Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kamerka w samochodzie?


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Karminadel napisał:

W jakim kontekście ta uwaga? Chodzi Ci o właściwości zasilacza, który odcina napięcie przy V aku<11,6V ?

Oczywiście, że mi się to nie przyda. To była ogólna uwaga - w domyśle dla osób, które korzystają z opcji parkingowych w kamerkach i mają ją cały czas zasilaną. Przecież kilka osób tu napisało, że podłączyło ją do gniazdka zapalniczki, która daje cały czas zasilanie. Wpięcie "wprost" zamiast przez zasilacz grozi rozładowaniem akumulatora - czego sam doświadczyłem i przed czym co chwilę ostrzegają na (wg mnie najlepszym forum o kamerkach): autowrzuta.pl

Po drugie - ktoś może źle wpiąć w bezpiecznik - czyli taki, gdzie napięcie jest cały czas (czy przez pomyłkę, czy oddając auto do serwisu na jakieś prace) - to zasilacz, który niby odetnie napięcie - może pomóc.

Karmidel nie uwaga tylko zapytanie. Bo skoro kamera ma mieć cały czas napięcie to podłączenie pod bezpiecznik który daje tylko napięcie przy włączonym kluczyku mija się z celem ponieważ gdy napięcie zaniknie to kamerka będzie bezużyteczna.

Ja mam wpiętą kamerę pod zasilanie non stop. I nigdy kamerka nie rozładowała mi akumulatora czy to w zimie czy latem. Dlatego chyba jakiś akumulator 20 letni jedynie się rozładuje przy włączonej kamerce. A żeby było zabawniej u mnie kamera chodzi non stop 24h. Więc jakby była w trybie parkingowym to jeszcze mniej by zużywała napięcia.

A jak oddajesz auto do serwisu to potem możesz posłuchać różnych opinii mechaników na swój czy też inny samochód :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak codziennie jeździsz samochodem - to faktycznie to co się rozładuje - to się jako tako naładuje. Mi aku padł po kilku dniach nie ruszania samochodu z parkingu z włączoną kamerką(dwa razy). Przeciętna kamerka bierze średnio 0,7A - to oznacza, że w jedną dobę zużyje prawie 17 Ah. Akumulatory nasze mają nominalną pojemność 70Ah - ale system STOP-START nigdy nie ładuje do 100%. Ale załóżmy idealną sytuacje, że ma 100% - to oznacza, że kamerka wycycka go w 4 dni. A oprócz kamerki energię pobiera alarm i elektronika samochodu.

Po moich doświadczeniach z rozładowaniem wiem, że już bym nie zostawił kamerki włączonej 24h. Być może Twoja kamerka bierze mniej prądu, np. 0,5A i jeździsz najrzadziej co drugi dzień - więc jakoś Ci się udawało. Te ustrojstwa żerą dużo prądu. Tu masz fajne zestawienia - niektóre z modułem GPS i włączonym LCD potrafią brać prawie 1A (sic!). Wiem, że wyświetlacz jest wyłączony w trakcie pracy:

http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?tid=6067&pid=91976#pid91976

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karminadel nie wiem ile moja kamera pożera prądu ale na pewno nie takie ilości jak piszesz. Kiedy byłem na urlopie samochód stał nie ruszany 11 dni i nic się nie wydarzyło z akumulatorem, ale to było lato. W zimie stał 5 dni i nic nie zauważyłem aby akumulator cokolwiek się zawahał. Jest alarm, jest GPS dołożony do alarmu, jest CB które również nie raz zostaje załączone w samochodzie (też podłączone na stałe do akumulatora) i nigdy problemów z aku nie miałem. S&S zaoszczędza 1 kg CO na 1k km więc nie wiem czy to często jest uruchamiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Karminadel napisał:

 

 

Ja bypass wpiąłem do górnych bezpieczników po lewej (ten z oznaczeniem 10A) - gdyż tam napięcie pojawia się po włączeniu zasilania (wg mnie w dolnej szynie było cały czas).

