Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Pierwszy przegląd i następne.


suszara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale z tego co widzę to chyba ja do tej pory zapłaciłem najwięcej za ten korek do miski i wszyscy, którzy zaopatrują się w Japan Motors na Jasnogórskiej. Kraków pod względem serwisów to spaprane miasto. W moim odczuciu wszędzie dookoła robią lepiej (no może co najmniej tak samo dobrze) i taniej. 

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomkek1912 napisał:

Ale z tego co widzę to chyba ja do tej pory zapłaciłem najwięcej za ten korek do miski i wszyscy, którzy zaopatrują się w Japan Motors na Jasnogórskiej. Kraków pod względem serwisów to spaprane miasto. W moim odczuciu wszędzie dookoła robią lepiej (no może co najmniej tak samo dobrze) i taniej. 

AUTO-PARTNER-a u Was nie ma, Inter Cars już tak więc przynajmniej na częściach można zaoszczędzić...(sorry za to pogrubienie...nie wiem jak pocienić).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się u mnie kolejny 4 już przegląd, przebieg 68 000 km

W książce serwisowej piszą że po 48 m-cach/80 000 km oprócz normalnych czynności dodatkowo wymiana świec i paska osprzętu + rolki

Jak w waszej ocenie to wygląda wymieniać to teraz czy poczekać do tych 80 tysięcy - obecnie żadnych niepokojących dźwięków rolki nie wydają a pasek wizualnie jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wymieniałem po 4 latach i 65000 km. To było rok temu. Obecnie sam wymieniłem rolkę między sprężarka klimatu i alternatorem. Tę gładka. Tylko ona miała terkoczace łożyska. Pozostałe były ok i je pozostawiłem. Wymieniłem dla spokojnosci pasek na nowy. Był tylko trochę zużyty. Ponownie silnik pracuje cicho i słyszę pracę wtryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.06.2019 o 12:31, Hiacynt napisał:

Witam! Przede mną trzeci przegląd w note (pierwszy po gwarancji). Jaką stację polecacie: ASO czy polecony warsztat? Najbliżej mam Jaworski-Gajewski, kiedyś byli ASO dla nissana, ktoś korzysta obecnie i ma jakieś opinie? Warszawa.

 

Następne posty pisz w temacie NOTE ,choćby tu:

Jeśli to nie problem, daj znać co z tą Warszafką, gdzie finalnie podjechałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do Jaworski-Gajewski. Sam przegląd na ich filtrach i oleju 900 zł (ASO Zaborowski chciał 1100 zł), dezynfekcja klimatyzacji i uzupełnienie czynnika chłodzącego (ten droższy) 560 zł. Do tego stwierdzili do wymiany klocki i tarcze, co do tego mam pewności czy to było niezbędne (51 000 na liczniku) - 930 zł. To moje pierwsze doświadczenie po gwarancji, jeżeli macie jakieś porady co i gdzie można zrobić lepiej lub taniej - chętnie przyjmę, niestety sam niewiele mogę robić koło auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jesli chodzi o 3 przeglad - na co sie przygotowac? Mam olej, filtr kabinowy, powietrza, filtr oleju. Cos jeszcze powinienem kupic?

dziekuje za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok wcześniej miałeś wymieniany płyn hamulcowy?Jak nie ,to jeszcze płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I przegląd ,moje filtry i olej,koszt 397 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, JACKO29 napisał:

I przegląd ,moje filtry i olej,koszt 397 zł.

Ciekawe, ja płaciłem 330...podrozalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roboczogodziny...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nissan Odyssey Warszawa

Przegląd 40 tys/24 mies. 1.2 dig-t  - 323,80 zł

Przegląd stanu nadwozia  - 74,72 zł

Ścieżka diagnostyczna  - 74,72 zł

Filtr oleju  - 43,69 zł

Uszczelka korka spustowego oleju  - 9,80 zł

Filtr przeciwpyłkowy  - 134,43 zł

Płyn hamulcowy  - 66,62 zł

Materiały dodatkowe  -12,30 zł

Ozonowanie klimatyzacji  - 101,84

Suma 841,92

Olej dostarczony przeze mnie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie ten sam przeglad jeszcze z olejem plus mycie i czyszczenie środka za 940zl. Wydawało mi się dużo ale widze że ceny wszędzie wygórowane niestety

