Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Pierwszy przegląd i następne.


suszara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

System IBS posiadają  modele N-Conectta , N-Motion i Tekna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Czech napisał:

Jaką  masz wersję  wyposażenia?

Acenta + pakiet technologii. Nie wiem czy to IEB czy IBS ale mam jakiś system hamowania z funkcją wykrywania pieszych. Kilkakrotnie ostrzegał o przeszkodach na drodze.

Edytowane przez ra345
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, JACKO29 napisał:

Musisz zapytać w serwisie.Są serwisy które wręcz lubią nie wiedzieć co się wokoło dzieje.

A no chyba trzeba będzie zadzwonić, co racja to racja.

A tak przy okazji zapytam, gdzieś na forum chyba czytałem że komputer samochodu pamięta więcej niż jeden komplet czujników w kołach, a ja jak wczoraj robiłem przegląd, to przełożyli mi też koła z zimowych (stalowe 16") na letnie (alumy 17") i skasowali mnie kilka dych na programowanie czujników. Czy trzeba programować przy każdej przekładce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IBS wchodzi w pakiet technologii. Jednak jeszcze jedna sprawa jest istotna - rocznik auta. Możliwe, że najnowsze modele już mają modyfikacje oprogramowania.

Najlepiej zadzwoń do serwisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Czech napisał:

IBS wchodzi w pakiet technologii. Jednak jeszcze jedna sprawa jest istotna - rocznik auta. Możliwe, że najnowsze modele już mają modyfikacje oprogramowania.

Najlepiej zadzwoń do serwisu

No mój jest z kwietnia 2019 (produkowany), to nie wiem czy już liczyć za nowszy :-). a może znaczenie ma wersja silnika ? No nie ma co się domyślać, tylko trzeba zadzwonić.

19 minut temu, krzysrob napisał:

Kto bogatemu zabroni. Było wiele razy że programują się same.

Wygląda na to, że muszę częściej tu zaglądać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj przegląd "zerowy" (3tys km - po dotarciu) czyli wymiana oleju. ASO Gdynia - 438,40gr. W tym robocizna 1 zł , pozostała kwota to olej filtr i podkładka. Jedna uwaga - nie zapytałem wcześniej jaki olej mi wleją , poszło 0w20 - Total Quartz INEO Dynamic. Z tego co widzę w książce serwisowej zalecany to 5w30 c3 a 0w20 jest tylko alternatywą. Co prawda ten drugi jest droższym produktem ale nie każdy musi być z jego użycia zachwycony. Więc ku przestrodze. Dla mnie nie ma to większego znaczenia (i tak to samochód na 4 lata i max 100tys km) wiec cokolwiek by się nie działo to będzie zmartwienie gwaranta lub następnego właściciela. Z ciekawości post factum zapytałem dlaczego tak - dostałem odpowiedź, że na zerówce leją ten olej właśnie a potem przechodzą na 5w30. Nie wnikałem dalej - nie miałem na to czasu. Ciekaw jestem co zalali w innych ASO innym użytkownikom...

Silnik 1.3 140KM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce dostępne są już oleje TOTAL. Poniżej zalecenie koncernu dla silnika 1,3 160KM

 

1st Choice QUARTZ INEO MDC 5W-30
 
2nd Choice QUARTZ INEO MC3 5W-30
 
3rd Choice QUARTZ INEO LONG LIFE 5W-30
 

 

Poniższe oleje poleca ELF
 
1st Choice SOLARIS RNX 5W-30
 
2nd Choice SOLARIS LSX 5W-30
 
3rd Choice SOLARIS DPF 5W-30
 

 

Edytowane przez Czech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czech żaden z tych olei nie pasuje do diesla ale wiem że jest też total do diesli bo go miałem zalany przed ostatnią wymianą. I nawet powiem szczerze że dość pozytywnie się mogę wypowiedzieć. Jeśli nie lałbym LM to pewnie bym Totalem zalewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rafsty napisał:

@Czech żaden z tych olei nie pasuje do diesla ale wiem że jest też total do diesli bo go miałem zalany przed ostatnią wymianą. I nawet powiem szczerze że dość pozytywnie się mogę wypowiedzieć. Jeśli nie lałbym LM to pewnie bym Totalem zalewał.

@rafsty

w jakiej formie dostrzegasz różnice pomiędzy zalanymi olejami?

drugie pytanie, gdzie kupujesz tego LM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pracy silnika :)  lepsza kultura jego pracy, troszkę lepsze osiągi braki stuków itp. 

A olej kupuje w inter carsie. Wiem że mi badziewia tam nie sprzedadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wahania cennikowe są w zależności od regionu.Rozpiętość jest 600-800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin1979 napisał:

Koledzy zbliża mi się pierwszy przegląd QQ 1.3 czy ktoś się orientuję jaki to będzie koszt. 

W Gdańsku, z materiałami ASO 1197 zł, w tym robocizna 561 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stasziek napisał:

Hej,

4 przegląd - czy oprócz filtrów (kabinowy, powietrza, oleju), oleju coś jeszcze ASO wymienia?

Płyn hamulcowy

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, stasziek napisał:

Dot 4 od K2 będzie ok?:)

Nie wiem, nie woziłem swojego płynu tylko olej i filtry. Na fakturze mam płyn o takim symbolu KE90399932, policzyli za niego 74 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, stasziek napisał:

Dot 4 od K2 będzie ok?:)

Oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, stasziek napisał:

Hej,

4 przegląd - czy oprócz filtrów (kabinowy, powietrza, oleju), oleju coś jeszcze ASO wymienia?

I jeszcze myślę, że filtr paliwa bo to parzysty przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

3 przegląd za mną. Koszt przeglądu z czyszczeniem klimatyzacji 633 zł. Materiały własne (olej, filtr oleju, filtr kabinowy, filtr powietrza). Do tego auto ładnie umyte i nasmarowali przelotkę, gdyż ta dzień wcześniej znowu zaczęła skrzypieć <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2020 o 19:30, Jacoob napisał:

I jeszcze myślę, że filtr paliwa bo to parzysty przegląd.

Dzięki :) wszystko wymienione - koszt 547zl razem z czyszczeniem klimy i ozonowaniem. Materialy swoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...