W górnej szynie bezpieczników (+) plus jest na dolnych stykach - więc bypass wpinamy tak, że kabelek z niego wychodzi u góry.

Bypass schemat.jpg

Jaki bypass zastosowałeś ,nie każdy wie jakie są.:) tak na przyszłość może komuś się przyda

k.jpg

Edytowane przez Ryszard48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podanym zdjęciu z numerem 4 zwany mini. Ale częściej chyba - przynajmniej na Allegro- stosują nazwę „mikro”. 

Kupując warto wybrać opcję z dodawanym bezpiecznikiem bo niełatwo je kupić w handlu - a tak za jedną przesyłką mamy komplet. A i tak musi wpiąć drugi bezpiecznik. Ja nie kupiłem i wziąłem jeden zapasowy - ale teraz nie mam na zapasie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź zwięzła i treściwa dzięki.Znalazłem inne fotki czyli Micro

 

B (2).jpg

Edytowane przez Ryszard48
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam propnnuje podlaczyc kamerke pod oswietlenie wewnetrzne podsufitkowe u mnie sie sprawdziło, zadnych dziwnych podlaczen pod bezpeczniki itp krótki kabelek którego prakrycznie nie widac , kamera za lusterkiem tez prawie nie widac i tyle .Potrzebne jest tylko układ( konwerter) który zamienia napecie zakonczony wyjsciem usb. Wlutowuje sie przewody w te kable od oswietlenia i tyle.

Edytowane przez korg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2019 o 15:35, korg napisał:

Witam propnnuje podlaczyc kamerke pod oswietlenie wewnetrzne podsufitkowe u mnie sie sprawdziło, zadnych dziwnych podlaczen pod bezpeczniki itp krótki kabelek którego prakrycznie nie widac , kamera za lusterkiem tez prawie nie widac i tyle .Potrzebne jest tylko układ( konwerter) który zamienia napecie zakonczony wyjsciem usb. Wlutowuje sie przewody w te kable od oswietlenia i tyle.

W wyższych wersjach kamerka nie mieści się za lusterkiem , a dziwne połączenie to raczej takie na ostro, a bezpiecznik a właściwie cały nowy obwód jest jak sama nazwa wskazuje bezpieczny. To jest moje zdanie, ale każdemu wolno myśleć po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od typu kamery. Ja mam  Viofo 129 Duo i mam zamontowaną obok lusterka. Jest prawie niewidoczna. Oczywiście podłączona jest przez dodatkowy bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2019 o 15:35, korg napisał:

Witam propnnuje podlaczyc kamerke pod oswietlenie wewnetrzne podsufitkowe u mnie sie sprawdziło, zadnych dziwnych podlaczen pod bezpeczniki itp krótki kabelek którego prakrycznie nie widac , kamera za lusterkiem tez prawie nie widac i tyle .Potrzebne jest tylko układ( konwerter) który zamienia napecie zakonczony wyjsciem usb. Wlutowuje sie przewody w te kable od oswietlenia i tyle.

Wlutowywanie się w obwód nie jest dla Ciebie dziwacznym podłączeniem - a bezinwazyjne podłączenie się pod bezpieczniki już tak? Dziwne podejście...

Ja swoją kamerkę podłączyłem wieczorem świecąc sobie latarką w komórce pod blokiem. Przeciągnięcie kabla z okolic lusterka do bezpieczników zajęło niecałe pół godziny. I wszystko odwracalne - np. jakby ktoś miał obawy czy się nie będą rzucać w ASO z gwarancją.

A do podłączenia oczywiście proszę stosować tylko bypass

 

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Czech napisał:

Wszystko zależy od typu kamery. Ja mam  Viofo 129 Duo i mam zamontowaną obok lusterka. Jest prawie niewidoczna. Oczywiście podłączona jest przez dodatkowy bezpiecznik.

