Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, arturdj napisał:

Czy mogę prosić o info jaki olej w ASO leją do 1.6DIG-T?

Kup sobie MOTUL 5W40  w specyfikacji do 1.6 dig-t i będzie pan zadowolony bez patrzenia na to co leje serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2021 o 22:37, aquariusmax napisał:

Trochę naiwne pytanie.
Leją teoretycznie według specyfikacji dla danego silnika, ale nie jest to pewne, bo rozmawiałem z pracownikami i widziałem, co robią.

Każdy pojedynczy serwis leje to co ma na stanie i "pasuje" do silnika, nie przejmują się za bardzo, czy to olej do benzyny, czy diesel'a.
Nie ma narzuconego producenta, a jeśli chcieliby lać to co jest na pierwszym miejscu w instrukcji każdego samochodu, musieliby być rozbudowanym sklepem z olejami.

Mają 2-3 oleje na stanie z beczki, ale czasem są to oleje niedostępne w detalu (inne oznaczenia i możliwe, że inne składy).
Mogą one być bardziej uniwersalne, ale też mogą być lepsze niż Elf kupowany na allegro.

Jeśli chcesz mieć pewność co Ci wleją, to przywieź "Swój" olej, albo przed przeglądem ustal z ASO, że ma to być konkretny olej z butelek z logo Nissana (uwaga, może być stary).

Pytałem w kontekście zakupu swojego oleju, ponieważ gwarancja minęła i trzeba dbać o furę we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2021 o 22:45, JACKO29 napisał:

Kup sobie MOTUL 5W40  w specyfikacji do 1.6 dig-t i będzie pan zadowolony bez patrzenia na to co leje serwis.

Masz na myśli Motul 8100 X-Clean 5W-40 czy jakiś inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, arturdj napisał:

Pytałem w kontekście zakupu swojego oleju, ponieważ gwarancja minęła i trzeba dbać o furę we własnym zakresie.

Może jak się kupi olej w ASO, to nie doliczają 50 zł opłaty za utylizację.

Poza tym, miała wejść opłata depozytowa przy kupnie w sklepie oleju 10 zł za litr.

Sumując to, może się okazać kuriozalnie, że w ASO wyjdzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2021 o 22:45, JACKO29 napisał:

Kup sobie MOTUL 5W40  w specyfikacji do 1.6 dig-t i będzie pan zadowolony bez patrzenia na to co leje serwis.

a ty pozostajesz przy PMO czy coś znów " kombinujesz" w tym roku? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie Motul,na moje ucho(choć głuchy jestem :D silnik ciszej,odrobinę ciszej pracował na Motulu.Ale żeby była jasność wiekuista,do PMO nie mam zastrzeżeń!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie nie wiem czy właściwy wątek najwyżej mnie opieprzycie :)

Auto jak w wątku 1,6 dig-t z 2018 roku 163km

1. Co do pytania o Olej podlączam się ( także chciałem zakupić własny)

2. Druga kwestia to problem który mam obecnie. Auto na trasie nagle utraciło moc , narzeczona wspomniala coś o stuknięciu jakby pod pedałem po czym nastąpiła ogromna utrata mocy( do 100km/h )

Po krotkie przerwie na stacji benzynowej ruszyła ponownie i było już troszkę lepiej ale auto "rwało" ze dwa razy i mocy nadal nie ma, ale jakoś już dojechała do miejsca docelowego. Niestety nie jestem sam świadkiem więc cieżko mi to dokładnie opisać . Oczywiście żadna kontrolka się nie pojawia. Czy spotkał się ktoś z was z takim problemem? mam kilka typów od błahego jak filtr paliwa po egr . Dziwnym trafem dzien przed podrożą porządnie umyłem auto, może zalałem sterownik? Auto po chipie jest.

Mam je dopiero 8 miesięcy i przez ten czas nie było żadnych problemów. Przegląd w ASO w lutym.

 

Będę wdzięczny za pomoc :)

ps. Poleci ktoś goidny serwis w Warszawie? do tej pory serwisowałem u ZABOROWSKIEGO no ale po gwaracjii ASO nie wydaje się konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś wysłałem informacyjnie zapytanie o 4 przegląd po 4 latach.

Wycena 1250 Rybnik

Jak tam mieliście w innych miastach?

Z ciekawości oczywiście?

