Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Pierwszy przegląd i następne.


suszara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drugi przegląd dieselka z adblue w Krakowie (ceny w nawiasach)

Czesci wlasne tj, filtr paliwa (174), oleju (31), kabinowy (31), powietrza (26), płyn hamulcowy (22), olej nissan 5w30 -6L (178), 

Robocizna ASO - przegląd (470), bzdety (24), utylizacja oleju (50) - podobno weszla ustawa w tym roku o oplacie za utylizacje....

Jednym słowem - 700pln taniej niż cena wyjsciowa ASO za częsci + robocizne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lucky napisał:

Drugi przegląd dieselka z adblue w Krakowie (ceny w nawiasach)

Czesci wlasne tj, filtr paliwa (174), oleju (31), kabinowy (31), powietrza (26), płyn hamulcowy (22), olej nissan 5w30 -6L (178), 

Robocizna ASO - przegląd (470), bzdety (24), utylizacja oleju (50) - podobno weszla ustawa w tym roku o oplacie za utylizacje....

Jednym słowem - 700pln taniej niż cena wyjsciowa ASO za częsci + robocizne

utylizacja oleju (50) - podobno weszla ustawa w tym roku o oplacie za utylizacje....

Też byłem zdziwiony tą pozycją na fakturze. Biedny pis wszędzie szuka kasy na obietnice wyborcze. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Pierwszy przegląd po roku w serwisie w Gdańsku w KMJ Zdunek na Grunwaldzkiej 1350zł + 99 ozonowanie klimatyzacji. Po lekkiej negocjacji (to już drugi Nissan kupiony u nich) dostałem 15% zniżki na całość. Zamknąłem się w kwocie 1232zł. :)

Na kolejny chyba zabiorę własne "graty". 

Edytowane przez Hunter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Hunter napisał:

Witam. Pierwszy przegląd po roku w serwisie w Gdańsku w KMJ Zdunek na Grunwaldzkiej 1350zł + 99 ozonowanie klimatyzacji. Ponieważ to już drugi Nissan kupiony u nich i lekkiej negocjacji dostałem 15% zniżki na całość. Zamknąłem się w kwocie 1232zł. :)

Uffff, ja dzisiaj kupiłem pakiet 4 przeglądów za 3290zł u Zdunka w Gdyni. Wychodzi po ok 823zł za przegląd. Niewiele więcej niż jakbym sam kupował materiały i płacił tylko za obsługę. Co jest fajne - przy pakiecie ASO leje (przynajmniej w teorii:) ) oryginalny olej Nissana z butelki zamiast jakiegoś gówna z beczki. A wiemy, że ten olej ma domieszki złota (przynajmniej tak sugeruje cena za litr).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zeke napisał:

Uffff, ja dzisiaj kupiłem pakiet 4 przeglądów za 3290zł u Zdunka w Gdyni.

Szkoda że mi nie zaproponowali takiej opcji <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Hunter napisał:

Szkoda że mi nie zaproponowali takiej opcji <_<

To standardowa usługa Nissan PL , aczkolwiek raczej trzeba się upomnieć, bo jak widać nie są zainteresowani promowaniem tej oferty:

 https://www.nissan.pl/dla-wlasciciela/uslugi-nissana/kontrakt-uslugowy.html

Minus - można zakupić jedynie przed pierwszym przeglądem. Kupiłem dzisiaj pomimo iz przegląd wypada mi w pod koniec lutego, bo ostatnie uaktualnienie cennika było pod koniec listopada 2019. W kościach czuje zbliżającą sie podwyżkę

Edytowane przez zeke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy przegląd z materiałami ASO to około 1300-1400 zł. Kolejne nieparzyste chyba podobnie. A czy Ktoś może wie jaki jest koszt ( z materiałami ASO ), o ile droższe są przeglądy parzyste, np. drugi ? Mają większy zakres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwszy za 923zł a drugi wykonany dzisiaj za 1099zł - all ASO,  a zakres zgodnie z wklejką w książce gwarancyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ra345 napisał:

Pierwszy przegląd z materiałami ASO to około 1300-1400 zł. Kolejne nieparzyste chyba podobnie. A czy Ktoś może wie jaki jest koszt ( z materiałami ASO ), o ile droższe są przeglądy parzyste, np. drugi ? Mają większy zakres.

Nieźle czeszą klientów...1400 pierwszy przegląd....Już nie chcę wiedzieć jakie mają ceny za naprawy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JACKO29 napisał:

Nieźle czeszą klientów...1400 pierwszy przegląd....Już nie chcę wiedzieć jakie mają ceny za naprawy!

