Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale o co chodzi? Chyba jestem mało kumaty.

Podaj ile litrów weszło od fulla do fulla i ile kilometrów? Wtedy będziemy wiedzieć, czy spala 5 litrów?

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Jeszcze nie tankowałem.

Napiszę ci za tydzień.
Na razie masz można powiedzieć część pierwszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli napisałeś kilka zdań o spalaniu, bez napisania ile spala. Mickiewicz byłby w szoku.

Już zacząłem się martwić, bo mój 1.2 nie daje rady zejść do deklaracji producenta 5 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej narzekasz.
W takim razie poczekaj. Nie polecę dziś na stację bo chcesz kalkulować spalanie.
Moja wskazówka jest sprawna a czy pokarze 5 czy 6 . ...
Jadąc do Rzeszowa w 2 strony 620 km wracam na rezerwie.
Stąd moje porównanie.
W samozachwyt nie wpadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzykui tak jest prawidłowo.mam tak samo jazda nawet na tempomacie do 125 (licznikowo bo GPS pokazuje o blisko 8 mniej)Daje mniej więcej taki wynik.Ponad 800 km jazdy na baku

Brzykui tak jest prawidłowo.mam tak samo jazda nawet na tempomacie do 125 (licznikowo bo GPS pokazuje o blisko 8 mniej)Daje mniej więcej taki wynik.Ponad 800 km jazdy na baku .W rzeczywistości po tankowaniu przeliczenie wskazuje zazwyczaj 6.5-6.7L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejeżdżam 1.2 po mieście 725 km, komputer pokazuje już -- (kreski), tankuję pod sam korek 59,2 litra (wskazówka pokazuje sporo ponad max, po 100 km pokazuje równo max).
Wychodzi 8,2 l/100 km, komputer pokazuje 7,2l /100 km.

PS.: JACKO29: pokaż zdjęcia jak jadąc na tempomacie 125 km/h, przejeżdżasz 800 km i masz spalanie rzeczywiste na stacji 6,7l/100km (z silnikiem 1.6 t-dig).

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tempomat zepsuty masz, bo ustawione na 120km/h, a prekościomierz pokazuje 60km/h.
Jeśli do tankowania masz 397 km zasięgu, a wskazówka poziomu paliwa pokazuje, że zużyłeś 3/8 zbiornika,
to wychodzi z matematyki, że na całym baku przejedziesz ok. 700 km, a spalanie wyniesie sporo ponad 8l/100km.
Nawet teraz przy umiarkowanej prędkości (nie 125km/h) spalanie masz 6.7l/100km, więc rzeczywiste zapewne 7,5-7,7l/100km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie przy stalej predkosci da sie utrzymac takie spalanie. 

nie mniej jednak sprawdzalem to tylko testowo bo nie mam nerwow jechac caly czas 100wa czy 120. Dlatego u mnie spalania ~8-9l sa norma, w miescie 10-11l.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aquarius,przecież podając przykłady mówimy o tym raczej ogólnikowo.Na tempomacie (zazwyczaj na A1) jak jadę to raptem od Strykowa do Torunia,a reszta mieszana.A prawdą jest,że ostatnio po tankowaniu jazda na zlot do Zamrzenicy pokazał mi ponad 880 km! do przejechania na zbiorniku.I właśnie ostatnie wyliczenie z tej jazdy było 6.7L Średnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie, czy ktoś osiągnął te katalogowe 5l/100km, a nawet 6l/100km (dlatego prosiłem o zdjęcia)?
Wg moich obserwacji nie jest to możliwe, tym bardziej jak podawane są przykłady , że do 125km/h pali mało.
Do tego dochodzi różnica wyliczana na stacji.
Trzeba przyjąć, że jadać już jedyne 100km/h (110km/h licznikowe), nie da się osiągnąć takiego spalania rzeczywistego.

Szacuję, że średnie spalanie rzeczywiste 1.6 jest zazwyczaj 7-10l/100km.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak pół żartem pół serio :)))) 

a na poważnie to spalanie jest akurat takim czynnikiem, że zależy przede wszystkim od stylu jazdy i ukszt. terenu. a dane katalogowe wiadomo, podawane są dla warunków idealnych. podobnie jak czas pracy smartfona na baterii. jednemu trzyma dzień a w katalogu cztery. 

IMG_20190722_081240.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO zdjęcie jest raczej na serio. Jak masz 398 km zasięgu, a przejechałeś mniej niż 1/4 baku, to wynik spalania zapewne dwucyfrowy (przed przecinkiem).
I w to jestem skłonny uwierzyć.

 

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim 1,2 wycisnałem przedwczoraj 664 kilometry na 33 litrach. Styl jazdy mój był bez znaczenia, a ograniczenia prędkości we Francji. Jechałem wg gpsa i wg licznika było to o ok. 8 km/h więcej niż pokazywały znaki. Ograniczenia do 80, 90, 110 i 130, i fotoradary co chwila. Na klimie i auto zapakowane, dwoje dorosłych oraz dzieci średnio ponad 20 kg wagi. 

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie raczej jest zartem. Chciales zobaczyc cyfre na zdejciu to ja dostales, chociaz spalanie na kompie ma sie nijak do rzeczywistosci.

Moje spalanie jest jak wyzej pisalem 8-9 trasa, miasto 10-11 i nie upieram sie, ze spale mniej. Nie mniej jednak jak mialem przez tydz. zastepczaka 1.2 to na miescie srednio spalalem 12-13l  przy tym samym "moim" stylu jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aquariusmax napisał:

Ciekawi mnie, czy ktoś osiągnął te katalogowe 5l/100km, a nawet 6l/100km (dlatego prosiłem o zdjęcia)?