PS

jeżeli ktoś jest nadwrażliwy - powiedzmy przezorny i sprawdzi :

że śruba w kole jest niedokręcona, zawiasy nie mają kropli smaru ( pewnie nie trzeba ) , klemy na aku są suche jak były ( a powinny byc przesmarowane, a zaciski hamulcowe wycenione za czyszczenie a wg specyfikacji maja być wyczyszczone w ramach przeglądu. 

To co mam myśleć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2021 o 22:05, Brzyk napisał:

dziś wysłałem informacyjnie zapytanie o 4 przegląd po 4 latach.

Wycena 1250 Rybnik

Jak tam mieliście w innych miastach?

Z ciekawości oczywiście?

PS

jeżeli ktoś jest nadwrażliwy - powiedzmy przezorny i sprawdzi :

że śruba w kole jest niedokręcona, zawiasy nie mają kropli smaru ( pewnie nie trzeba ) , klemy na aku są suche jak były ( a powinny byc przesmarowane, a zaciski hamulcowe wycenione za czyszczenie a wg specyfikacji maja być wyczyszczone w ramach przeglądu. 

To co mam myśleć?

Że 90% warsztatów do niczego się nie nadaje i tak naprawdę nie zależy im by auto było w najlepszym stanie :)

ps w Wawie koszt taki sam , chyba nawet 100zł mniej dałem w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy macie może tak, albo macie wrażenie że podczas upału auto nie ma mocy?

W zeszłym tyg i dzisiaj miałem trasę rzeszów - katowice - a4. Tydzień temu 35 st dziś ok 25 st.

na 5 i 6 - bardzo słabe przyspiesznie.  nie ma turbodziury. Jest mega dziura.

Jakby to opisać - jak wciska sie w 1.6 - gaz - jest 1-2 sek przerwy. U mnie mam wrażenie że jest zadławienie potem dziura i potem rozbieg.

Gdy zaparkowałem pod domem - cały czas działał wentylator chłodnicy po wyłączeniu silnika - przez ok <5 minut. A gdy stanąłem przy masce  - mega gorąc.

Wiem że jest ciepło ( 26 st ) , ale auto jest bardzo słabo izolowane od ciepła - maska buchała ciepłem.

Wentylator huczał mimo że od zjazdu mam 5 km 40/h.

Dla uspokojenia pytań  - jazda 130 km/h tempomat.

Poziom płynu prawidłowy.

Czy te auta się aż tak grzeją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj "grzejom grzejom" :) owszem temperatury są kosmiczne szczególnie turbina która osiąga piekielnie wysokie temperatury dlatego tak ważne by wyłączyć system start-stop i zawsze dbać o turbo szczególnie po trasie lub dynamicznej jeździe odczekać 30 sekund chociaż zanim się silnik wyłączy. U Ciebie może coś z intercoolerem jak na mój gust, może rura nieszczelna albo sam intercooler do wymiany. Sam chce wymienić na bardziej wydajny ale narazie nie udało mi się tego zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już widzę jak są chętni na naprawę IC hehe.
Tym bardziej że nie ma żadnych błędów.

Nie znam się na mechanice.
Ale śmiem twierdzić że wokół turbiny i ic nie ma żadnych czujników.
Błędy nie wyskoczą chyba .
W poprzednich dwóch autach miałem problemy z turbina i żadnych błędów nie było.
Podobnie w qq . Nawet jak się zluzował wąż od turbo stracił moc ale błędy żadnego na komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Brzyk napisał:

czy macie może tak, albo macie wrażenie że podczas upału auto nie ma mocy?

W zeszłym tyg i dzisiaj miałem trasę rzeszów - katowice - a4. Tydzień temu 35 st dziś ok 25 st.

na 5 i 6 - bardzo słabe przyspiesznie.  nie ma turbodziury. Jest mega dziura.

Jakby to opisać - jak wciska sie w 1.6 - gaz - jest 1-2 sek przerwy. U mnie mam wrażenie że jest zadławienie potem dziura i potem rozbieg.

Gdy zaparkowałem pod domem - cały czas działał wentylator chłodnicy po wyłączeniu silnika - przez ok <5 minut. A gdy stanąłem przy masce  - mega gorąc.

Wiem że jest ciepło ( 26 st ) , ale auto jest bardzo słabo izolowane od ciepła - maska buchała ciepłem.

Wentylator huczał mimo że od zjazdu mam 5 km 40/h.

