Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kamerka w samochodzie?


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sąsiad miał ostatnio kolizję. Wyprzedzał dostawczaka, a ten mu nagle na lewy i prawie go zepchnął do rowu, po czym zaczął uciekać. Na szczęście szybko opanował sytuację i zaczął go gonić (ponad kilometr). Na szczęście nie odpuścił i dopadł idiotę, który zaczął mu wmawiać, że to sąsiad go uderzył. Jak zobaczył, że ma kamerkę to zaraz mu ... zmiękła. Wrzucił to na Youtube, więc jak chcecie, to mogę podesłać, ale trochę niecenzuralnych słów tam pada.

Ja mam kamerkę na przedniej i tylnej szybie. Jestem jak najbardziej za tego typu rozwiązaniem, bo nigdy nie wiadomo na kogo trafimy na drodze, a tak to mamy niezależnego świadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad miał ostatnio kolizję. Wyprzedzał dostawczaka, a ten mu nagle na lewy i prawie go zepchnął do rowu, po czym zaczął uciekać. Na szczęście szybko opanował sytuację i zaczął go gonić (ponad kilometr). Na szczęście nie odpuścił i dopadł idiotę, który zaczął mu wmawiać, że to sąsiad go uderzył. Jak zobaczył, że ma kamerkę to zaraz mu ... zmiękła. Wrzucił to na Youtube, więc jak chcecie, to mogę podesłać, ale trochę niecenzuralnych słów tam pada.

Ja mam kamerkę na przedniej i tylnej szybie. Jestem jak najbardziej za tego typu rozwiązaniem, bo nigdy nie wiadomo na kogo trafimy na drodze, a tak to mamy niezależnego świadka.

Z tym zamieszczaniem na YT gdzie widać rejestrację i twarz kolesia ostrożnie bo jest taki bzdurny przepis jak ochrona danych osobowych .... sąsiad może mieć z tego tylko problemy...

co innego jak materiał z kamerki przekaże policji (oczywiście zachowując sobie oryginał :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest takie coś. Po jakimś czasie edytował film i zasłonił twarz, ale jestem za tym aby takie buractwo publikować. Nie mniej jednak prawo jest prawem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko uwaga na niecenzuralne słowa :)

Filmik bije rekordy wyświetleń

 

Uffff aż mi się ciepło zrobiło jak wyjechał. Była w końcu jakaś szkoda czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była szkoda. Rozwalone lusterko, błotnik, delikatnie zderzak, felga z prawej strony (przód) cała czarna od opony Sprintera. Od odbicia od krawężnika przecięta opona z lewej strony i trochę uszkodzone felgi. Ponoć ubezpieczyciel ma obciążyć gościa, bo uciekł z miejsca kolizji.

 

Elfi, zawsze wtedy kamerka może się przypadkowo zepsuć, może nie być karty, która wypadła...

Kartę micro sd w podbramkowej sytuacji można zjeść :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Trochę odgrzeję temat. Możecie wrzucić foto jak macie zamontowane kamerki? Cholera przez to pudło za lusterkiek każda kamera wystaje, bo trzeba ją dać niżej niż osłona czujników.zastanawiam się czy nie użyć takiej stojącej na deskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czy są już tu jacyś użytkownicy co zaopatrzyli się w kamerki? Mógłbym prosić o zdjęcia ich montażu, bo "stopka" od lusterka trochę zajmuje, a chciałbym kupić i zamontować kamerkę tak żeby bardzo się w oczy nie rzucała, a nagrywała całe przedpole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są już tu jacyś użytkownicy co zaopatrzyli się w kamerki? Mógłbym prosić o zdjęcia ich montażu, bo "stopka" od lusterka trochę zajmuje, a chciałbym kupić i zamontować kamerkę tak żeby bardzo się w oczy nie rzucała, a nagrywała całe przedpole.

Trzeba troszkę poeksperymentować z własnym modelem kamerki, bo mają różne wymiary i wielkość stopki. W moim przypadku mam po prawej stronie, praktycznie niewidoczną za lusterkiem. Z tym, że widzę tylko małą cześć ekranu, ale i tak na niego nie patrzę, bo wyłącza się po 15 s. Zasilanie z baypasa, przewody schowane po lewej stronie od kierowcy i górą za lusterkiem do rejestratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba troszkę poeksperymentować z własnym modelem kamerki, bo mają różne wymiary i wielkość stopki. W moim przypadku mam po prawej stronie, praktycznie niewidoczną za lusterkiem. Z tym, że widzę tylko małą cześć ekranu, ale i tak na niego nie patrzę, bo wyłącza się po 15 s. Zasilanie z baypasa, przewody schowane po lewej stronie od kierowcy i górą za lusterkiem do rejestratora.

A jak wygląda to od zewnątrz? Nie rzuca się w oczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda to od zewnątrz? Nie rzuca się w oczy?

Zdecydowanie widać, ale nie da się inaczej. Kilka dni eksperymentowałem i jest to jedyne miejsce spełniające moje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze taka oczywista "konstrukcja" by ładnie to schować w obudowie... i zaraz nasuwa mi się pytanie - czy jest coś, czego Chińczycy nie robią? Cokolwiek człowiek myśli, że wymyślił - to już dawno jest to na alliexpres i to od kilku producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukuj sie, chyba wszystkie kamerki samochodowe sa od Chinczykow a przynajmniej wiekszosc.