Kup sobie diesla to spokojnie osiągniesz takie wartości :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w takiej Francji czy Szwajcarii 6 litrów w 1,6 to bez problemu, a na trasach gdzie jest więcej z górki też da radę osiągnąć 5 litrów. W 1,2 w Szwajcarii gdzieś przed miejscowością Biel aż do Genewy zszedłem poniżej 4 litrów, to jest chyba dobrze ponad 150 kilometrów. Tyle, że jak mówiłem więcej niż licznikowe 128 kmh nie pojedziemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rafsty napisał:

Kup sobie diesla to spokojnie osiągniesz takie wartości :P 

W dieslu oczekiwałbym katalogowych 4.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aquariusmax napisał:

W dieslu oczekiwałbym katalogowych 4.1.

Nawet przy włączonej klimatyzacji jesteś w stanie zejść do 3,6 więc katalogowe 4,1 spokojnie jest do przeskoczenia tylko po co się tak męczyć i czas tracić :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc 776 km d tankowania.
Tankowanie 53l.
Na liczniku ok 150 do przejechania

Czyli mniej więcej komputeowe 6,8.

Ale żebyś nie byl w zachwycie,
Powiem że jestem bardziej ekologiczny. Bo mniej CO2 dałem do atmosfery niż twoje 12 l.

Tylko nie pisz że mogłem jechać pociągiem .

c73fba95fa6fa40bfa13e85afa896325.jpg58cf978dc779bdf675b39729318c8cee.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej. Na T32 sezon ogórkowy :huh: a tu coś  się dzieje.

Właśnie wróciliśmy z urlopu i muszę  pochwalić nissana 1.6 digt. Zatankowalem pod korek przed wyjazdem czyli pewnie jakiś 62 litry. Podróż do Szczawnicy i z powrotem na tempomacie i z klimą dało ponizszy wynik. O ile matematyka nie kłamie to spalanie wyniosłoby 6200/(243+827)=6200/1070 = 5.8 l/100 km

Jesli wyjdzie ponizej 6 to byloby super. Faktem jest, że prędkość średnia byla stosunkowo mała bo 70 km/h a czas netto przejazdu to niemal 6 godzin w jedną stronę, ale bylo kilka wahadeł a wczoraj 3 razy było spore spowolninie na esce od Kielc.

Jutro zatankuje pod korek i policzę faktyczne.

20190810_182021-1.jpg

 

Edit:

Weryfikacja na stacji wykazala zalanie 50 litrow. A zatem faktyczne spalanie w stosunku do 5.5 z komputera wyniosło 5000/837= 6 l/100km.

Jestem zadowolony.

 

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontynuacji do mojego postu z poprzedniej strony wątku. Jazda jeździe nie równa. Za granicą wyszło jak wyszło, ale wracając w Polsce zrobiłem inny test. Żeby wyeliminować czynnik tzw. stylu jazdy, ograniczeń prędkości, korków i powiedzmy terenu... Jako, że granicę przekroczyłem ok. 22 (poniedziałek, już mały ruch) i zatankowałem na stacji przy autostradzie zaraz (kilka km) jak się wjeżdża do Polski (okolice Zgorzelca)  to postanowiłem ustawić ograniczenie licznikowe na 135 km/h. Odległość do domu 421 km wg google i pedał w podłogę. Zwalniałem tylko jak były jakieś remonty i jak mnie coś zblokowało.  To jeszcze taka prędkość, że na odcinku A4 z ograniczeniem do 110 mandatu nie wyłapiemy, a i w okolicy Katowic też raczej nie. Zrobiłem ten dystans w jakieś 3,5 godziny. W tankowaniu ponownie do pełna wyszło 30, 47 litra. Czyli jakieś 7,3. Średnia wg komputera z ok. 25 kkm 6,1 l/100. Zróbcie sobie taki test w 1,6. 135  licznikowe to już nie małe spalanie, ale jeszcze nie wir w baku. Moim zdaniem dobry test na rzeczywiste spalanie samochodu niezależnie od stulu jazdy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki filtr powietrza polecacie. Sprawdziłem ostatnio i jest juz troche zawalony taką jakby smoła. Wymieniony 10 tyś temu. Możliwe żeby tak szybko się zapychal? Wg ASO powinien być wymieniany co 40tys lub 3 lata. Wymieniłem już przy 20 tyś bo był się nadawał na wymiane. Auto w 90% jeździ po mieście.

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Afrance napisał:

Jaki filtr powietrza polecacie. Sprawdziłem ostatnio i jest juz troche zawalony taką jakby smoła. Wymieniony 10 tyś temu. Możliwe żeby tak szybko się zapychal? Wg ASO powinien być wymieniany co 40tys lub 3 lata. Wymieniłem już przy 20 tyś bo był się nadawał na wymiane. Auto w 90% jeździ po mieście.

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka
 

Polecam Ci Kazdy, bo bedzie lepszy od tego ktorego aktualnie masz. Jesli po 10tys masz stary filtr zawalony, to nie ma znaczenia czy zalozysz tanszego filtrona czy drozszego manna. Grunt zeby byl nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nasączony fabryczny oryginał za ok. 40zł?

Przez tę niemiecką "technologię, Polacy tak pokochali zamienniki, że nawet nie myślą o oryginałach.

Następny w kolejności może być zastępczy silnik.

Edytowane przez aquariusmax
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...