Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Pierwszy przegląd i następne.


suszara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli to pierwszy to nic więcej.Jeżeli drugi to płyn DOT-4 na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi przegląd, filtry, olej moje. Biorąc pod uwagę że nie wymienili płynu hamulcowego (podobno trzyma właściwości) cena kosmiczna 500zł.

Edytowane przez city
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, city napisał:

Drugi przegląd, filtry, olej moje. Biorąc pod uwagę że nie wymienili płynu hamulcowego (podobno trzyma właściwości) cena kosmiczna 500zł.

Rzeczywiście kosmiczna bo ja w lutym za drugi przegląd z wymianą płynu hamulcowego+czyszczenie zacisków,wymiana oleju(olej serwisu),filtry moje zapłaciłem 717 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tz1609 napisał:

Rzeczywiście kosmiczna bo ja w lutym za drugi przegląd z wymianą płynu hamulcowego+czyszczenie zacisków,wymiana oleju(olej serwisu),filtry moje zapłaciłem 717 PLN.

Czyli ciut drozej niz w X bo ja 670 za to samo (olej i filtr ASO)

17 godzin temu, city napisał:

Drugi przegląd, filtry, olej moje. Biorąc pod uwagę że nie wymienili płynu hamulcowego (podobno trzyma właściwości) cena kosmiczna 500zł.

Czyli te 500 to sama robota.

U mnie w tych 670 za przeglad robocizna to 250 brutto.

Czyli ASO swoje musi zarobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda.

Ostatnio robiłem prawie w jednym terminie przegląd z kolegą. Mam wyższą opcję tego samego auta co on.

On był tydzień wcześniej ze swoim olejem (1 przegląd po 2 latach/30kkm) i zapłacił za całość 705zl (filtr PP +filtr oleju +ozonowanie + płyn hamulcowy +przegląd blachy i auta) Olej był jego i kosztował 120zł, więc razem 825zl

 

Postanowiłem "stracić" i nie kupować swojego oleju, a przegląd dokładnie w tym samym ASO.

Zapłaciłem za całość jak u kolegi, ale z ich olejem 867zl

gdzie na fakturze sam olej to... 257zl

Dodatkowo u mnie aktualizacja map i audio (On ma audio bez navi) ale to akurat w hyundaiu "gratis" przez 7 lat na mój model (do 10lat w niektórych).

Wniosek? Kolega wyżej ma rację, jak nie kijem go, to pałką

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za skromność:

ale między 867 a 825 dla mnie jest niewielka różnica.

Jak to mówią na mieście - te 50 zł to przejeździłeś szukając tańszej oliwy po sklepach.:)

 

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i koleżanki zbliża się pierwszy przegląd mojej kaśki 1,6 benzyna ,w gdyni koszt 1070 zł a ze swoimi filtrami i olejem koszt 470 zł. z tego co wcześniej czytałem  na forum to chyba dosyć drogo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jasiek2912 napisał:

Witam kolegów i koleżanki zbliża się pierwszy przegląd mojej kaśki 1,6 benzyna ,w gdyni koszt 1070 zł a ze swoimi filtrami i olejem koszt 470 zł. z tego co wcześniej czytałem  na forum to chyba dosyć drogo 

Proponuje ASO ale tylko olej + filtr oleju oraz standard. Dodatkowo program Nissan+ to 5% znizki. Filtry pow i kabinowy wymienic samemu. Duza czesc w ASO to roboczogodzina. Bez dupereli powinno zajac max 1.2 h. Cmokac ze sie spieszy. Wtedy za robote wychodzi 1.2 x 220 plus olej i filtr. Czyli jakies 550 netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykupiłem 4 przeglądy zapłaciłem 2760 zł. wychodzi 690 zł. za jeden przegląd i to jest chyba najlepsza opcja najbardziej opłacalna 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za skromność:
ale między 867 a 825 dla mnie jest niewielka różnica.
Jak to mówią na mieście - te 50 zł to przejeździłeś szukając tańszej oliwy po sklepach.:)
 
 
Chyba nie zrozumiałeś co napisałem

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu pierwsza Kaśka na przeglądzie i płaciłem coś około 250 zł ze swoimi materiałami.Ale to było 5 lat temu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2018 o 11:15, JACKO29 napisał:

Kilka lat temu pierwsza Kaśka na przeglądzie i płaciłem coś około 250 zł ze swoimi materiałami.Ale to było 5 lat temu :D

Aktualnie 322pln ze swoimi materiałami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując 1.przeglad 1.6 benzyna:

Materiały własne 191pln (filtr oleju bosch, powietrza filtron, olej 3l motul 5w30 (z poprzedniej wymiany zostal mi ponad 1l/baniak 5l),podkladka pod korek. 

Przegląd 322pln z 5% zniżką na kartę nissana. 

 

Akceptowalnie

Kazałem sprawdzić akku, wg aso i wydruku jest ok... 

Na te kilka godzin miałem funkiel nówka qq 1.5 dci. Jestem pod wrażeniem wyciszenia silnika i spalania. Mocy niestety nie ma zadowolajacej, ale do spokojnej jazdy ok... Tyle, że ropa juz droższa, a i wiecej rzeczy moze sie zepsuć... 

