działa ona w samochodach z alarmem , a nie tylko centralnym zamkiem) jest opisana w serwisówce którą można pobrać z internetu (najlepszy emule :-)

 

Otwierasz bagażnik.

zamykasz wszystkie drzwi.

zamykasz zamek od wewnątrz.

W ciągu 10sekund przekręcasz minimum 6razy stacyjke.

Otwierasz i zamykasz zamek.

Klikasz zamknij na pilocie raz.

otwierasz i zamykasz zamek.

po otwarciu drzwi procedura jest zakończona.

 

Z tym, że jestem na 99% pewny ze pierwsza metoda powinna się u ciebie sprawdzic.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO I NIC!!! zrobiłem jak mówiłeś Lisek po kolei najpierw pierwsza wersja później druga i nie dało pożądanego efektu. musi to być więc coś poważniejszego co wiaże sie z wizytą u elektronika :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na swoim pilocie przelutowałem zimne luty, i odczyściłem powierzchnie styku z baterią. Oczywiście po jej wyjęciu trzeba było go wprowadzić i zrobiłem to wg instrukcji która jest w samochodzie.

 

Jeśli to nie pomogło to przykro mi, może sprawa rzeczywiście nie jest taka łatwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli tak to spróbuj stanąć obok auta nacisnąć pilota i z wciśniętym przyciskiem delikatnie pokręcić śrubką..

w pewnym momencie powinieneś złapać właściwą częstotliwość i zamek powinien zadziałać..

ten problem przerabiałem z centralnym zintegrowanym z autoalarmem.. pomogło..

 

jedna uwaga - postaraj się zapamiętać początkowe ustawienie śrubeczki (licz obroty) - tak na wszelki wypadek

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem ostatnio. Pojechałem z tym do serwisu nissana i mi to naprawili w ciącu dwóch minut. Przekręć kilka razy kluczykiem w stacyjce aż zaczną ci mrugać kierunkowskazy na desce rozdzielczej potem wcisnij guzik z pilota od centralnego i sam powinien sie zaprogramowac o ile dobrze wsadziłeś baterie :) U mnie taka operacja pomogła ale i tak mnie skasowali w serwisie prawie 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...