No właśnie zaczynam widzieć, po Waszych odpowiedziach, że w Gdańsku coś mocno zdzierają. Chyba dlatego, że w pobliżu nie ma konkurencji. Choć kupić nowe auto udało mi się u nich całkiem korzystnie. Poprzedniego QQ serwisowałem w Elblągu, ale ich zamknęli za kombinacje. 

Ale wracając do Waszych odpowiedzi, to wygląda że parzyste przeglądy to jakieś do 200 zł więcej niż nieparzyste. Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ra345 napisał:

No właśnie zaczynam widzieć, po Waszych odpowiedziach, że w Gdańsku coś mocno zdzierają. Chyba dlatego, że w pobliżu nie ma konkurencji. Choć kupić nowe auto udało mi się u nich całkiem korzystnie. Poprzedniego QQ serwisowałem w Elblągu, ale ich zamknęli za kombinacje. 

Ale wracając do Waszych odpowiedzi, to wygląda że parzyste przeglądy to jakieś do 200 zł więcej niż nieparzyste. Dzięki za odpowiedzi.

Jest konkurencja w 3city. Drugi autoryzowany serwis to Promotor i oni mają niższe ceny od Zdunka. Oni nie mają salonu, więc są mniej znani, stąd bardziej "elastyczni".  Korzystałem z obu firm, jakość podobna. Niestety, oba serwisy nie obroniły się przed jakąś wpadką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zeke napisał:

Jest konkurencja w 3city. Drugi autoryzowany serwis to Promotor i oni mają niższe ceny od Zdunka. Oni nie mają salonu, więc są mniej znani, stąd bardziej "elastyczni".  Korzystałem z obu firm, jakość podobna. Niestety, oba serwisy nie obroniły się przed jakąś wpadką. 

Dobrze wiedzieć, jak przyjdzie pora przeglądu trzeba będzie dokładniej ponegocjować przed wyborem. :)

Ja z mojego miejsca zamieszkania mam w sumie tyle samo do Gdańska co do Olsztyna, ale tam zawsze było jeszcze drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam kolegów.

Już prawie rok jak QQ  1.5 DCI wyjechał z salonu.

Gwarancja 5 letnia- doradzcie czy wykupować pakiet przeglądów? i jaki 4 czy 5 ?

Pakiet 4 przeglądów ok 3750 zł- 5 przeglądów ok 4400 zł

Jak to wygląda z Waszego doświadczenia?

Może tak jak częśc kolegów pisze - swoje częsci zawozić na przegląd?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił pakiet i miał z głowy na 5 lat kupowanie części itd.
Koszt 880zł / rocznie za przegląd z częściami to moim zdaniem bardzo dobra cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, zenon1 napisał:

Witam kolegów.

Już prawie rok jak QQ  1.5 DCI wyjechał z salonu.

Gwarancja 5 letnia- doradzcie czy wykupować pakiet przeglądów? i jaki 4 czy 5 ?

Pakiet 4 przeglądów ok 3750 zł- 5 przeglądów ok 4400 zł

Jak to wygląda z Waszego doświadczenia?

Może tak jak częśc kolegów pisze - swoje częsci zawozić na przegląd?

 

Cześć!

Dotychczas byłem na 3 przeglądach, żaden z nich nie kosztował mnie więcej niż 1000zl.

Materiały markowe, ale zawsze sam je dostarczam do serwisu na przegląd.

Pytanie, chcesz kombinować i zamawiać sam, jeśli nie, to warto wziąć pakiet. Jeśli wiesz, że jesteś w stanie sam zakupić materiały - wyjdziesz na to samo, tyle, że nie zapłacisz od razu 4400zł, a np, 5x900zł (uśredniam kwotę)

 

Edytowane przez buba1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i Nissan opublikował nowy cennik pakietów przyglądów:

https://www-europe.nissan-cdn.net/content/dam/Nissan/pl/services-pdf/Service Contract pricelist PL_MARCH 2021.pdf