Gdzies znalazlem opinie ze da sie z nimi zyc, nie sa ponoc najgorsze. Ma nagrywac i laczyc sie  z telefonem - ot tylko i az tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są już tu jacyś użytkownicy co zaopatrzyli się w kamerki? Mógłbym prosić o zdjęcia ich montażu, bo "stopka" od lusterka trochę zajmuje, a chciałbym kupić i zamontować kamerkę tak żeby bardzo się w oczy nie rzucała, a nagrywała całe przedpole.

Nie wiem co jest nie tak, ale nie widać tego co napisałem. W Chromie i Operze nic nie mogę wpisać. Tylko FF. Dlaczego???

Kupiłem coś takiego. Małe poręczne i szybko się demontuje, jest na magnetycznym złączu.

Nie wiem dlaczego zdjęcia z lusterkami weszły obrócone - stoją na głowie.

post-103899-0-87011400-1506335980_thumb.jpg

post-103899-0-14429300-1506335997_thumb.jpg

post-103899-0-08002100-1506336008_thumb.jpg

post-103899-0-61701400-1506336019_thumb.jpg

post-103899-0-54663200-1506336031_thumb.jpg

post-103899-0-19215100-1506336052_thumb.jpg

post-103899-0-97932900-1506336069_thumb.jpg

Edytowane przez drds
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest nie tak, ale nie widać tego co napisałem. W Chromie i Operze nic nie mogę wpisać. Tylko FF. Dlaczego???

Kupiłem coś takiego. Małe poręczne i szybko się demontuje, jest na magnetycznym złączu.

Nie wiem dlaczego zdjęcia z lusterkami weszły obrócone - stoją na głowie.

Jak kabel pociągnąłeś do "stopki" lusterka i ew. jak tą obudowę zdjąć żeby ładnie i mądrze to przyczepić.

Edytowane przez Jarek606
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kabel pociągnąłeś do "stopki" lusterka i ew. jak tą obudowę zdjąć żeby ładnie i mądrze to przyczepić.

Z podłokietnika - ze schowka przedłużaczem w dół pod fotel i pod fotelem łączy się z kablem od kamerki, który wchodzi pod osłonę progu, później pod uszczelkę otworu drzwiowego do góry , tam wchodzi za osłonę słupka A i potem za podsufitkę.Następnie pod oryginalną osłonę lusterka i całej reszty na szybie.

Osłonę lusterka i czujników po prostu trzeba delikatnie podważyć, trzyma się na trzech (chyba) zatrzaskach do całego zespołu czujników. Łatwo schodzi i raczej nie ma co tam urwać przy delikatnym manipulowaniu równolegle do szyby. W osłonie jak widać na zdjęciu lekko poszerzyłem jeden z wylotów,wlotów - tą szczelinę żeby przeszła wtyczka od kamerki.

Nie wiem dlaczego obraca mi te zdjęcia pod dziwnym kątem.

Na pierwszym podpiłowana szczelina, na żywo tego nie widać od srodka samochodu, bo jest skierowana do szyby czołowej.

Na drugim zdjęciu widać u dołu i po prawej dwa miejsca na zatrzaski z osłony.( na zdjęciu po lewej i u góry)

Na trzecim - tym delikatnie podważyłem osłonkę słupka

Na ostatnim - kabel przed wsunięciem pod osłonę progu a już po wyjściu spod uszczelki.

post-103899-0-76384100-1506339988_thumb.jpg

post-103899-0-49150800-1506340000_thumb.jpg

post-103899-0-19488700-1506340015_thumb.jpg

post-103899-0-12893400-1506340026_thumb.jpg

Edytowane przez drds
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podłokietnika - ze schowka przedłużaczem w dół pod fotel i pod fotelem łączy się z kablem od kamerki, który wchodzi pod osłonę progu, później pod uszczelkę otworu drzwiowego do góry , tam wchodzi za osłonę słupka A i potem za podsufitkę.Następnie pod oryginalną osłonę lusterka i całej reszty na szybie.

Osłonę lusterka i czujników po prostu trzeba delikatnie podważyć, trzyma się na trzech (chyba) zatrzaskach do całego zespołu czujników. Łatwo schodzi i raczej nie ma co tam urwać przy delikatnym manipulowaniu równolegle do szyby. W osłonie jak widać na zdjęciu lekko poszerzyłem jeden z wylotów,wlotów - tą szczelinę żeby przeszła wtyczka od kamerki.

Nie wiem dlaczego obraca mi te zdjęcia pod dziwnym kątem.

Na pierwszym podpiłowana szczelina, na żywo tego nie widać od srodka samochodu, bo jest skierowana do szyby czołowej.

Na drugim zdjęciu widać u dołu i po prawej dwa miejsca na zatrzaski z osłony.( na zdjęciu po lewej i u góry)

Na trzecim - tym delikatnie podważyłem osłonkę słupka

Na ostatnim - kabel przed wsunięciem pod osłonę progu a już po wyjściu spod uszczelki.

sam uchwyt kamerki przykleiłeś do plastikowej osłony stopki lusterka?

Edytowane przez Jarek606
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...