Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] cieknące czujniki w skrzyni biegów


Gość Comet

Rekomendowane odpowiedzi

no cóz ,problem dopadł i mnie, w tym tygodniu zauwazyłem ze mi cieknie olej ze skrzyni, po wiechaniu na kanał okazało się ze cieknie z czujników i to obu. Pytanko, jak ugryźć temat. Co prawda mam swoją koncepcję ale może ktos juz to przerabiał i ma doświadczenie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie da sie tego potraktowac silikonem naokolo czujnika, skoro jest sprawny to moze nie trzeba wymieniac.

Mam ten sam problem tylko ze mi cieknie z czujnika swiatel wstecznych

a mechanik postraszyl mnie kosztem ok 100zl za sam czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak panowie. JA miałem podobny przypadek w N14. U mnie się skończyło na tym, że lekko dokręciłem, czujnik wytarłem i ok. Jak chcecie na silikon to nie żaden czerwony, niebieski tzw. do maluchów, polonezów tylko kupcie porządny dobry jest firmy bodajrze "Versam" (lub jakaś podobna nazwa). Jest on szary. Stosuje się bo do połączeń elementów w samochodach gdzie nie występują uszczelki jak np. w Oplu 8V w głowicy. lub wymiana na nowy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem czujnik biegu neutralnego, ciekł przez pęknięcie dokładnie przez środek czujnika i niestety ale to jest typowe. nie da sie zakleić lub uszczelnić, teraz pocieka sobie czujnik od biegu wstecznego. nie polecam kupowania używek, ponieważ koszt takiego to z reguly 80% nowego (szukałem przed zakupem) i h.... wie kiedy padnie, do nowego jest oczywiście gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie oleju w skrzyni, chłopak uszczelnil mi czujnik za pomocą taśmy silikonowej na gwincie. Z tego co widze nie wiele to pomoglo :( dlatego noszę sie z zamiarem opierdzielenia czujnika silikonem z zewnątrz. Narazie mam minimalne wycieki, dwie trzy krople na noc więc sądzę ze może silikon zatrzyma taki malutki wyciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. ja miałem podobny problem, ale po głębszym przyjrzeniu się okazało się że to nie czujniki byłe winne tylko simerring od uszczelnienia półosi, radzę zobaczyć dokładnie.Pozdr.

 

Raczej jestem pewny na 100%,wszystko dobrze oczyściłem (pędzel i benzynka) i zostawiłem na noc, rano wszystko było dokładnie widać. Cieszę się ze to nie skrzynia cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...