Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem teraz czy ktoś tutaj wrzucił czy widziałem na YT podkręconego niemieckiego qq .
Zyskał chyba 3 sek do 160.
Jakoś zachodni tuningowcy się nie boją tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JACKO29 napisał:

Nie mogę skopiować wykresu,ale dotyczy tego samego silnika w Juke,podrasowany do 280KM...

pytanie tylko czy to jest faktycznie "ten sam" tylko w JUKE'u.

poza tym wg mnie różnica może być nie tylko w modyfikacji wydechu i sofcik. Bo żeby z 1.6 163kucy zrobic 300 to z pewnością trzeba by było pomyśleć dużo grubiej:

tylko inne wydajniejsze wtryski

tylko mocniejsza/wieksza/hybrydowa turbosprezarka

tylko mocniejsza pompa paliwa

tylko ciut wydajniejszy IC bo fabryczny puchnie przynominalnej mocy dosyć szybko

no i faktycznie a raczej przede wszystkim kogoś kto ogarnia sterowniki Hitachi. W PL to temat tabu póki co, poza jakimiś uniwersalnymi wiesniackimi boxami... 

wg mnie jeszcze nie czas na mody QQ. oczywiście nie mówię, że się nie da abosultnie uzyskać tego wyniku. nie mniej żeby to pojeździło trochę dłużej niż 3 starty na hamowni to bezpieczniej byłoby zająć się tematem kompleksowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też sie wydaje strasznie dużo
W JTD bezpiecznie było zrobić ze 150 na 200.
Be problemu robili 250. Ale to już ostrzegali przed nadmiernym zużyciem elementów.
Także z już wyszukiwanej 160ki też bym miał stracha.
Chyba że na 400 m......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Brzyk napisał:

Mi też sie wydaje strasznie dużo
W JTD bezpiecznie było zrobić ze 150 na 200.
Be problemu robili 250. Ale to już ostrzegali przed nadmiernym zużyciem elementów.
Także z już wyszukiwanej 160ki też bym miał stracha.
Chyba że na 400 m......

turbodiesel to zupełnie inna baja. niemniej jednak ze 150 bez problemu bezpiecznie robi się ~185 (kwestia jak zdrowy jest silnik i ile wypluje w serii) chociaż w przypadku diesla nie moc a moment jest kluczowy. natomiast samym softem nie da się na 250go wykręcić na std osprzecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpytałem serwis o koszt wymiany świec, zaśpiewali 600zł. Czy to serio jest tak skomplikowana robota i czy zwykłe naciąganie serwisu? Czy zwykły laik jest w stanie to zrobić? Zauważyłem że trzecia świeca jest przesłonięta od góry jakimś przewodem, czy nie wiąże się to z jakąś bardziej skomplikowana operacją? Czy konieczna jest aktualizacja softu po wymianie świec?

A propos sondy, ja po przejechanych prawie 100k km nie miałem wymienianej ani razu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, arturdj napisał:

Podpytałem serwis o koszt wymiany świec, zaśpiewali 600zł. Czy to serio jest tak skomplikowana robota i czy zwykłe naciąganie serwisu? Czy zwykły laik jest w stanie to zrobić? Zauważyłem że trzecia świeca jest przesłonięta od góry jakimś przewodem, czy nie wiąże się to z jakąś bardziej skomplikowana operacją? Czy konieczna jest aktualizacja softu po wymianie świec?

A propos sondy, ja po przejechanych prawie 100k km nie miałem wymienianej ani razu...

świeca po 110/szt. do tego robota 150rbh i już masz 600.

czynnosc nie jest skomplikowania. kwestia zdemontowania wszystkiego co stoi na drodze by wyjąć cewki. 

potem świece i składanie.

w sofcie nic nie adaptujesz :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2019 o 08:33, JACKO29 napisał:

Brzyku,miałem to samo.Zlikwidowałem dając w poduszkę silnika kawałek 2mm grubości gumy.Co dziwne,w serwisie na przeglądzie zobaczyli prowizorkę i pytali co to,ale już żaden nie wyszedł przed szereg"wymienimy poduszkę"...i tak jeżdżę z tym dalej.Jest cicho.

