Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Pierwszy przegląd i następne.


suszara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, JACKO29 napisał:

Oszczędność jest na wszystkim,olej Motul 5L 140 zł,filtr oleju przebitka na serwisie jest około 40 zł,filtr powietrza to samo,klimy około 60 zł.

No pewnie tak. Jak zawsze coś za coś, na materiałach przepłacasz to możesz coś zyskać w inny sposób, choćby ten samochód zastępczy na czas przeglądu, ale oczywiście nie każdemu to potrzebne. Jeden woli zaoszczędzić, poszukać na własną rękę, inny nie musi się na tym znać lub chcieć tym zajmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JACKO29 napisał:

filtr oleju przebitka na serwisie jest około 40 zł

Jak nie będziesz miał filtra oleju z ASO, to nie na szans np. na pięcioletnią gwarancję na silnik, jak ktoś nie wykupił ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, aquariusmax napisał:

Jak nie będziesz miał filtra oleju z ASO, to nie na szans np. na pięcioletnią gwarancję na silnik, jak ktoś nie wykupił ubezpieczenia.

Bzdura.Miałem pięcioletnią,zawsze zawoziłem swoje materiały,mało tego.Wymieniono mi silnik na pięcioletniej.po prostu za bardzo wierzycie cygaństwom i straszeniu przez serwisy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JACKO29 napisał:

Wymieniono mi silnik na pięcioletniej.po prostu za bardzo wierzycie cygaństwom i straszeniu przez serwisy.

 

To są nowe wytyczne, od roku, dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, JACKO29 napisał:

.... Wymieniono mi silnik ...

Jacko, a możesz zdradzić jaka usterka może dopaść QQ, że trzeba silnik wymieniać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpisywałem się o tym dosyć szeroko na tym forum. Mój 1.2 brał olej w nadmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JACKO29 napisał:

Rozpisywałem się o tym dosyć szeroko na tym forum. Mój 1.2 brał olej w nadmiarze.

A taki przypadek, to poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja we wrześniu za 1.5DCI przegląd po 66 tys - 3 przegląd zapłaciłem 1476,93 pln (z własnym olejem 6l)

Wymienili:

Filtr paliwa - 320 pln - oryginał

Filtr oleju - 90 pln

Filtr powietrza i kabinowy - 350 (zapomniałem swoich kupionych za 130 za oba)

Korek - 10

Przegląd klimy - 150

Utylizacja Oleju - 50 pln

Robocizna - 500,00

Wgrana mapa - gratis

Na 1 przeglądzie mówili że wchodzi 5,7l oleju to kupuje po 6l i teraz za każdym razem 1l mi zostaje..

 

Ale mam inny problem często mruga mi lapka od break - podczas jazdy np trasa do roboty 50km to 2-3 razy sie powtarza np załączy się po przejechaniu 17km i nie działa przez 3-7km potem jest ok i znow zaczyna mrugać, podobna sytuacja w drodze powrotnej, nie ma znaczenia czy pada czy śnieg czy słońce wysoko czy nisko czy ciemno czy czysty czy brudny - radar z przodu jak i kamerka zawsze czyste. ASO twierdzi że nie ma błędów. Czy ktoś z was miał może taki problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

TotalEnergies Quartz Ineo R-Plus 5W-30

przymierzam się do drugiego przeglądu co sądzicie o tym oleju , a może cos polecicie do 1,3 140 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, adamo130 napisał:

TotalEnergies Quartz Ineo R-Plus 5W-30

przymierzam się do drugiego przeglądu co sądzicie o tym oleju , a może cos polecicie do 1,3 140 km

Zapewne każdy sądzi coś innego. Ja już jestem po drugim przeglądzie i znowu wlałem Total Quartz Ineo MC3 5W-30. Oprócz tego kupiłem jeszcze filtr kabinowy i powietrza oraz płyn hamulcowy, bo ceny jakie sobie śpiewa za to ASO to po prostu przegięcie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej ktoś może robił ostatnio przegląd diesla i może się podzielić jakie były koszty?

