Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Pierwszy przegląd i następne.


suszara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Panowie szykuję się do pierwszego przeglądu. ASO zawołało 1100 zł, natomiast z moim olejem byłoby 650 zł. Decyzja nie mogła być inna jak zakup oleju na wolnym rynku.

Dla upewnienia się prosze o info czy te oleje będą ok.

1.  Elf Evolution RN-Tech Elite 5W30 C3 RN17

2. CASTROL GTX 5W30 RN17 C3 (ten podbno od niedawna jest lany w fabryce i ASO renault i daci).

 

 

 

 

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Jeszcze pozawracam głowę czy ktoś może stosował te oleje:

1. Eneos Sustina 5w30 C3; A3/B4

2. Yacco lube rn17 5w30 C3

 

Z podanych parametrów rozumiem, że oba nadaja się do 1.3 dig-t. Zastanawia mnie norma A3/B4.

 

Może ktoś ma jakieś doświadczenia z w/w markami podobmo aspirujacymi do premium.

 

P.S. niestety Elf rn 17 nie jest dostępny w sklepie a jedynie na allegro.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki >>Czech,

chodziło mi konkretnie o ELF elite i trochę podrążyłem temat dlaczego jest niedostępny na wolnym rynku.

Info ze stron jednego ze sklepów

"Szanowni Klienci,
Pragniemy poinformować, że w odpowiedzi na duże zainteresowanie, zostaje wprowadzony do oferty nowy produkt z gamy ELF.
ELF EVOLUTION FULL TECH R 5W30 jest tożsamy z produktami stosowanymi w autoryzowanej sieci serwisowej Renault tam gdzie wymagana jest homologacja producenta Renault RN17. W przypadku gamy ELF do sieci ASO Renault produktem takim jest EVOLUTION RN TECH ELITE 5W30 i są to produkty równorzędne.
ELF EVOLUTION FULL TECH R 5W30 będzie dostępny w nowej linii opakowań."
 
Zastanawiam się jeszcze nad Yacco i Eneos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis w którym wykonałem przegląd to Nivette Warszawa ul. Lotnicza.

Co do aktualizacji map:

Przez Wifi nie miałem dostępnych nowych aktualizacji map, natomiast w serwisie po przeglądzie dostałem aktualizację do najnowszych.

Numer wersji mapy się nie zmienił, lecz mapy są nowsze bo sprawdzałem po nowo powstałym rondzie koło mnie, którego wcześniej na tej samej wersji map nie miałem.

Ogólnie serwis polecam. auto po serwisie czyściutkie, i co najważniejsze cały czas na obserwacji...ha ha

Aktualizacja Radaru - zaktualizowana, sprawdzałem działa bez uwag.

Pozdrawiam...

IMG_0824.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda, że auto na obserwacji?

W wielu ASO zlikwidowano nawet zmienne podglądy na TV z  przebiegu naprawy, bo się tego chyba wstydzą lub stresują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2020 o 23:11, aquariusmax napisał:

A jak to wygląda, że auto na obserwacji?

W wielu ASO zlikwidowano nawet zmienne podglądy na TV z  przebiegu naprawy, bo się tego chyba wstydzą lub stresują.

Właściciel auta, które stało na serwisie obok mnie (Pan około 60 lat) zaglądał do środka serwisu kilka razy i cały czas patrzył przez szybę... nikt nie robił problemu.

Akurat mój samochód stał na stanowisku, które było widoczne przez cały czas trwania przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dąbrowie Górniczej również można patrzeć z antresoli na warsztat,wręcz wydaje mi się,że specjalnie tam wstawili szybę,bo jest to poczekalnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy przegląd ASO Nissan Odyssey Lublin 623.83 zł + mój olej 203.83 zł (Elf Evolution Full-Tec R 5w30)

P.s. Auto nieumyte. Z poprzednim QQ jeździłem do Odyssey w Warszawie i tam za każdym razem było mycie + bańka letniego płynu do spryskiwaczy. Dziwne, że dwa salony tego samego providera mają różne standardy obsługi

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, bo takie salonowe mycie wnętrza zwłaszcza pianoblack i szybek zegarów często kończy się fatalnie. Bardziej dziwią mnie podwójne standardy w tej samej sieci.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, 2pac napisał:

Zgadzam się, bo takie salonowe mycie wnętrza zwłaszcza pianoblack i szybek zegarów często kończy się fatalnie. Bardziej dziwią mnie podwójne standardy w tej samej sieci.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Dwa salony,ale szef jest w każdym inny i inaczej się rządzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DG zawsze pytają i robią tak jak klient polecił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Lublina mam sentyment bo tam studiowałem :-P
Ale w dawnych czasach 20 lat temu byłem zawsze mile zaskoczony .
Np znikąd pojawiłem się w ASO fiata i naprawiali mi gaźnik w cinquecento nie zdzierając za zboże.

Nie wiem jak jest w obecnych czasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah jo.

Wtedy ASO fiata było na końcu świata. Może dlatego.
Teraz pewnie to centrum.

Wszechświata.

Dobra . Kończymy offtop bo na J. Pogoni .:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zielonej Górze po pierwszym przeglądzie odebrałem auto jak nowe z salonu. Środek był pachnący i "błyszczał".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czech napisał:

W Zielonej Górze po pierwszym przeglądzie odebrałem auto jak nowe z salonu. Środek był pachnący i "błyszczał".

Mi jak środek wyczyścili plakopodobnym środkiem to boczki drzwi z obu stron zaczeły niemiłosiernie stukać :/ Obyś nie miał tego samego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, bo takie salonowe mycie wnętrza zwłaszcza pianoblack i szybek zegarów często kończy się fatalnie. Bardziej dziwią mnie podwójne standardy w tej samej sieci.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

Nie tylko nie umyli ale dodatkowo pobrudzili. Właśnie zajrzałem do bagażnika i szok. Panowie przesmarowali zawiasy bo skarżylem się na skrzypienie w okolicah klapy bagażnika. Cały tył ma ubabrany w jakimś mazidle mam nadzieję, że to tylko sylikon.

Wycieka na zderzak, pełno po brzegi uszczelki.

Nawet nie chce mi się do nich dzwonić z opier....m

 

Moja pierwszo i ostatnia wizyta w tym ASO

 

PS. Klapa jak skrzypiała tak dalej skrzypi.469c7ec45381194b0a87fb45c5aa5994.jpg0585c57a5abce3a4ac9f8281e0fc9f24.jpgf7bef3ca557104b502320520ec43a060.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak po wd 40 na słońcu hehehe.
Wszystko spłynęło.
Mi kiedyś posmarowali strzelający fotel smarem wzdłuż całej prowadnicy.
A niestety dziecko se buty w tym wytarło.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2pac,współczuję ,to już mogli go całego zanurzyć w tym mazidle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
40 minut temu, Brzyk napisał:

zapytanie ofertowe o 3 przegląd:

zabrze > 1200

Rybnik >900

To sprawdź jeszcze Gliwice, dwa lata temu ze swoimi filtrami i olejami itd. zapłaciłem 283 PLN, w tym uszczelka 12,34 i zestaw przeglądowy (cokolwiek to jest ) 11,34

Przy przebiegu 54345

 

Edytowane przez tz1609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...