Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

brak blokady mostów.


Maciekterran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry ale to moja pierwsza terenówka, poza tym motoryzacja to moja odskocznia , tak więc nie ma parcia, mogę mylić pojęcia ;) powracając do pytania, tylko G klasa ma stały napęd na 4 kolka ? A jak Amerykance ?

 

Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merc G-klasse ... Gelenda

może i ma wszystko, ale powiedzmy sobie szczerze ... za tą cenę da się zmotać Terrano i jeszcze reszta zostanie

a w razie awarii (co przy ekspansywnej jeździe jest nieuniknione) ceny części zamiennych do Gelendy sprawią ... że nie będziemy chcieli drugi raz ryzykować

 

Wszystko to można by przeżyć ... ale kto to słyszał, żeby mosty obracały się w "drugie mańkie" względem pozostałych terenówek (podobno tak jest  :thumbsdown: )

jak chcą być tacy oryginalni to ich sprawa ... dla mnie jednak hołdującego tradycyjnym rozwiązaniom dyskwalifikuje to Mercedesa 

G ... jak Gelenda

G ... jak Gender

G ... jak g...  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeepy mają stały napęd nie na cztery koła tylko na dwie osie , tak jak land rower , czyli masz mechanizm różnicowy między mostowy i dzięki niemu możesz śmigać po asfalcie .

Taki artykulik do poczytania wygrzebałem http://www.run4x4fun.com/Blokady1.htm

  .

Edytowane przez dziarus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowujac

Terrano nie posiada mechanizmu roznicowego miedzy mostami, wiec wlaczajac jakiekolwiek 4 ( 4H, 4L) mamy na sztywno spiete oba mosty ( 100% blokada miedzy osiami). Zaleta jest taka, ze w terenie to lepiej robi, wada taka ze po czarnym nie mozna jezdzic na zadnym 4, tylko 2H i mamy naped tylko na tyl.

Teraz mosty: przedni nie posiada zadnej blokady, tylny posiada blokade cierna. Dziala to tak ze miedzy poloskami oprocz mechanizmu roznicowego sa naprzemian tarczki cierne i blaszki i sprezyny. Przy normalnej jezdzie blokada dziala na ilestam %, zalozmy ze 10%. W momencie gdy jedno kolo stoi a drugie zaczyna mielic zaczyna sie tarcie miedzy blaszkami a tarczkami, blaszki sie rozgrzewaja od tarcia i robia sie grubsze tym samym zaciesniajac sie miedzy tarczami sciernymi ( cos jak puszczanie sprzegla) i w tym momencie blokada robi na swoj max. Nie oznacza to , ze max tej blokady to calkowite zblokowanie mechanizmu. Kazdy LSD ma ilestam Nm po przekroczeniu ktorych juz nie dziala.

 

To tyle teorii, w praktyce to wyglada jeszcze gorzej, czesto tarczki sa juz powycierane i blokada poprostu wogole nie pracuje.

 

Pozatym czesto zamiast blokady pomaga duzy wykrzyz, ktory w terranach jest tylko z tylu...

 

Wnioski: jesli chcemy z terrana zrobic rasowa terenowke dorownujaca patrolom trzeba zwiekszyc wykrzyz z przodu i zastosowac blokade 100% z tylu. :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdradzę na razie kto zacz ... ale jest wśród Nas magik, który zamontował 80% LSD w przednim moście  :whistle:  :icecream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80% zawsze brzmi mocniej niż 20% z drugiego koła ;-) 

Oj Jureczku umiesz sprzedać temat niezgorzej niż bulbulator :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ów to wyliczył ... w każdym bądź razie do "normalnego LSD" dołożył jeszcze tarczek  :whistle:

nie wiem też jak to to sprawdziło się w terenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie zdrowe LSD dzieli  coś około 70%- 30% momentu na oba koła. No może w najlepszym przypadku 60-40% . Jeżeli uzyskał 80% to wynika że na drugim (nie obciążony) zostaje tylko 20%.

