Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak,wyzamiatane!

Proszę o dyskusję w temacie,co prawda wiele wątków było interesujących,ale ze względu na brak rzeczowej i konstruktywnej dyskusji zostały one usunięte.

Pewnych rzeczy pewnym ludziom sie nie wytłumaczy więc dyskusja dalsza nie ma sensu tylko zaśmieca temat.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po miesiecznej rozlace z QQ, nie wiem, ale jadac teraz mam wrazenie jakby silnik byl troche glosniejszy. Malzonka nim jezdzi nacodzien, glownie miasto, przejechane po 4 miesiacach ok 3000tys km.

Wczesniej pamietam, ze prawie nie slyszalem silnika podczas jazdy w miescie, teraz jadac miastem z obrotami lekko powyzej 2tys slysze go. Tak samo macie?

Moze , ze wczesniej go nie slyszalem bylo nienormalne  a teraz to standard :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 przejechane po 4 miesiacach ok 3000tys km.

Co się dziwić.... po to takim przebiegu? Twoja żonka odwiedza pobliskie planety w naszej galaktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę słychać,ale to jest wręcz niezauważalne.Mówię tu o 1.2 ,ale na pewno będzie podobnie.


Aż mnie dziwi taki przebieg z takim silnikiem :D

Możemy się cieszyć !Wytrzymałe są :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregsonik ściemnia. Nie widziałem jego QQ (a tym bardziej żony) będąc na gościnnych występach w Piernikowie. :D  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregsonik ściemnia. Nie widziałem jego QQ (a tym bardziej żony) będąc na gościnnych występach w Piernikowie. :D  ;)

No z takim przebiegiem to nie spodziewaj sie, ze zobaczysz mnie albo malzonke w Toruniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregsonik ściemnia. Nie widziałem jego QQ (a tym bardziej żony) będąc na gościnnych występach w Piernikowie. :D  ;)

Ty się za Rydzykiem oglądałeś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po miesiecznej rozlace z QQ, nie wiem, ale jadac teraz mam wrazenie jakby silnik byl troche glosniejszy. Malzonka nim jezdzi nacodzien, glownie miasto, przejechane po 4 miesiacach ok 3000tys km.

Wczesniej pamietam, ze prawie nie slyszalem silnika podczas jazdy w miescie, teraz jadac miastem z obrotami lekko powyzej 2tys slysze go. Tak samo macie?

Moze , ze wczesniej go nie slyszalem bylo nienormalne  a teraz to standard :)

Panie  lepszą oliwą trzeba silnik zalać bo ci terkoce!!!

3000km i olej stracił parametry  :|

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie  lepszą oliwą trzeba silnik zalać bo ci terkoce!!!

3000km i olej stracił parametry  :|

Wiesz, ze pomyslalem o tym samym...

Niby nowy olej, ale w koncu teoria zeby wymienic olej po pierwszych 1.5tys km moze na jakiejs podstawie powstala i to jest taki przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kochany tu nie ma co myśleć trza działać, bo łożyska turbo dostają w pupsko  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci Edwardzie, że u mnie wymiana oleju pomogła na krótko. Silnik jak klepał na zimno tak klepie nadal i dopiero po złapaniu nieco temperatury uspokaja się. Już sam nie wiem co mu wlać. Chyba na 1 przeglądzie zdam się na ich olej. Uprzedzam sugestie - do Militeka mnie nie przekonasz.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o militec1 tu się rozchodzi Colinsie a o oliwę szkoda że nie możesz zalać 50 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie szesnastozaworowce trochę klepią na zimno. To normale. Edka się nie liczy bo ten jest "zaklejony" gęstym olejem ;).

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranger jak byś kiedyś był w Wawie to wpadnij zobaczysz jak pracuję zimny, ciepły, i rozgrzany HR16DE na M1 5W50 :)

M1 5W50 nie jest gęsty ale lepki a płynność ma wyśmienitą 3 zmiany 3 lata eksploatacji i silnik pracuję jak pszczółka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać... I w sumie 20kkm przebiegu przez te trzy lata.

To jak ma "klepać" jak ledwo dotarty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce to mówi się ze samochód przy 100.000 km jest dopiero dotarty bądź zatarty :D

To mój jest tylko ułożony nie dotarty  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma lepszej oliwy jak M1 5W50 on szybko jak konkurenty co udają super syntetyki  nie klęka i pięknie czyści silniki co wymianę   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było w Turbo Kamerze o tym oleju. Na przeglądzie gwarancyjnym wali człowiekowi 5W50 M1 do jakiejś Kia. Chyba Ceed. Facet pojechał na urlop do Austrii i coś mu się w tym samochodzie stało. Tamtejsze ASO jak zobaczylo jaki olej jest w silniku od razu anulowalo całą gwarancję. Nie dali się przekonać... Polski importer wziął sprawę na siebie ale gwarancja fabryczna została utracona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi w mojej Tiida 1.6 16V nie wzrosło spalanie po zalaniu M1 5W50 jak i w Almerze N16 1.5 16V jak i Oplu Astrze 1.6 16V bzdury .

A co jak zalewają WV 1.2 5w50  albo 1.0 Yaris to nie ma siły pewnie jechać i palą 20L na 100km??? :D

Tu tylko wycinek opinii o M1 5W50 a w necie są tysiące zadowolonych  :spoko:

http://www.ceneo.pl/13095045/opinie-2

 

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek !

Chwalę tych co "są stali w uczuciach" ...;)

Ale czy w tym przypadku masz rację lejąc ten sam olej od lat do wszystkich silników i też to innym doradzasz ?

Mnie nie przekonujesz i zawsze będę lał olej parametrami zalecany przez producenta !

Czy pozostałe marki i rodzaje olejów nie są produkowane pod wymogi nowych technologii a tylko jako konkurencja dla Mobila ?

Pewnie ,że są lepsze i gorsze oleje ale polecany przez Ciebie niech będzie "Twoim olejem" ale na pewno nie jest uniwersalny.... jak rzepakowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam my tu rozmawiamy o M1 i czy spalanie wzrasta czy nie ja mówię że nie wzrasta  :)

Nowy 2011 przecie ja nigdzie nie napisałem kupujcie tylko M1 ja piszę że M1 5W50 ma bardzo dużo dobrych opinii :D

Nowy ja wiem że jest wiele olei takich i srakich ale (DLA MNIE) tylko jeden sprawdzony w wielu silnikach od 25lat   :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "jaraj" się nim dalej,byle w tematach olejowych,a nie dosłownie wszędzie i przy każdej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...