Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, aquariusmax napisał:

Przedłużona gwarancja jest realizowana poprzez ASO w uzgodnieniu z importerem po weryfikacji lojalności klienta np. wszystkie przeglądy w terminie i brak winy po stronie użytkownika.

To chyba nie jest żadna przedłużona gwarancja tylko ubezpieczenie o ile dobrze to kojarzę więc importer ma tutaj nie wiele wspólnego a bardziej ubezpieczyciel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest juz 3 miesiace po gwarancji (miało gwarancje 3 lata) i nawet nie chodzi o przedłużenie gwarancji na całe auto, ale na silnik! Na forach wielokrotnie spotkałam się z info o przedłużeniu gwarancji na silnik 1.2 ze względu na jego awaryjność, szukałam potwierdzenia tego info w necie na stronach nissana i nic nie znalazłam dlatego tutaj zadałam takie pytanie. 

Przypomne, ze auto ma 3 lata i 3 mc jeździło bez większych zarzutów, serwisowane zgodnie z wymaganiami w ASO. W poniedziałek na autostradzie bez ostrzeżeń (żadna kontrolka) weszło w tryb awaryjny. Od razu dzwoniłam po lawetę. Odstawione do ASO - diagnoza wypalone gniazdo zaworowe trzeciego cylindra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale chyba był zapis że możńa jej udzielić chyba najpóźniej miesiąc przed przeglądem. ( przed końcem 12 mcy ). i tak chyba do 3 roku.

Tzn na nowym aucie tak musiałem zrobić

Nie wiem jakby to było w 4 - 5 roku. Ale chyba na pewno przed skończeniem się gwarancji głównej.

Ale Ty zupełnie o czym innym napisałeś. Tu mowa o gwarancji na konkretny silnik (1.2) że względu na duże z nim problemy, której udzielał Nissan bez opłat w szczególnych warunkach. (padała im sprzedaż tego szajsu 1.2)

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, manix napisał:

Ale Ty zupełnie o czym innym napisałeś. Tu mowa o gwarancji na konkretny silnik (1.2) że względu na duże z nim problemy, której udzielał Nissan bez opłat w szczególnych warunkach. (padała im sprzedaż tego szajsu 1.2)

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Dokładnie mowa jest o 1.2 - No szajs teraz sie zgodzę. Szukam potwierdzenia ze Nissan dawał taka dodatkowa gwarancje... w sumie nic innego nie robię tylko przeszukuje czeluscia internetu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to żadna gwarancja tylko ubezpieczenie, można je wykupić najpóźniej do 35-tego miesiąca przed końcem gwarancji, ma wykluczenia co podlega temu ubezpieczeniu a co nie, poza tym trzeba mieć zaliczone wszystkie trzy przeglądy gwarancyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym innym prawisz, tu chodzi o DOBROWOLNY gest nissana w stosunku do masy ludzi z silnikiem 1.2 który okazał się w dużym stopniu "miną" i serwisujących auto w ASO, a nie o dobrowolnym ubezpieczeniu 1 lub 2 letnim, które można było wykupić do każdego modelu nissana. (sam je miałem)

 Jeden z członków forum, pisał o tym, że Nissan dla takich osób przedłużył "gwarancję" na ten silnik do 5 lat i fajnie by było, żeby się odezwał skąd te info, lub żeby napisał coś na ten temat ktoś, kto pracuje w ASO.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, derchef napisał:

Pani czy nie Pani, ale karna rózga sprawiedliwości się należy za nieumiejętne korzystanie z forum i wprowadzanie w błąd

Zgłaszam się na ochotnika do wybatożenia pani.:D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, colins napisał:

Zgłaszam się na ochotnika do wybatożenia pani.:D;)

Stary satyr...a mnie przyganiał... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Brzyk napisał:

a u mnie dalej nic nie wiedzą

a w czym tkwi problem? nie wiedza jak kompa podpiac? czy az taki natlok aut ze nie mieli czasu go podpiac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, czerkam napisał:

a w czym tkwi problem? nie wiedza jak kompa podpiac? czy az taki natlok aut ze nie mieli czasu go podpiac?

Czekają, aż się gwarancja skończy. :jump:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe kto wie.

Dzwonili godzinę temu.
Kto z was zgadnie co jest?


Podobno nic takiego.
Jakiś STARY błąd czujnika wałka rozrządu.

Mogę odebrać auto.
Błędy wykasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżeki, stare to są skrzypce, szafy gdańskie, czy dobre wino, Sir Colinsio jest... doświadczony

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Brzyk napisał:

Hehe kto wie.

Dzwonili godzinę temu.
Kto z was zgadnie co jest?


Podobno nic takiego.
Jakiś STARY błąd czujnika wałka rozrządu.

Mogę odebrać auto.
Błędy wykasowane.

Stawiam na czasowe niedomaganie czujnika lub zaworu czujnika faz rozrządu. Tym bardziej własny obd ii, który by wykasował błędy w 10 minut byłby w tym momencie mniej stresujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawaj namiar na taki skaner.  alledrogo?

w aso i tak mi nic nie powiedzą ( tzn prawdy ) - takie założenie. Zobaczymy czy będzie coś na wypisie.

Nigdy w żadnym samochodzie nie dostałem wydruku z komputera. To ich chyba wewnętrzny dokument.

 

Edytowane przez Brzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego: https://allegro.pl/events/clicks?emission_unit_id=ff9ba122-cb80-4274-9afd-682ae6f97263&type=OFFER&ts=1547763072921&redirect=https://allegro.pl/oferta/elm-327-obd-scan-bluetooth-elm327-bt-obd2-cd-7449697348?bi_s%3Dads%26bi_m%3Dlisting:mobile:query%26bi_c%3DOGZkNTUyYTEtZDJjYy00ZjJkLWJlMjAtYjA5ZjExZTljOGRkAA%26bi_t%3Dape&sig=35c1aa866b5ef3f3a50b90d3827ccc4b

Swój kupiłem 6 lat temu, więc nie wiem czy ten także będzie działać z QQ.

Jest tego multum i także w wersjach mini.

Mój działał z J10 i działa z J11. Darmowy program, który wykrywa mi najlepiej to 'Car Scanner'. Zawsze na włączonym silniku.

 

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Brzyk napisał:

ok .tak na szybko zajrzałem do kilku opisów.

W żadnym nie ma QQ  (oraz Pługa 308 ).

 

Ja bym się tymi informacjami nie przejmował i kupił, bo interfejs obd ii wszedł do aut chyba od 2000 roku i zapewne lista jest z tego okresu, a wtedy nie było QQ i 308.

Jak masz ECU, to zapewne będzie działać z każdym autem z takim gniazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎01‎-‎16 o 23:11, klanita napisał:

Ja mam 1.2 ale nie chciałam zakładać nowego wątku ;)

Jest przecież podpięty wątek silnika 1.2 - nic nie trzeba zakładać i wprowadzać zamieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Czech napisał:

Jest przecież podpięty wątek silnika 1.2 - nic nie trzeba zakładać i wprowadzać zamieszania.

Kontynuować historie tutaj czy przenieść do 1.2 ? 

A sprawa rozwojowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Szary. napisał:

Parę postów nad twym odpisał .

Ale poszukuje źródła, info. pojawia się wielokrotnie w postach różnych osób, ale nikt nie wskazuje na źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dla samochodów Nissana do niedawna historia serwisowa nie była ani konieczna ani nawet potrzebna do prowadzenia. A potem pojawiło się Renault, no i wiecie jak jest. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...