Ja tu polepszenia nie widzę :-) 

Edytowane przez Dżem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopytam go przy okazji

może faktycznie ja coś źle zrozumiałem, ale zdaje się że dołożył tarczki na obu półosiach ... więc bardziej w stronę 50/50% to poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli tak jak Ty przyjął stosunek wyjściowy jako 70/30% ... i zwiększył "moc LSD" poprzez dołożenie tarczek to faktycznie przybliżył się do wartości "fifty / fifty" ... czyli może 60/40%

wiem, że usłyszałem w telefonie "80%" ... a chodziło mu pewnie o 60%  :)

 

to auto robił "only for mud" ... z tyłu patrolowy most z blokadą

nie wiem jaki był finał tej zabawy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic to. Za tydzień przetestujemy w Gubałówce jak te sztywniaki z blokadami naszych kolegóf robiom w prawdziwym terenie. Jak by co to ich pościągam seryjnym lansem do bazy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wymieniałem ostatnio w terrano 2 2.7tdi olej w tylnym moście i zakupiłem 3 litry plus uszlachetniacz do LSD wlałem 1.5l i zaczeło wyciekać to podniosłem za sam tył auto podnośnikem na warsztacie i na siłę wlałem może 0.5l mam pytanie chcę sprawdzić stan oleju przejechałem 500km może jeszcze uda się wlać tylko w jaki sposób żeby było wlane 2.8l tak jak wszędzie piszą  z góry dziękuję za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan oleju w tylnym moście sprawdza się za pomocą palca (palec dłoni) 

powinieneś postawić auto na prostym podłożu, odkręcić górny korek w moście i włożyć palec.

Na równo z dolną krawędzią otworu powinien znajdować się olej. 

Najprościej lać olej aż zacznie się wylewać z otworu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem kolego że tak się sprawdza stan oleju ale wszędzie piszą właśnie że trzeba wlać do mostu z LSD 2.8l oleju mam już po raz trzeci terrano2 tylko w tych starych nie  zmieniałem oleju w mostach zastanawiam się czy może są dwa rodzaje mostów tylnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do wszystkich mostów wchodzi tyle oleju :)

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/83901-jaki-olej-kupic-t1-tylny-most/?hl=%2Bjaki+%2Bolej+%2Bmostu

tu jest w pierwszym poście plik PDF 

 

z tego wynika że były jeszcze mosty z LSD do którego wchodzi 1,3l 

jak dobrze widzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za info jutro sprawdzę tylko stan oleju dla świętego spokoju auto mi służy do pracy a jest z małym przebiegiem i nie chciałbym załatwić mostu pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem kolego że tak się sprawdza stan oleju ale wszędzie piszą właśnie że trzeba wlać do mostu z LSD 2.8l oleju mam już po raz trzeci terrano2 tylko w tych starych nie  zmieniałem oleju w mostach zastanawiam się czy może są dwa rodzaje mostów tylnych

 

z tego co się orientuje to są dwa rodzaje mostów ale zdecydowana większość terrano 2 ma most do którego wchodzi 1,3-1,5l oleju jeśli samochód stoi na płaskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba będę musiał trochę spuścić jak odkręcę korek do wlewu oleju pewnie wypłynie czy jak zostawię trochę więcej to się nic niestanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki już przeczytałem na tym pliku co mi podałeś jednak są dwa rodzaje mostów jutro spuszczę i po sprawie a zalałem 80w90 limited slip z Valvolaine plus uszlachetniacz limited slip z Mopar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalałem 80w90 limited slip z Valvolaine plus uszlachetniacz limited slip z Mopar

Najprostszy sposób aby "stracić" blokadę... Przedawkować dodatek ;) Zastosowany olej już go posiadał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduktor pracuje na pewno ... przecież przód się kręci

dlaczego jedno z przodu? ... mech. różnicowy

dlaczego jedno z tyłu ? ... być może też masz tam mech. różnicowy a nie LSD

 

nie rozumiem cały czas o jakiej blokadzie mostów piszecie, marzycie

4H to "szybka, normalna" opcja 4x4

4L to wolniejsza opcja tego samego

... ale żeby po wciśnięciu 4L jakaś dodatkowa blokada międzymostowa miała się załączać??

gdyby tak było to 4H  oznaczałoby międzymostowy mech. różnicowy ... czyli można byłoby jeździć 4x4 po czarnym, prawda?

 

a podobno nie można

 

poprawcie mnie, jeślim nakłamał 

---------------

wg mnie blokada międzymostowa jest na stałe w położeniach 4H i 4L 

Szczera prawda.

4x4  można jeździć po nawierzchni przyczepnej ale tylko prosto lub na krętej ale na kilkumetrowych odległościach.

To jest najprostszy napęd 4x4, nie ma tam międzyosiowego mechanizmu różnicowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...