Mam tez wrażenie, że znów coś pozmieniali, bo np nie wyświetlał na ekranie włączonego radaru antykolizyj ego, mimo, ze w menu byl włączony, dodatkowo dziwne było to, ze podlokietnik i boczki byly skorzane, a siedzenia materiałowe? 

Edytowane przez Pavllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś robiłem 1 przegląd :

razem 1174 pln

i tak;

- przegląd - 358p ln

- olej 5w30 A5/B5 - 345 pln

- filtr kabinowy - 151 pln

- filtr powietrza  - 113 pln

- filtr oleju - 48 pln

- dez. klimy - łącznie 150 pln

- uszczelka korka miski - 9 z groszem pln

Chyba nie była to promocja:(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbef pojedziemy ile przepłaciłeś

Eneos 5w30 100.00 zł za 4l,+1L 27zł...

filtry:

kabina  40zł węglowy!!!

oleju MANN 26.56zł

Powietrza najtańszy 38 zł,wyższa półka około 60 zł

Komplet filtrów od 80-100 zł

Uszczelka korka ...w sklepie motoryzacyjnym 90 gr!

Liczymy 127+40=167+26.56=193.56+60=253.56+0.90=ok.255 zł+robocizna 358=613+klima 150=763złczyli ------404 zł poszło więcej z Twojej kieszeni...

Aha! Dodam jeszcze,że dezynfekcję klimy można zrobić skutecznie samemu za 17-20 zł.Inie mówię tu o marketowych psikaczach,ale o profesjonalnych piankach w aerozolu,które rozpyla się tylko na parownik,przed włożeniem nowego filtra i można użyć taki pojemnik 3-4 razy!Czyli jeszcze można zejść o 120 zł w dół conajmniej.Czyli ponad 500 zł wyrżnęli z Twojego portfela.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwszy przegląd kosztował 370 zł... Olej i filtry miałem swoje i widzę że dalej ze swoimi będę jeździł. Dezynfekcji klimy nie robili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Jacek masz rację:) ale są też dobre strony....:rolleyes:tego przepłacenia

Im więcej zapłacę - tym więcej wrzucę w koszty firmy żony- a koszty ona robić musi:o

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie przyszło jedno. Nie chcę uogólniać. Tylko rozważam luźno.
Czy chodzisz tylko do baru mlecznego i za schabowego płacisz 15 zł z pomidorówką?
Czy idąc do restauracji raz w miesiącu płacisz za taki zestaw 50 zł. ?
Zawsze możesz przemycić sok dla dziecka.
Zaoszczędzisz zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzyku,wiem o co Ci chodzi,ale przeliczyłem to nie po to by cię urazić tylko po to by uświadomić wszystkim jak serwisy potrafią rżnąć na  prostych ,tanich częściach.Szanuję wybór każdego z nas i nie mam zamiaru na takie gusta dyskutować.

A już kosmosem przekrętu jest miedziana uszczelka korka...dziesięciokrotne przebicie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznaję - uszczelka korka - to hicior. :)

wiem że olej potrafi kosztować 3x ( mam nadzieje że się nie mylę że na przebiegu 10k potrafią go nie wymienić w ogóle - ale słyszałem o takim przypadku ).

Sam korzystam jeżeli mogę z promocji.  Nie ukrywam.  200 zł to dużo - rzeczywiście b dobry obiad w czasie przeglądu.

Pavlo zapłacił ~500 zł . ja 700.

Ja także szanuję innych . ( na prawdę ).

Wczoraj tata sprzedawał starego pługa za 5k.

Podatku jest ok 100 zł.

A gość mówi żebyśmy wpisali na fakturze 3k. Bo zapłaci 60 zł. 

Przepraszam wszystkich. Ale taki tekst padał akurat nie z mojej klawiatury.

Jak masz auto za 100k - 100 zł nie powinno być problemem.

Ale powtarzam - także szanuję poglądy innych .:)

Dosiego Roku :)

 

PS

mam piec gazowy - który MUSZĘ serwisować raz w roku aby uchronić 3 letnią gwarancję - 250 zł co rok.

w firmie klima - x zł co rok - aby uchronić gwarancję

niestety - tu nie mam możliwości swoich części - bo ich nie ma.

A serwisant siedzi 55 minut z czego 10 min pisze fakturę.

To tak na marginesie.

 

 

 

 

Edytowane przez Brzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie czeka przegląd 60tys/3lata w styczniu. Poprosiłem o wycenę w ASO w Gdyni. Kwota ok 1150zł (w tym robocizna 535zł , części 605). Też lubię wjechać/wyjechać i mieć wszystko gdzieś. Niestety ASO proponuje olej Shell 5w30 (instrukcja mówi 5W40). Ponieważ bardziej ufam słowu pisanemu niż mówionemu kupię olej w intercars we własnym zakresie (ELF - intercars jest oficjalnym dystrybutorem).  A skoro już tam będę to kupię i filtry. W ten sposób ASO zamiast 1150zł zarobi 535zł. Chytry dwa razy traci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...