Czechu Ty tą kamerkę masz przyklejoną na taśmę do szyby czy jest jakaś przyssawka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2019 o 07:50, Czech napisał:

Wszystko zależy od typu kamery. Ja mam  Viofo 129 Duo i mam zamontowaną obok lusterka. Jest prawie niewidoczna. Oczywiście podłączona jest przez dodatkowy bezpiecznik.

Mam dokładnie te samą kamerkę.

baza urządzenia jest przyklejona taśma dwustronna 3M do szyby.

Mam to umiejscowione z boku osłony lusterka, po stronie pasażera, tak że jest ona praktycznie niewidoczna z zewnątrz, zlewa się z całym tym ustrojstwem za osłoną lusterka.

jutro wrzucę fotki

IMG_20190914_100824.jpg

Edytowane przez buba1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czegoś takiego szukałem. Jakiś debil sprzedawca na WR24 powiedział mi że to jest na przyssawkę !!! I kupiłem dzisiaj MIO przez frajera :bezradny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie kamery (front i tył) są klejone na taśmę 3M. W komplecie dostałem dodatkowe (zapasowe) gotowe wykrojone formatki taśmy. Tak więc jak coś nie będzie pasowało mogę powtórnie zamontować kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2019 o 00:17, rafsty napisał:

No właśnie czegoś takiego szukałem. Jakiś debil sprzedawca na WR24 powiedział mi że to jest na przyssawkę !!! I kupiłem dzisiaj MIO przez frajera :bezradny:

Do Viofo można kupić osobne uchwyty na przyssawkę. Ja tez kupiłem Viofo ze względu na mocowanie i jakość nagrania - dla mnie to był ideał: dwa w jednym: chwalona jakość i niewidoczna z miejsca kierowcy.

Ja swoją przykleiłem trochę niżej by móc wygodniej wyciągać kartę pamięci - bo naczytałem się, że wyrabiają się styki i potem się resetuje. Więc chciałem wyciągać kartę bez zdejmowania kamerki z uchwytu GPS.

 

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Karminadel napisał:

Do Viofo można kupić osobne uchwyty na przyssawkę. Ja tez kupiłem Viofo ze względu na mocowanie i jakość nagrania - dla mnie to był ideał: dwa w jednym: chwalona jakość i niewidoczna z miejsca kierowcy.

Ja swoją przykleiłem trochę niżej by móc wygodniej wyciągać kartę pamięci - bo naczytałem się, że wyrabiają się styki i potem się resetuje. Więc chciałem wyciągać kartę bez zdejmowania kamerki z uchwytu GPS.

W moim przypadku, oprócz mocowania i dobrej jakości nagrań, o zakupie zadecydował również kondensator zamiast baterii - ma dłuższą żywotność. W zasadzie jest bezawaryjny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Karminadel napisał:

Do Viofo można kupić osobne uchwyty na przyssawkę. Ja tez kupiłem Viofo ze względu na mocowanie i jakość nagrania - dla mnie to był ideał: dwa w jednym: chwalona jakość i niewidoczna z miejsca kierowcy.

Ja swoją przykleiłem trochę niżej by móc wygodniej wyciągać kartę pamięci - bo naczytałem się, że wyrabiają się styki i potem się resetuje. Więc chciałem wyciągać kartę bez zdejmowania kamerki z uchwytu GPS.