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niestety zauważam też tendencję górowania cen przy dokładaniu swoich części.Wygląda to tak jakby ASO i tak miało zedrzeć swoją stawkę z klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd stanu nadwozia. Chyba u siebie nie widziałem takiej pozycji.
Nie miałem szansy dopytać o ten szczegół, gdyż odbierałem auto z innego miejsca niż zostawiłem na przegląd.
Przy okazji zgłosiłem też stukający fotel, to Panowie z ASO przesmarowali prowadnice i poprawili skrzypiący boczek kierowcy (nawet nie wiedziałem, że skrzypi). Oczywiście fotel odezwał się po paru km, może nie tak często ale na wyboju lub rondzie odezwie się od czasu do czasu.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zdzierania cen. W tamtym roku jak mi robili wycenę przeglądu ekonomicznego to cena była 599 zł, a jak zapytałem jak przyniosę swoje materiały to usłyszałem, że i tak 599 zł.  Wycena sprzed tygodnia - 599 zł. Jak zapytałem gdy przyniosę olej to doradca odjął ok. 240 zł od tego, a dodał ok. 13 zł za przyniesienie przez klienta. Nagle pomyślałem po lekkiej sugestii, że mogę dezynfekcję klimy zrobić i wymianę filtra kabinowego. Policzyłem i wyszłoby jakieś 740 ze wszystkim. Bez dezynfekcji jakieś 580. Jakbym sam wymieniał to nic nie przeglądam za bardzo, oni jednak coś chyba w tej cenie robią, mam nadzieję. Ja za filtry knechta i purfluxa oraz olej jakieś niecałe 300 zł plus mój czas. wychodzi co najmniej dwa razy tyle, ale raz na rok do przeżycia. Zwłaszcza, że po oszczędzaniu w tamtym roku nic nie wyszło z partycypacji w naprawie rozrządu że strony nissana. Nie ma przeglądu, nie ma good Will. Był taki wątek czy warto brać przedłużoną gwarancję. Wtedy pełen wiary w jakąś tam niezawodność chyba twierdził em, że raczej nie warto. Teraz twierdzę inaczej. Na robieniu samemu + nie wykupieniu gwarancji oszczędziłem wg ich wycen jakieś 2800 zł. Na naprawy wydałem jakieś 4100. Jestem w plecy ok. 1300 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomkek1912 napisał:

Odnośnie zdzierania cen. W tamtym roku jak mi robili wycenę przeglądu ekonomicznego to cena była 599 zł, a jak zapytałem jak przyniosę swoje materiały to usłyszałem, że i tak 599 zł.  Wycena sprzed tygodnia - 599 zł. Jak zapytałem gdy przyniosę olej to doradca odjął ok. 240 zł od tego, a dodał ok. 13 zł za przyniesienie przez klienta. Nagle pomyślałem po lekkiej sugestii, że mogę dezynfekcję klimy zrobić i wymianę filtra kabinowego. Policzyłem i wyszłoby jakieś 740 ze wszystkim. Bez dezynfekcji jakieś 580. Jakbym sam wymieniał to nic nie przeglądam za bardzo, oni jednak coś chyba w tej cenie robią, mam nadzieję. Ja za filtry knechta i purfluxa oraz olej jakieś niecałe 300 zł plus mój czas. wychodzi co najmniej dwa razy tyle, ale raz na rok do przeżycia. Zwłaszcza, że po oszczędzaniu w tamtym roku nic nie wyszło z partycypacji w naprawie rozrządu że strony nissana. Nie ma przeglądu, nie ma good Will. Był taki wątek czy warto brać przedłużoną gwarancję. Wtedy pełen wiary w jakąś tam niezawodność chyba twierdził em, że raczej nie warto. Teraz twierdzę inaczej. Na robieniu samemu + nie wykupieniu gwarancji oszczędziłem wg ich wycen jakieś 2800 zł. Na naprawy wydałem jakieś 4100. Jestem w plecy ok. 1300 zł. 

I mając gwarancje zapomniałeś o tym co np dla mnie jest istotne - święty spokój w razie czegoś.... (teoretycznie) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania że lepiej zapłacić za komplet w ASO. Inaczej później podchodzą do kontaktu z klientem. Nie ma gwarancji też to co im się zawozi wleja do naszego auta. Tak przy okazji nie chcieli mnie wpuścić na zaplecze serwisowe

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Afrance napisał:

Też jestem zdania że lepiej zapłacić za komplet w ASO. Inaczej później podchodzą do kontaktu z klientem. Nie ma gwarancji też to co im się zawozi wleja do naszego auta. Tak przy okazji nie chcieli mnie wpuścić na zaplecze serwisoweemoji23.png

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka
 

Bzdura Afranc,co ma kontakt z klientem do własnych części,może jeszcze z kwiatkami i flaszka do serwisu będziemy jeździć.Maja robić co zlecać i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co porównują ceny:

Drugi przegląd, na moich materiałach (oprócz nieszczęsnej podkładki), cena 466,01, w cenie odkażanie klimatyzacji.

Robione w JM Mazur w Wałbrzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak kupowałem auto dostałem jakąś kartę you nissana.
Która ma podobno dawać dodatkową zniżkę na naprawy i części.
Korzystał ktoś z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,miałem to przy poprzedniej Kaśce i na fakturze był zaznaczony rabat....ale jakoś na kieszeni przy płaceniu tego nie odczułem pozytywnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...