Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A mam pytanie do zauważenia.

U siebie obserwuje pomijając okresowe szarpanie sprzęgła,
....
Przy wrzucAniu jedynki po wysprzegleniu ( pierwszy raz ).
Czuję lekkie jakby uderzenie ( to mocne określenie ale odpowiada odczuciu), a patrząc np na jezdnię przy otwartych drzwiach - auto przesuwa się o 1-2 cm.
Jest to za każdym razem gdy wrzucam jedynkę, potem na luz i znowu sprzęgło i jedynka.

Zobaczcie czy u was także tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nie jest i szarpanie (drżenie) sprzęgła i uderzenie przy wrzucaniu jedynki (mam to od początku). Może skrzynia na poduszce źle leży i jak się gorzej ułoży to zahacza o zębatkę przy wrzucaniu.

W serwisie nie widzą, nie słyszą, nie czują.

Prze zmianie z jedynki na dwójkę też się męczę (haczy).

Ktoś gdzieś pisał, że można regulować linki czy wodziki na biegach, ale mi powiedzieli, że nie ma czegoś takiego.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej Kaśce jedynka się blokowała, czasem nie można było jej wrzucić - musiałem "odepchnąć" w prawo tak 

jakbym chciał wrzucić 5-tkę lub 6-tkę i dopiero wchodziła jedynka.

W ASO zrobili - jak to powiedzieli- regulacje wodzików - i na razie jest TROCHĘ:rolleyes2: lepiej  .

 

Edytowane przez rozbef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie haczenie 2 raczej nie występuję.
Tzn w każdym moim aucie trochę haczyła.wiec to chyba dla.mnie norma.
Ale głuche puknięcie jest zawsze na 1 ale uważam że pojawiło się to też na 2. ( Z 1 na 2 podczas ruszania ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2019 o 21:54, Brzyk napisał:

A mam pytanie do zauważenia.

U siebie obserwuje pomijając okresowe szarpanie sprzęgła,
....
Przy wrzucAniu jedynki po wysprzegleniu ( pierwszy raz ).
Czuję lekkie jakby uderzenie ( to mocne określenie ale odpowiada odczuciu), a patrząc np na jezdnię przy otwartych drzwiach - auto przesuwa się o 1-2 cm.
Jest to za każdym razem gdy wrzucam jedynkę, potem na luz i znowu sprzęgło i jedynka.

Zobaczcie czy u was także tak jest?

Brzyku sprawdzałem kilka razy nawet żonę za kierownicę posadziłem i nie mam czegoś takiego z tą jedynką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro macie takie problemy przy zmianie biegów,to może mechanizm wybieraka się rozkręcił???(pod lewarkiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą się gubić i ciężko wchodzić,miałem tak w poprzedniej Kaśce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem oczywiście w Googlach że może występować uderzenie podczas wrzucania jedynki w autach z dwumasą.
Rozumiem ciężkie dizle.
Ale czy to norma ? Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, pisałeś chyba.
Kiedyś to można było podejść do innego auta na placu w ASO z mechanikiem i sprawdzić. A teraz wersję się tak zmieniają że każdy motor inny hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba chodzi o skrzynię, a nie o silnik.

Podejrzewam usadowienie skrzyni na poduszce, u mnie czasem uderzenie jest, a czasem nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzyku,miałem to samo.Zlikwidowałem dając w poduszkę silnika kawałek 2mm grubości gumy.Co dziwne,w serwisie na przeglądzie zobaczyli prowizorkę i pytali co to,ale już żaden nie wyszedł przed szereg"wymienimy poduszkę"...i tak jeżdżę z tym dalej.Jest cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, zbliżam się do przebiegu 100000km i zastanawiam się nad wymianą świec zapłonowych (w książce serwisowej jest chyba wzmianka na ten temat). Podnadto już podczas ostatniego przeglądu przy przebiegu 80k serwis wspominał że jest zalecenie nissan aby to zrobić już wtedy jednak się nie zdecydowałem.

Pytanie czy ktoś z Was już wymieniał świece samodzielnie i czy jest to skomplikowana operacja? Jaki jest wymagany moment dokręcenia świec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, arturdj napisał:

Panowie, zbliżam się do przebiegu 100000km i zastanawiam się nad wymianą świec zapłonowych (w książce serwisowej jest chyba wzmianka na ten temat). Podnadto już podczas ostatniego przeglądu przy przebiegu 80k serwis wspominał że jest zalecenie nissan aby to zrobić już wtedy jednak się nie zdecydowałem.

Pytanie czy ktoś z Was już wymieniał świece samodzielnie i czy jest to skomplikowana operacja? Jaki jest wymagany moment dokręcenia świec?

Wg katalogu to : 

Denso 17 Nm a Bosch 23 Nm

czynność mało skomplikowana. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mało skomplikowana i wiesz jakie świece,to nad czym się zastanawiasz? Mają już koniec swojego żywota.Wymieniaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 100 tysiącach to chyba szerszy zakres niż tylko świece, pewnie regulacja luzu zaworowego. Jak ocenieniacie samochód po takim przebiegu, czy były większe problemy, jak sonda lambda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 3,5 roku użytkowania , 35 tys km przebiegu jedyny problem to słynna sonda - 11 razy wymieniana - na razie od lipca żona nie zgłasza problemów - albo faktycznie udało im się temat rozwiązać albo żona chce mi zaoszczędzić nerwów i mi nie mówi , że się lampka swieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się martwimy o sondy, kolega z Belgii szykuje swojego 1.6 w Xie do tuningu pod 300KM! Zmienia wydech na chyba 2.5" ,mapy....jak dam radę to wstawię wykresy.Ponoć te silnik nadają się do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się martwimy o sondy, kolega z Belgii szykuje swojego 1.6 w Xie do tuningu pod 300KM! Zmienia wydech na chyba 2.5" ,mapy....jak dam radę to wstawię wykresy.Ponoć te silnik nadają się do tego.

Jacek - ja się o swoją sondę już nie martwię - jestem już tak przyzwyczajony że jak się lampka nie swieci to żona się niepokoi
A tak na poważnie ponoć problem był w oprogramowaniu a nie w samej sondzie i jej błąd nie miał żadnego wpływu na samochód - ani nie zwiększało się spalanie ani nie tracił na mocy - po prostu świeciła się lampka i tyle.
A nad zwiększeniem mocy zastanowię się jak się skończy przedłużona gwarancja - bo póki co żona nawet nie chce słyszeć o zmianie auta na inne - a ja jestem bardzo zadowolony ze swojego Mondeo i jak chce QQ to niech sobie jeździ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę skopiować wykresu,ale dotyczy tego samego silnika w Juke,podrasowany do 280KM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...