Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

układ wydechowy w 100NX


Gość egon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem urwałem końcówke ,ale sęk w tym że wylazła z puszki razem z 40/50 cm kawałkiem rurki .no i pojechałem do speca :sad: okazało sie że musze jeszcze zrobić złącze elastyczne plus jakieś kawałek rurki jakieś wyrównanie poziomu krzyknoł 200zł zaznaczył jednak że może być jeszcze problem z katem . a za końcowy robocizna 150zł plus tłumik końcowy od 220 w góre zna ktoś jakieś tańsze rozwiązania :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie 150zl robocizna to mnie troche wk****ło. Tak to był bosal z dospawaną końcówką .

A orientuje sie może ktoś ile kosztuje złącze elastyczne i czy musi ono być do nismo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 45-50zł wyjdzie cie takie złącze. średnica montarzowa na rure fi50mm i dlugość 20cm.

506 431 828 - telefon do Pana co dosyć tanio ma ten towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość pawel_316

Witam,

 

Też mam podobny problem, własnie rozsypuje mi sie wydech w moim autku, zajrzałem pod spód i okazało sie ze nie mam u siebie środkowego wydechu , jest katalizator i tylny wydech ze sporą dziurką :-) . Mam pytanie co najlepiej wstawić ale żeby auto nie było zbyt głośne bo dość dużo nim jeżdzę, miałem pomysł zeby załozyć serie wydech a w miejsce kata wrzucić strumienice ale nie mam pojecia czy to dobry pomyśł , Co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do strumienicy to zły pomysł. Odpuść ją sobie. Jeśli chcesz mieć cicho to załóż sobie fabryczne wydechy od 2.0Gti. Autko lekko oddławisz na wydechu a nadal będzie ciche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawel_316
Co do strumienicy to zły pomysł. Odpuść ją sobie. Jeśli chcesz mieć cicho to załóż sobie fabryczne wydechy od 2.0Gti. Autko lekko oddławisz na wydechu a nadal będzie ciche.

 

A ile tak mniej wiecej bedzie kosztował mnie ten wydech od GTI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to Ci nie powiem, bo nie zajmuje się układami wydechowymi. Moge Ci również polecić zrobienie wydechu od kolektora do końca 1.75" ze środkowym i końcowym tłumikiem przelotowym, ale nie pustym w środku tylko całym wypchanym wygłuszeniem do tłumików. Ostatnio robiłem coś takiego w autku mojej Żonki i pomimo tego,że jest w pełni przelotowy to jest bardzo cichy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtasnissan

ja mam wywalone 2 flaki jesedn zostal zalozylem koncowke 10 cali i jakos chodzi teraz zakladam strumnienice i naprawde spalanie zeszlo mi do 10l w miescoie z 12 wiec polecam sport wydech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
teraz zakladam strumnienice

 

Nie rób tego :!: One nie działają, szkoda Twojej kasy. Lepiej odłóż tą kasę i w przyszłości kup kolektor 4-2-1. Musimy się kiedyś na Spota umówić i obgadamy parę tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety znaleźć do 2.0 będzie bardzo ciężko. W inter carsie mają tylko chyba bosala w katalogu a okres oczekiwania jest ok. 3 miesięcy i możliwe,że i tak nie dojdzie. Myśle,że chyba lepiej będzie jak zakupisz wydechy np. od Primy 2.0 przerobisz wieszaki i dasz nową rure miedzy wydechami robioną na zamowienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tracac w niskich obrotach zyskujesz przy odcince

Gaźniki nie mają odcinki i mój chętnie wkręcał się do 8000obr/min. Jeśli stracisz dół na rzecz góry to kiepsko jeździ się po mieście, bo nie masz elastyczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość johny_fellow
Lepiej powiedzcie gdzie moge kupić wydech do 100 2.0 gti bo nigdzie nie moge tego znajeźć

 

Znalazłem 1 producenta wydechów do GTi - firma WALKER ma je w swojej ofercie. Środkowy kosztuje ok.220zł z montarzem ale nie wiem jak końcowy.

 

Inna sprawa. Planuję zrobić własnej produkcji kolektor 4-2-1 i mam kogoś kto podejmie się tego wyzwania. Generalnie muszę skądś wytrzasnąć wymiary i kąty, nanieść to na kartkę i dać do wykonania (ja niestety nie mam odpowiedniego sprzętu).

Planuję też zrobić układ oparty o 2" kwasówę z 2 tłumikami środkowymi przelotowymi i końcowym również przelotowym.

Czy ktoś z Was używał tłumików środkowych dostępnych na allegro firmy SPEEDER MICHAEL? Jak tak to proszę o opinie, jak nie to jakie inne polecacie.

Końcowy już mam BLACKFLAME EXO 140PS także co do tego to już klamka zapadła.

 

Jeżeli ktoś posiada w/w informację (typu wymiary, kąty etc.) to wpisujcie je tutaj. Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
to wymiary mamy teraz jeszcze jakaś opinia i zabieramy sie do pracy

 

No pewno, tylko funduszy mi coś brakuje jak wszystko przeliczam. :|

 

to będę 2 głośne 100 z 2''

 

Mój nawet i bez 2" już jest głośny, wiesz dlaczego. :P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...