Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akumulator do X-trail t31 jaki?


Arestidis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na stronie jednego z dystrybutorow bylo zamieszczone zdjecie YUASA PRO 30 i zmylilo mnie poniewaz byl typu 'Europa', stad moje pytanie o kompatybilnosc z Twoim T30 (wiem, wiem, patrze na opisy ; )

jak wczesniej wspominalem konfigurator polecil mi taki zestaw alternatywny

 

yuasa_battery.jpg

 

sprzedawca w moim miescie za pierwszy winszuje sobie 340 zl, za drugi 850 zl (moze pracowac w autach wyposazonych w system Start/Stop)

jako ciekawostke podaje ze pierwszy wazy 17,3 kg, drugi 19,5 kg przy identycznych wymiarach 260x174x225 mm

 

ostatnio przeczytalem sporo dobrych opinii na temat akumulatorow firmy Moll (pierwszy montaz w autach firmy Mercedes, Porsche), niestety produkuja tylko w typie 'Europa'

znajomy zasugerowal mi austriacka firme Baren-Batterie GmbH (pierwszy montaz w autach firmy Saab, Chrysler, Nissan, Steyr) i nawet znalazlem w ich ofercie akumulator dedykowany do swojego auta (75 Ah 640 A), musze jutro zatelefonoowac do Pruszkowa i zapytac o cene

 

edycja


wymienilem akumulator, po dlugim dzieleniu wlosa na czworo i badaniu pisma swietego ; )

konkurencje wygral Duracell Advanced 70A 650Ah SAE, 600Ah EN (370 PLN, 3 lata gwarancji)

oprocz fotek nowego nabytku wrzucam tabele przeliczeniowa pradu rozruchowego, pro memoria ; )

 

pozdrawiam

 

ps. gdyby ktos szukal wymiarow tacki (na ktorej stoi akumulator) to ma ona 270x175 mm (wymiar wewnetrzny)

post-92821-0-80882100-1490795250_thumb.jpg

post-92821-0-28954700-1490795255_thumb.jpg

post-92821-0-08122100-1490795258_thumb.jpg

post-92821-0-38431500-1490795283_thumb.jpg

Edytowane przez borge
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacna bateria i pasuje bez kombinowania :)

 

Borge,  podaj proszę parametry fabrycznego, bo ze zdjęcia nie mogę odczytać a swój zostawiłem w sklepie. 

 

Pozdrawiam Kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RysiekD, czeski film, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie, podobnie glowia sie uzytkownicy X-Traili (i nie tylko) na forach rosyjskich, francuskich, brytyjskich i australijskich 

stara bateria nie jest w zaden sposob oznaczona cyfra pojemnosci i pradu rozruchowego, przynajmniej znakami ktore sa zrozumiale dla srednio inteligentnego szympansa tak jak ja ; )

jedyna cecha jest oznaczenie producenta (Shin-Kobe Electric Machinery Co Ltd) oraz kod na wieku 110D26L

Shin-Kobe nie produkuje juz akumulatorow do aut a jedynie (?) baterie dla branzy IT, konkretnie do UPSow

kolejne cyferki ktore udalo mi sie rozkodowac to:

110 - ?

D26 - wielkosc skrzynki akumulatora 260x173x225

L - minus po lewej stronie

 

szukajac ekwiwalentu takiej baterii w sieci mozna znalezc

Numax 68Ah 550A (angielska)

Furukawa 80Ah 680A (japonska)

 

szukajac po rosyjskich forach i sklepach znajduje sie informacje ze ekwiwalentami akumulatorow  do X-Trail sa

silnik M9R 760 - 70Ah 570A

silnik M9R - 70-90Ah 600-680A

silnik QR25DE - 60-65Ah 450-550A

silnik MR20DE - 60-65Ah 450-550A

silnik YD22DDTi - 70Ah 570A

silnk YD22ETI - 70-90Ah 640-770A

 

rozwazajac zakup akumulatora bralem jeszcze pod uwage firme Yuasa, Baren i Deka (i inne)

z Barena i Deki zrezygnowalem poniewaz przedstawiciel jest w Piasecznie a nie chcialo mi sie jechac, do tego Deka jest droga, Yuasy nie udalo mi sie znalezc w Lodzi w dobrej cenie, dlatego zwyciezyl kompromis, mam nadzieje ze udany (okaze sie za 3-4 lata)

 

pozdrawiam

 

* prad rozruchowy staralem sie przeliczyc wg. jednostek EN

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borge, dzięki za precyzyjne informacje. Skopiowałem dane do swoich zasobów aby w przyszłości nie szukać.

 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dawno tu nikt nie pisał. Czy pojawiło się coś wartego uwagi na rynku, w rozsądnej cenie ?

Muszę przed zimą zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zdjęcia nowego akumulatora, który wczoraj zamontowałem w swoim X-ie. Pasuje idealnie. Parametry również OK.

https://www.varta-automotive.pl/pl-pl/produkty/varta-blue-dynamic-efb/572-501-076

W przypadku konieczności wymiany informacja może być przydatna - oszczędzi szukania, analizowania, porównywania, mierzenia itd. 

Pozdrawiam X-maniaków!

