Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Drżąca kierownica...


Gość przempu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

mam do Was kolejne pytanie. NIe wiem co sie dzieje... Mianowicie na LUZIE (TYLKO I WYLACZNIE) strasznie drzy mi kierownica... :( :(

Jak tylko dodam troche gazu - pow. 1000 obr./min jest OK, normalnie mam 800 +/- 50 obrotow z klima 900. Dane sprawdzane na kompie...

Poduszki moze, co?? :roll: Chociaz jak na zaciagnietym hamulcu recznym doadaje gazu, to silnik stoi w miejscu i ani drgnie.

 

PROSZE O POMOC :cry: :cry:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wyważenie kół. Inną przyczyną, mogą być zużyte opony.

 

Kolega napisał, że przy pewnych obrotach, a nie przy pewnej prędkości więc opony zostawmy w spokoju. Kolego nie maszwyścia nie obejdzie się bez sprawdzenia poduszek silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Auto STOI a nie jedzie...

Co do wspomagania to nie wiem, chociaz moze. Bardziej to jednak przypomina drgania od silnika..., bo drzy rownomiernie z silnikeim :)

Stawialbym od razu na poduszki, ale poduszki sa TWARDE jak cegla... W sumie auto ma juz przejechana 190.000, wiec moze to byc to...

 

Jak auto jedzie to jest GIT! Nic sie drzy, ani jak przyspieszam, ani jak hamuje. Hamulce OK, Nie sciaga, nic nie wyje... Cholera wiec gdzie tkwi ten diabel...

 

Prosze jak przyjdzie Wam cos do glowy to napiszcie!!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze tak jak pisze Gio ze podzuszka mam to samo i nie placze :wink: . Ja mam prawdopodobnie wybita poduszke ktora znajduje sie przy chlodnicy wiec sprawdz u siebie. Problem znika jak dasz lekko gazu i wystepuje tylko na luzie nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze tak jak pisze Gio ze podzuszka mam to samo i nie placze :wink: . Ja mam prawdopodobnie wybita poduszke ktora znajduje sie przy chlodnicy wiec sprawdz u siebie. Problem znika jak dasz lekko gazu i wystepuje tylko na luzie nie?

 

Dokladnie TAK!!! TYLKO I WYLACZNIE na luzie, jak dodam LECIUTKO GAZU to wszystko ZNIKA!!! Jest IDEALNIE!!

 

Po Waszych sugestiach sprawdzilem dzisiaj poduchy i wydaje mi sie, ze jedna jest naderwana - nad skrzynia biegow - ta co jest "schowana" pod aku. Jutro sie dowiem ile to moze kosztowac i zapodam info.

 

Ps. A po czym sadzisz, ze to wlasnie ta pod chlodnica?? Widac to jakos?? Bo ta moja pod aku widac, ze jest peknieta.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym stawiał na wspomaganie układu kierowniczego ............ może być niskie ciśnienie oleju w układzie co może powodować taki efekt ........ dodanie gazu powoduje stabilizacje ciśnienia i ustanie objawu.

 

 

Pewnie w chłodnicy też jest mało płynu i fale się robią co powoduje bujaniem całego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być rezonans przenoszony z sinika na kierownicę. Wspomaganie takich wibracji by nie przeniosło. A czy lewarek zmiany biegów też drga? Jeśli nie to raczej nie poduszki. Czy ta kierownica drga w jakiejś płaszczyźnie? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być rezonans przenoszony z sinika na kierownicę. Wspomaganie takich wibracji by nie przeniosło. A czy lewarek zmiany biegów też drga? Jeśli nie to raczej nie poduszki. Czy ta kierownica drga w jakiejś płaszczyźnie? :?:

 

Witam,

Drzy raczej w plaszczyznie lewa-prawa na gorze. Drazek zmiany biegow drzy zdecydowanie mniej niz kierownica. Powiedzialbym, ze nawet wcale... Wlasnie. Tym bardziej, ze sie okazlo, ze poduszki sa OK :( W tym momencie zglupialem juz zupelnie. Samochod byl serwisowany od poczatku. Jeden wlasciciel. Udokumentowany stan auta.

 

Tylko skad ten rezonans?? :roll: :roll:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej szukał bym przyczyny w mocowaniu kierownicy, niedokręcona obejma lub jakiś wybity łacznik. Zrób test, znajdź jakąś ulicę z kocimi łbami, najazd z prędkości ok 20 km/h i słuchaj. Coś zacznie klekotać pytanie tylko gdzie :?: Nie zwracaj uwagi na odgłosy z tyłu (no chyba że zatrąbi jakaś Almi :lol: ) Stawiam na dolne mocowanie kierownicy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich ponownie :)

 

Dotychczas udalo mi sie zrobic to:

1. pojechalem do mechanikow i zdjęli mi pasek od wspomagania kiery - NIC TO NIE DALO - drży dalej.

2. wymienilem poduszke kierownicy - NIC NIE DALO.

3. organoleptycznie sprawdzilem mocowanie kolumny kieorwniczej - na oko wszystko OK.

Ps. USURI, jeszcze nie robilem Twojego testu ;). Jutro to zrobie. Moze to jakies samo mocowanie KOLA KIEROWNICY do kolumny... Sam juz nie wiem... Bo na kolumnie kierowniczej (czesc w aucie) drgania sa tylko lekko wyczuwalne..

 

CZY TRUDNO JEST ZDJAC SAMO KOLO?? Zastrzegam, ze mam poduszke... jakie sa srodki bezpieczenstwa zeby mi ona nie wystrzelila :)..

 

Bede nadal walczyl.. :), ale jak cos Wam przyjdzie jeszcze do głowy to PLEASE HELP ME!!!

 

serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...