---
Edit:
dobra, już się dowiedziałem, że z materiałami to ok 1500zł

Edytowane przez Jacoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kto zapoda co jest wyczyniane na czwartym przeglądzie QQ 1.3. I może ktoś wykonywał i ma przybliżony koszt.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd po 4 latach, w maju, koszt z materiałami ASO + czyszczenie klimatyzacji + przełożenie kół zimowe/letnie 1505 zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ra345 Dopytam czy świece były wymieniane?
Bo serwis sugeruje takową operację, przebieg 57kkm.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie było wymiany świec, może dlatego że przebieg o połowę mniejszy. Ale prawdę mówiąc nikt nie wspominał o świecach i nie zastanawiał się czy wymiana konieczna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, 2pac napisał:

@ra345 Dopytam czy świece były wymieniane?
Bo serwis sugeruje takową operację, przebieg 57kkm.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dobrze sugerują.U mnie w 1.2 urwała się elektroda po 57 tys.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem po przeglądzie po piątym roku,przebieg 67 tys.Moje materiały plus ich "złota"podkładka pod korek..8,40 zł :D Koszt 570 zł w tym utylizacja oleju 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widziałem złotą podkładkę za 24 zł.

Ja, odkąd zapłaciłem 18 zł zawsze biorę własną za 1 zł (podobno oryginał Renault).

Utylizację płaciłem rok temu 50 zł, więc pewnie inflacja 100%.

Coś tanio. Sam niebieski płyn chłodniczy kosztuje jakieś przynajmniej 150 zł na allegro. ASO leją bez sensu zielony (teoretycznie na rok, dwa, a niebieski jest na cztery, pięć).

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś płynu mi nie zaproponowali,widocznie jeszcze dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wymiana płynu chłodniczego po 5 latach, kolejne po 4 latach (może dlatego, że w ASO leją ten tańszy zielony zamiast niebieskiego, jaki wychodzi w nowych autach z fabryki).

Nawet jakby w ASO sprawdzali temperaturę zamarzania i byłaby dobra, to i tak obowiązuje ich książka serwisowa wymian.

PS.: Może miałeś jakąś naprawę i Ci wymienili cały płyn na nowy i masz go krócej niż 5 lat.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie.

A! Teraz mnie olśniło! W ubiegłym roku robiłem przegląd we Fiacie,może dla tego nie wymienili bo u nich w systemie mają jako 4 przegląd???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup 5l niebieskiego płyny chłodniczego Nissan Coolant L255N Premix 5L OE.
Do tego trzeba kupić niebieski koncentrat 1:1 Nissan 1L L255N KE90100035 i wtedy dopiero starczy (chyba 6l potrzeba).

Z tym pojedź na szybką wymianę gdziekolwiek, albo wymień sam, ale ważne aby odpowietrzyć, w sumie to się samo robi na wolnych obrotach z otwartym korkiem.

W ASO leją L248 PREMIX, bo mają dostępny w beczkach 215l, a niebieskiego raczej nie mają, a nie chce im się kombinować z butelkami 5 płyn + 0,5 koncentrat+0,5 wody destylowanej.

PS: W ASO taka usługa z niebieskim płynem wyjdzie pewnie 500 zł, więc zdziwiło mnie, że tak mało zapłaciłeś.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2023 o 20:38, JACKO29 napisał:

Jestem po przeglądzie po piątym roku, ... Koszt 570 zł

ASO Gdańsk:
- przegląd po 5 latach - koszt ok. 2200 zł
- bez wymiany filtra powietrza i kabinowego, własny olej i filtr oleju, 1328 zł (w tym wymiana płynu chłodniczego zielonego L248)

Jak zrobić 570 zł ?

PS.: Nie chcą mi wgrać nowego softu z 2019 roku, pomimo powracających ciągłych problemów z szarpaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam niebawem zbliza sie rok od zakupu samochodu. przebieg bedzie wynosil okolo 15 tys km. Stad pytanie czy wymienic olej i filtry w ASO czy moge to zrobic lokalnie ? Drugie pytanie jadac do ASO nalezy mi sie "cos za darmo" jakas usluga z ich strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...