Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy nowe opony 2-3 letnie sa pelnowartosciowymi oponami?


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostalem wlasnie informacje, ze opony ktore zamowilem moga miec do 24 miesiecy. -Michelin Primacy 3 215/55R18

Czy prawie dwuletnia opona to jest cos czym sie powinienem martwic? Przyznam,,ze na zime kupilem sobie nowki z polowy roku 2014, wiec jesli teraz na lato kupuje opony ktore moga miec do 24 miesiecy to wydaje mi sie gigantyczna roznica.

 

Ale dzwonilem tez do innego sklepu i tam powiedzieli mi, ze opona moze miec nawet 3 lata i byc produktem pelnowartosciowym.

Czy zeczywiscie tak jest waszym zdaniem i czy spokojnie moge kupic jak to jest w moim przypadku opony dwuletenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona prawidłowo przechowywana nie niszczy się tak szybko jak użytkowana w samochodzie więc taką 2-letnią można raczej uznać za pełnowartościową. Zresztą tak zwykle podają w regulaminach sklepu i co najwyżej dają jakieś zniżki na takie opony. Jak mniemam, też pewnie kupiłeś taniej. :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No znacznie taniej. Poprzednio kosztowala powyzej 1000zl -wiec tyle za opone w zyciu bym nie dal, ale teraz spadly do 660-700zl ale szybko zaczely ze sklepow znikac. Wiec postanowilem wykorzystac okazje i kupilem. Tylko wciaz sie zastanawiam czy zeczywsicie byla to okazja bo opona moze miec do 2 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 2 lat więc równie dobrze mogą mieć parę miesięcy. :P Nie przejmuj się, będzie dobrze. :spoko:

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w samochodzie co roku zmieniasz na nowe? ;)

Nie popadajmy w skrajności ...  Jest ok.

:)

 

"Przedstawiciel Michelina dodaje, że Polska Norma nie jest obligatoryjna i producenci opon mogą indywidualnie określać długość ich przechowywania.

Niemniej "opony przechowywane we właściwych warunkach, tj. odpowiedniej temperaturze, bez dostępu światła oraz nienarażone na oddziaływanie czynników chemicznych, nie tracą swoich właściwości.

Ich starzenie się mogą przyspieszać warunki użytkowania czasem niezależne od kierowcy, np. oddziaływanie słońca, soli i innych substancji chemicznych obecnych w otoczeniu, a także wysoka temperatura itp".

Wspólne stanowisko producentów opon (dotyczy rynku niemieckiego) znajdziemyw oświadczeniu Niemieckiego Stowarzyszenia Zakładów Wulkanizacynych BRV we współpracy z producentami opon.

Wynika z niego, że nie wyklucza się sprzedaży opon jako nowych, jeśli od daty ich produkcji upłynęło mniej niż 5 lat, zakładając, że będą odpowiednio przechowywane. "

 

źródło : Auto Świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Ja założyłem 4 letnie nowe i było ok :)
Nie wariujmy zbytnio bo jakby tak patrzeć to każda opona 2 letnia musiała byc utylizowana i robiona na nowo ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku nie zmieniam ale tak co 5-6lat pewnie tak. Wiec jak odejme od tych 5-6 lat te 3 lata ktore przelezaly w magazynie to zostaje polowa.

Stad moje pytanie o przydatnosc takich opon.

 

Pamietam, ze czytalem tez kiedys ze guma sama z siebie sie starzeje a 3 lata dla gumy to juz nie malo i ty pewnie wazne jest sposob przechowywania takich opon.

 

I reasumujac stad moje pytanie o pelnowartosciowosc opon 2-3 letnich.

 

Ale te moje maja miec do 2 lat i cena jeszcze 30% taniej - czyli biore :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa opona moze byc przetrzymywana do 5 lat w lagrze (teoretycznie) a praktycznie to mialem 8 letnia "nowa" i bylo swietnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona właściwie przechowywana może być do lat pięciu i sprzedają ją jako pełnowartościową z dwu, lub o ile producent przewidzi dłuższą, gwarancją  Tak, że śmiało kupuj a jeżdżąc nic nie musisz odliczać z tytułu ich leżakowania. Te pięć lat to opinia nie tylko koncernów ale i fachowców wymieniających opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem pozostac przy zamowieniu. Czyli beda nowe oponki na lato :)

No i to jest dobre postanowienie...!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...