Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klimatyzacja się sama wyłącza


Felkinson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mimo włączonej kontrolki na pokrętle klimatyzacja się sama wyłącza. na wolnych obrotach silnika przy włączaniu i wyłączaniu nie słychać charakterystycznego kliknięcia pod maską i spadku obrotów silnika. po zgaszeniu i ponownym odpaleniu auta wszystko działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ilość czynnika, jak jest na granicy to może się wyłączać przy wolnych obrotach.  Co rozumiesz przez "samo się wyłącza"  kontrolka gaśnie czy elektromagnes pod maską się rozłącza ( charakterystyczne kliknięcie " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przebyciu ok 70 km nagle wszystkie szyby zaparowały. Patrzę na kontrolkę kilmy świeci się.Na poboczu sprawdzam włączając i wyłączając klimę, kontrolka zapala się i gaśnie, ale nie słyszę charakterystycznego kliknięcia pod maską i nie słychać wzrostu obrotów silnika.Po zgaszeniu i odpaleniu silnika wszystko powraca jak powinno być. Taki numer X odstawił już dwa razy i po takim samym dystansie bo tyle nam do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sprawdź ilość czynnika, jak jest na granicy to może się wyłączać przy wolnych obrotach.  Co rozumiesz przez "samo się wyłącza"  kontrolka gaśnie czy elektromagnes pod maską się rozłącza ( charakterystyczne kliknięcie " 

wczoraj napełniłem nowym czynnikiem a klima nadal coś wariuje. przy włączonej,na wolnych obrotach elektromagnes załącza i wyłącza sam co jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest prawidłowe działanie klimatyzacji w T30.

Tak, masz rację że powinna co chwile regulować ustawioną temperaturę,ale gdy pokrętło regulacji temp.ustawione jest na 18 to powinna chłodzić cały czas.A ona klika elektromagnesem co chwile.Mało tego,gdy silnik złapie swoją temp.to pomimo ustawienia min. temp.na pokrętle z nawiewów dmuch gorącym powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikanie rzecz normalna. Przy obiegu zamkniętym po zagrzaniu silnika leci ciepłe? Przy jakiej temp. na zewnątrz to testujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikanie rzecz normalna. Przy obiegu zamkniętym po zagrzaniu silnika leci ciepłe? Przy jakiej temp. na zewnątrz to testujesz?

Temp.między 0 a 15.Ale to nie ma znaczenia bo czy pokrętło jest ustawione na 18  czy na 32 to i tak przychodzi moment że z nawiewów dmucha gorącem pow.jakby był walnięty jakiś zawór od regulacji temp.pow puszczanego do kabiny.A szyby momentalnie parują w momencie gdy klima się wyłączy i nie zależnie czy dmucha gorące czy zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj czujnika temperatury wnętrza i sprawdź czy nie jest zatkany śmieciami. Miałem podobny problem w Patku z regulacją temperatury, okazało się ze czujnik na gąbce ma tyle śmieci ze nieprawidłowo podawał temperaturę wnętrza do komputera klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj czujnika temperatury wnętrza i sprawdź czy nie jest zatkany śmieciami. Miałem podobny problem w Patku z regulacją temperatury, okazało się ze czujnik na gąbce ma tyle śmieci ze nieprawidłowo podawał temperaturę wnętrza do komputera klimatyzacji.

znalazłem,wyczyściłem i nadal to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągnij serwisówkę (jest gdzieś tu na forum) jest tam opisana procedura samodiagnostyki klimatyzacji - kombinacją przycisków na panelu sterującym. po tym odczytasz błędy klimy i będziesz wiedział co jest. Albo do ASO na kompa. Komputery z posa ASO mogą nie odczytać danych z kilmy - piszę na wszelki wypadek, żebyś czasem kasy nie wywalił w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie!!!! Znalazłem powód tych wariacji klimy.Możecie sobie wyobrazić że klima jest powiązana z czujnikiem temperatury zewnętrznej który akurat miałem zepsuty.I tak kojarzę że klima fiksowała i w tym samym czasie kiedy termometr przy 5 stopniach pokazywał -30 Po zakupie używanego za 70 zł.z przesyłką klima przestała wariować.Może to śmiesznie zabrzmi ale wskaźnik paliwa też zaczął prawidłowo wskazywać poziom paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy temat....

Proponuję zajrzeć jeszcze tu-> http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/95683-zaolejona-ch%C5%82odnica-klimatyzacji/

 

 

to jest prawidłowe działanie klimatyzacji w T30.

 

ja bym pominął słowo "prawidłowe"  :P  

 

 

Witajcie!!!! Znalazłem powód tych wariacji klimy.Możecie sobie wyobrazić że klima jest powiązana z czujnikiem temperatury zewnętrznej który akurat miałem zepsuty.I tak kojarzę że klima fiksowała i w tym samym czasie kiedy termometr przy 5 stopniach pokazywał -30 Po zakupie używanego za 70 zł.z przesyłką klima przestała wariować.Może to śmiesznie zabrzmi ale wskaźnik paliwa też zaczął prawidłowo wskazywać poziom paliwa.

 

Czy jesteś pewny że problem nie występuje? Sprawdziłeś w dłuższej trasie? - Daj znać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Gdzie jest ten czujnik temp. zewnętrznej .?

Gdzie go szukać ??

Może u mnie jest też zepsuty ?

Mam podobny problem .

Klima się wyłącza przy około 24 stopniach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by był zepsuty to by ci zegary głupoty pokazywały , czujnik jest za grilem , przed chłodnicą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi też mechanik powiedział .

Dobrze wyczyściłem ten czujnik pod kolanem demontując go .

Nabity był już filcem .

Zobaczę jutro .

Czy te pokrętła od klimy coś mają do tego ?

Musi też być jakaś  centralka od klimy (komputer ?)

Tylko jak to się nazywa i gdzie jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...