IMG_20200325_114058.jpg

IMG_20200325_114111.jpg

 

Edytowane przez RysiekD
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz plusik ; ) napisz prosze jaka miales poprzednia beterie i ile lat eksploatowales? (w jakich warunkach: trasy, miasto? czy prewencyjnie ladowales prostownikiem?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Borge, wspominałem o tym w lutym 2017 w tym wątku:

Poprzedni akumulator  montowałem w sierpniu 2014 r. po 5 i pół latach eksploatacji (od nowego). Zastosowałem firmy Hertz 80 Ah i 750 A prąd rozruchowy. Była to niestety wersja europejska i kombinowałem z podkładkami by pasował pod klemy.

Trasy - sporadycznie, przeważnie miasto, Warszawa i okolice, wyjazdy urlopowe. Nie ładowałem prewencyjnie prostownikiem, poza jednym ładowaniem ok. 2 tygodnie temu, bo nie gasły trzy kontrolki po rozruchu (ESP, 4WD i któraś jeszcze) - typowy objaw gdy kończy się bateria. Wystarczyło na krótko,  po ponownym niegaśnięciu kontrolek - decyzja o zakupie. Wychodzi na to, że wystarczył  podobnie jak fabryczny na 5 i pół roku.

Jeszcze nie jeździłem z nowym, pracuję w domu z powodu tego światowego świństwa.

Pozdrawiam.      

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

@borge Jak ma się sprawa z akumulatorem od Duracel? Muszę wymienić na nowy, rozważam jeszcze EXIDE i VARTE

Edytowane przez eryk93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Duracel, ale w zesżłym roku włożyłem SeBang EFB 70Ah 810A P+. Koszt ~500pln, jest to akumulator żelowy. Mam tego rodzaju akumulator w motocyklu i można powiedzieć, że "nie szanuję", bo zimuję bez podtrzymywania, tylko jest naładowany na jesieni i na wiosnę go uruchamiam. 7lat żelówki od Yuasy i no problemo, więc uznałem, że sprawdzi się w samochodzie, który potrafi czasem stać po 2 tygodnie nieruszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eloar napisał:

Nie wiem jak Duracel, ale w zesżłym roku włożyłem SeBang EFB 70Ah 810A P+. Koszt ~500pln, jest to akumulator żelowy. Mam tego rodzaju akumulator w motocyklu i można powiedzieć, że "nie szanuję", bo zimuję bez podtrzymywania, tylko jest naładowany na jesieni i na wiosnę go uruchamiam. 7lat żelówki od Yuasy i no problemo, więc uznałem, że sprawdzi się w samochodzie, który potrafi czasem stać po 2 tygodnie nieruszany.

Rozważę, mam pytanie jeszcze odnośnie pojemności akumulatora, jeśli teraz mam 70Ah, to musi być koniecznie taki sam, czy można wsadzić np 75Ah?

Wyżej wyczytałem, że większa pojemność na krótkich trasach może być niedoładowywana..

Edytowane przez eryk93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
12 minut temu, eryk93 napisał:

Rozważę, mam pytanie jeszcze odnośnie "Zimnego rozruchu", jak to się ma z ładowaniem akumulatora przy 540 a przy np 680A ? 

Wyżej doczytałem, że przy krótszych trasach taki aku może być niedoładowywany..

Powinieneś się trzymać pojemności zalecanej w instrukcji pojazdu. Zbyt przekroczona tak jak słusznie zauważyłeś, przy krótkich jazdach, szczególnie po mieście, będzie skutkowała niedoładowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy mając 70/540 Ah kupić taki sam, jeżdżę przeważnie krótkie trasy, więc będzie mieć to w sumie sens, dzięki wielkie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2022 o 19:17, eryk93 napisał:

@borge Jak ma się sprawa z akumulatorem od Duracel? Muszę wymienić na nowy, rozważam jeszcze EXIDE i VARTE

@eryk93akumulator ma sie dobrze, caly czas w aucie, mysle ze jeszcze jakis czas ze mna zostanie
jednak poniewaz ja niewiele jezdze, doladowuje go (w ubieglym roku z tego co pamietam 2 razy),
w poprzednich podobnie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, borge napisał:

@eryk93akumulator ma sie dobrze, caly czas w aucie, mysle ze jeszcze jakis czas ze mna zostanie
jednak poniewaz ja niewiele jezdze, doladowuje go (w ubieglym roku z tego co pamietam 2 razy),
w poprzednich podobnie

Dzięki wielkie, byłem właśnie ciekaw czy działa to jak baterie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po instrukcji serwisowej, to dla Diesla zalecają akumulator o pojemności 75Ah i prądzie rozruchowym 720A, dla benzyny 60Ah i 356A (zimny klimat 62Ah i 582A).

Zaznaczenie_041.thumb.jpg.8f32ddadea81a95c3e5ee5e9a52a25a5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, eryk93 napisał:

Dzięki wielkie, byłem właśnie ciekaw czy działa to jak baterie :D

odkad admin forum wymyslil ze w podziekowaniu klikamy w serduszko
inne formy wdziecznosci jak gotowka, zyczenia czy calusy sa zbedne ; )

BTW kupujac akku spojrz na prad rozruchowy, dowiedz sie w jakich jest jednostkach
i porownaj z tabela ktora zamiescilem 29.03.2017 w tym topicu
producenci baterii maja dziwna przypadlosc podawania wysokich wartosci, nie informujac
ze jest to np. norma DIN a nie EN

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...