Brzyku...byłem w serwisie.Wyjąłem gumkę :D z poduszki silnika,luzy mam pomiędzy gumami a obudową na 5mm z każdej strony,ale kurna w czasie jazdy nic nie trzeszczy i nie stuka od silnika! Nawet powiem więcej z gumami (prawie na sztywno) czuło się pracę silnika,a teraz kurna gąbka!Ale pojechałem,bo miałem jeszcze zgłosić fotel kierowcy.No i oczywiście,jak nic nie stuka to nie wymienią nawet jakby była więcej zużyta...musi stukać.A fotel...:D TTTM...trzeba sobie zrobić samemu żeby nie pykało oparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie na to że sami sobie napiszemy książkę pt
Sam naprawiam qq j11.
:-:-)

W każdym rozdziale damy gwiazdkę pt wg serwisu tttm

:-P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak czytam piąte przez 10te.
....
Myślałem że silnik 1. 6 jest japoński
A nie ranaulta
I jakiś tam cytat...
Panowie z Aso nie zgłaszają usterek.....
Coś jak w moim poprzednim ASO
Połowa rzeczy robiona bez zlecenia co za pewne zwiększa bezawaryjność .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś miał problem w drugą stronę tj. z powiększającym się stanem na bagnecie?
Po zmianie z tego co pamiętam miałem poziom max., a teraz po 14 tys. km jest jakby wyżej.
Łączny przebieg to 52 tys. km.
Mam jeszcze 4 miesiące gwarancji - zgłaszać to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być złudzenie,po nalaniu w serwisie troszkę przelali i wrażenie było takie,że po jeździe poziom był w miarę dobry,a później wyglądało jakby przybierał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, dzb87 napisał:

Mam do tego miejsca.

Tj. to zagięcie po stronie wypukłej jest całe zaolejone.

image.thumb.png.37ebc494f32a5daf71e591c595dd2fad.png

zapamiętaj jak masz dziś i sprawdź za miesiąc. jeśli nadal będzie przybywać to wal do aso. aczkolwiek podejrzewam że zalali w ASO na Maxa a sprawdzales w różnych momentach zimno/cieplo/skos itp... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie już 2x zalali tak, że cały czas mam na zagięciu.

Sprawdzałem nawet zaraz po wymianie. Olej był jaśniejszy . a wokól korka wlewu lekko tłusto ( nie wytarli) .

JT powyżej kropki. Ale nie idzie ani w dół ani w górę.

Więc  jeździmy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą lepiej ze jest nalane więcej jakby miało być na minimum. generalnie w autach o zmiennej fazie rozrz. wskazanym jest utrzymywanie oleju na max poziomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie olej do tego silnika ? w ASO miałem wlany TOTAL QUARTZ 9000 FUTURE 5W30 wg faktury, ale jest kila rodzajów tego oleju... sorki jeśli już było, ale wyszukiwarka na forum średnio wyszukuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest kilka wersji 5w30 to zapewne ta z normą 507.00 zastosuj do tego silnika. w książce serwisowej z kolei jest wklejka z informacją o oleju 0w20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, od pewnego czasu zauważyłem niepokojace pomiary temperatury cieczy poprzez podłączenie samochodu do pastylki obd2. Zegary wskazują dobra (raczej stała) temperature ale komputer przez obd2 wskazuje temperature od 79-98 stopni przy normalnej jeździe oraz na postoju. Jest to cykliczne. Temperatura rośnie i spada. Czy jest to normalne? Wygląda trochę jakby termostat się zawieszał. Czy ma ktoś możliwość sprawdzić u siebie? W serwisie powiedzieli mi, że jest to norma.

QQ 2017

Silnik 1.6 dig-t 163km

Pozdrawiam

Screenshot_2020-02-12-10-25-27-643_org.prowl.torque.jpg

Screenshot_2020-02-12-10-19-22-238_org.prowl.torque.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie jak cisniesz 100ką to chyba ma prawo się zagrzać?

Juz pisalem o tym że u mnie na autostradzie i tak cały czas chodzi wentylator ( tzn może nie cały czas ale prawie za każdym razem jak zjeżdżam na mopa to aż huczy ) .

Więc może cos w tym być.

Ale może na termostat od razu nie zrzucaj. To nie punto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Nissan stosuje jeszcze tradycyjny termostat czy coraz powszechniej stosowany termostat fazowy, czyli dotatkowo sterowany elektronicznie z modułu silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrzucam winy na termostat. W sumie nawet za bardzo się nie znam. Chciałem się dowiedzieć czy inni użytkownicy tego auta też tak mają. Wydaje mi sie, że wcześniej auto trzymało stała temperature. Jakby ktoś miał możliwość sprawdzić u siebie to byłbym wdzięczny ;).

 

P.s. samochód nawet na postoju potrafi się zagrzać do 98 stopni po czym spada do mniej więcej 80 i od nowa... Akurat screena podczas jazdy zrobiłem to wrzuciłem.

Screenshot_2020-02-09-15-31-00-918_org.prowl.torque.jpg

Edytowane przez adieski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś trapiący nas czasem temat.
Kamyczek na szybie - dziura w kieszeni..
Kto wymieniał szybę?
Koszty prywatnie oraz z ubezpieczenia?
ASO czy prywaciarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...