Niezła podwyżka......ja za 4 przeglądy QQ benzyna płaciłem ok 3,3tys. Czyli obecnie ok 1,3tys więcej. A to raczej oznacza również podwyżkę standardowych stawek przeglądów. Jak to mówił klasyk....taniej już było... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 2018 r. w styczniu za Qashqaia w benzynie zapłaciłem 3500 zł. brutto za pakiet 5 przeglądów, co daje 700 zł. brutto za przegląd czyli okolo 580 zł. netto + 120 zł. Vatu. Polowe VATu odzyskuje na firmę a reszte wrzucilem w koszty wiec odliczylem od podatku (w miedzyczasie zmienily sie przepisy i odliczyc mozna juz tylko 75% kosztów eksploatacyjnych). Teraz pakiet 5 przegladow to 6000 zł..... Zrobilem ostatnio trzeci przeglad w styczniu zostały mi jeszcze 2 przeglady. Jedyny minus to taki ze jesli nie musza to nie wymieniaja tzn po 1 roku nie wymienili filtru powietrza (w ksiazce jest sprawdzic i w razie czego wymienic) wiec uznali ze moze jeszcze pojezdzic (nie byl bardzo mocno brudny) brak wymiany moze  tez dotyczyc pozostalych elementow kore nalezy sprawdzic i w razie czego wymienic bo jesli juz zostalo zaplacone to oszczedzaja a jesli placi klient to wtedy wszystko jest do wymiany niezaleznie czy tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem Qashqai rocznik 2021 i zapewniano mnie że spokojnie mogę wykupić pakiet serwisowy w cenie jaka wtedy obowiązywała czyli w połowie lutego i mogę to zrobić do czasu przed pierwszym przeglądem. No i niespodzianka- nowy cennik. Dzwoniłem do serwisu i usłyszałem że szczęki im opadły jak go obaczyli i na tą chwile po prostu się nie opłaca go wykupować przy cenie serwisów 1000-1200 zł - do negocjacji + ewentualne oszczędności na własnych materiałach.

Edytowane przez przeluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, 

Chciałbym uzyskać informacje i mam nadzieję, że dobrze trafiłem z tematem. Mam okazję kupić X-trail 2.0 dci w dobrym stanie, rocznik 2017. Prośba o wsparcie w poniższym. 

1. Z doświadczenia użytkowników, czy warto w ogóle przedłużać "gwarancję" (ubezpieczenie) na kolejne lata, po upływie 3 letniej podstawowej gwarancji? Dodam, że auto jest z dosyć pewnego źródła i jest zadbane. Wyczytałem mnóstwo niekorzystnych opinii o ASO Nissana, szczególnie w Warszawie. 

2. Jak jest z awaryjnością tego modelu i jakich usterek można się najczęściej spodziewać. To niejako rozszerzenie pierwszego pytania. 

3. Czym różni się pakiet przeglądów od takiej np. 2-letniej gwarancji z limitem 100 tyś km za 2,915 PLN? 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Edytowane przez Blondas
Korekta literówek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jestem po 4 przeglądzie. QQ, przebieg 35 kkm, 4 lata, stan jak nowy - słowa doradcy 😁 No i po co myśleć teraz o QQ J12 😆 No więc, żadnych wycieków, rozrząd cyka jak powinien, paska i rolki nie było potrzeby wymiany, co wynikałoby z zakresu. No ale gdzieś rysa na szkle musi być i ten reanimowany przeze mnie ładowaniem prostownikiem akumulator, o czym pisałem w innym wątku, trzeba pomyśleć o wymianie, tyle że ma jeszcze prąd na odpalenie i jeszcze żyje, ale parametry: napięcie mierzone 12.24 V 227A - gdzie tu do 720 A 😬😆 komunikat wymień akumulator i parę błędów w kompie z tego tytułu. No i tak ogólnie mimo że auto się trzyma, to gwarancja na 5 rok przedłużona. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, memeQQ napisał:

Jestem po 4 przeglądzie. QQ, przebieg 35 kkm, 4 lata, stan jak nowy - słowa doradcy 😁 No i po co myśleć teraz o QQ J12 😆 No więc, żadnych wycieków, rozrząd cyka jak powinien, paska i rolki nie było potrzeby wymiany, co wynikałoby z zakresu. No ale gdzieś rysa na szkle musi być i ten reanimowany przeze mnie ładowaniem prostownikiem akumulator, o czym pisałem w innym wątku, trzeba pomyśleć o wymianie, tyle że ma jeszcze prąd na odpalenie i jeszcze żyje, ale parametry: napięcie mierzone 12.24 V 227A - gdzie tu do 720 A 😬😆 komunikat wymień akumulator i parę błędów w kompie z tego tytułu. No i tak ogólnie mimo że auto się trzyma, to gwarancja na 5 rok przedłużona. 🙂

Dostałeś wydruk, że masz 227A i nie podlega to wymianie na sprawny?

No chyba, że rozszerzona gwarancja (ubezpieczenie) nie obejmuje aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, jest na wyłączeniu z rozszerzonej. Przez gwarancję producenta wytrzymał, a teraz płacz i płać 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przegląd 4 rok, własne części: olej, płyn hamulcowy, filtr przeciwpyłkowy, filtr oleju, pierścień uszczelniający korka spustowego oleju 226zł brutto.

Robocizna w ASO 660zł brutto.

Całość 886zł brutto.

Za 2 tygodnie umówili kasztana na ponowne sprawdzenie/sklejenie rozrządu, bo po wymianie napinacza rozrządu się zaczął pocić na obudowie.

Tak to wszystko okej :) 

 

Edytowane przez Quadro26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...