 

Karminadel mi zależało na trzech rzeczach, pierwsza to przyklejenie na stałe do szyby, druga to w miarę dobra jakość nagrania i trzecia możliwość zainstalowania dużej karty pamięci. Teraz mam blaupunkta i niestety tam można max karte 64Gb wsadzić a to nie starcza na 10 godzin nagrania :( Ponieważ mam na stałe podłączona kamerę więc nagrywa 24h i chciałbym w razie potrzeby po nocy mieć nagrania z całości a nie tylko części gdyż reszta została już nadpisana :( 

Zobaczymy jak długo to mio na 128 gb będzie nagrywać :punk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafsty napisał:

Karminadel mi zależało na trzech rzeczach, pierwsza to przyklejenie na stałe do szyby, druga to w miarę dobra jakość nagrania i trzecia możliwość zainstalowania dużej karty pamięci. Teraz mam blaupunkta i niestety tam można max karte 64Gb wsadzić a to nie starcza na 10 godzin nagrania :( Ponieważ mam na stałe podłączona kamerę więc nagrywa 24h i chciałbym w razie potrzeby po nocy mieć nagrania z całości a nie tylko części gdyż reszta została już nadpisana :( 

Zobaczymy jak długo to mio na 128 gb będzie nagrywać :punk:

Włącz tryb parkingowy.

nagrywa w mniejszym bitrate i dopiero po wykryciu ruchu.

Mam tak zarówno w Viofo jak i w Mio ustawioną kamerkę. BTW Mio w samochodzie żony się już splacila, bo przytarła nam kobieta błotnik na parkingu i odjechała. Poszliśmy na policję z nagraniem i dostaliśmy kasę z ubezpieczenia sprawcy. Suma-sumarum kamerka się splacila.

 

Co do karty, w przypadku Viofo potrzebujesz szybkiej karty pamięci, bo ona ma możliwość nagrywania z 60 kl/sek.

W przypadku wersji Duo, zwykła karta pamięci np klasa U10 nie daje rady z zapisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla większości dobrej klasy wideo rejestratorów są polecane karty A1 - zapis 100mb/s. Taką posiadam zamontowane w swojej 129Duo. Zapis jest bez problemu tak bez dźwięku jak i z jego nagrywaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Czech napisał:

Dla większości dobrej klasy wideo rejestratorów są polecane karty A1 - zapis 100mb/s

Dokładnie,

tez taką posiadam i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buba1982 odkąd mam podłączoną kamerkę na stałe to się nie bawię w żadne tryby parkingowe tylko idzie nagranie non stop. Jeśli okaże się że to MIO które kupilem teraz  nie będzie spełniać moich założeń to zostanie tylko następny wydatek na nowy rejestrator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, rafsty napisał:

@buba1982 odkąd mam podłączoną kamerkę na stałe to się nie bawię w żadne tryby parkingowe tylko idzie nagranie non stop. Jeśli okaże się że to MIO które kupilem teraz  nie będzie spełniać moich założeń to zostanie tylko następny wydatek na nowy rejestrator.

OK.

Jak już wspomniałem, u mnie Mio w trybie parkingowym spełniło swoją rolę, tzn uchwyciło parkingowego "bandytę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj postanowiłem sprawdzić bezpiecznik grzania fotela (bo znów przestał) więc przy okazji zrobiłem fotkę podłączenia kamerki - bo co chwilę sa pytania pod który bezpiecznik itp.

To ja mam tak podłączoną - puste miejsce miezy 10A a 15A - to gniazdo, w które się wpiąłem. Zasilanie pojawia się tam po włączeniu zapłonu.

IMG_8199.thumb.JPG.f41826d9730dfc17a71f802b11e74fda.JPGIMG_8201.thumb.JPG.e55039a14a7a082338162c8e3949778e.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Viofo mam podłączoną do pierwszego z lewej w górnym rzędzie (15A) - jest to stałe 12V, oraz do trzeciego (5A) - ACC. Masa oczywiście pod wkręt jak u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio w służbowym aucie testowałem na trasie nad morze kamerkę Mikavi PQ4. Zero problemów z szybkością działania urządzenia. Obraz wyraźny ze szczegółami. Podłączona klasycznie pod zapalniczkę. Jedna kamerka na dwa auta. Jak się sprawdzi będzie zakup drugiej.

Edytowane przez Mariusz-M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...