Dla uspokojenia pytań  - jazda 130 km/h tempomat.

Poziom płynu prawidłowy.

Czy te auta się aż tak grzeją?

U mnie jest tak, że niezależnie od temperatury na zewnątrz jak mam poniżej 3 tys. obr/min i dam mu w palnik, to ma takie właśnie 1-2 sekundy "zastanowienia" kiedy przyspiesza ale nie tak gwałtownie, po czym jest odstrzał i idzie jak burza. Tłumacze sobie to tym, że strumień spalin musi się porządnie zebrać przy mocniejszym wciśnięciu gazu, żeby turbo odpowiednio ciągnęło, bo niestety turbinka w 1.6 za wielką nie jest. 

Zauważyłem jednak, że jak jest bardzo gorąco na zewnątrz, powyżej 26 stopni C, to auto jest słabsze po prostu przez klimę, która zabiera sporo mocy żeby schłodzić wnętrze. 

Też mam wrażenie że pod maską jest gorąco jak w piekle i długo auto trzyma ciepły silnik po zgaszeniu. 

Jakbyś był w okolicach Krakowa to możesz sprawdzić na moim egzemplarzu jak to wygląda 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego może warto mu dokupić kucy i zrobić nową mapę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe

dzięki

Wczoraj przejeżdżałem :P

Możesz mi powiedzieć ( za offtop mnie wyrzucą ) .

Dlaczego na obwodnicy mimo że nie ma wypadku jest korek w okolicy zjazdu na tyniec? wczoraj był korek na 5 km a nic sie nie działo.

 

CO do silnika - myślę że obecne ( jeszcze mocne ) samochody -  nie mają aż takiego obciązenia na klimie. MOże autaka typu punto tak.

 

Jacko - a nie było kiedyś wspomniane że warsztaty :

1 nie chcą brać się za nasze 1.6

2 ktoś to robił i miał potem trochę problemów? ( wiadmo - może robił w promocji za pół ceny ,....)

Edytowane przez Brzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcą się brać za 1.6 dig-t? Przecież ten silnik kręcą w Juke nismo do 240 kucy! I nic się nie dzieje! Norma jest od 190 do 220.KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Jacko, sam robiłem - mam 224 km mierzone w upale ale właśnie na hamowni wyszło , że ten intercooler d*py nie urywa i w sumie to można by było go w przyszłości wymienic :) problemów nie miałem z tym żadnych i w innych autach rownież - koszt 1500zł aczkolwiek facet się męczył dłużej niż zakładał ponieważ tam ze storownikiem jakaś niezła zabawa:)

Klima nie zabiera mocy dziś już a nawet jeśli to 3-5 km aczkolwiek przy mocnym gazowaniu w dzisiejszych czasach klima jest jakby "odłączana" na chwilkę  więc nie stanowi to takiego problemu.

U mnie auto dostaje kopa od 2,5 tys , nie pamiętam jak było przed chipem . W dobrym miejscu myślę ,że warto. Często producenci sprzedają auta z tymi samymi silnikami tylko inną "mapą" i auto z większą ilością koni droższe kilka tys złotych :)

Pamiętajcie że w serii jest około 190 km a nie 163 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko - sugerowałem się jakimś zeszłorocznym wpisem - gdzie ktoś chciał czipowac ale własnie jak JasieQ pisze - nie szło sie dostac do sterownika.

Były chyba pierwsze pulsary z mocą 190 i Juki. Ale jakoś szybko zniknęły z rynku. NIe wiadomo teraz czy za sprawa ekologii czy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa ekologii, a w pulsarze dodatkowo słaba sprzedaż. Jak się patrzy na portale niemieckie czy francuskie gdzie pulsar się sprzedawał dużo lepiej, niż w Polsce, na 10 sztuk 1,2 przypada jeden pulsar 1,6. Ech gdyby był pulsar nismo...

 

Screenshot_20210824-181816_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś mnie hehehe.
Mam warsztat na Śląsku.
Tzn miałem kilka lat temu.
Idealnie czipował JTD .




Niestety takich silników już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja zrobiłem rozeznanie :) bo też się bałem robić. Kosztowo to 1500 zł bo byłem tak umówiony ale facet powiedział , że gdyby wiedział , że tyle godzin zabawy to by wziął więcej :) ale był słowny:)

Nie testowałem jak to od 0 do 100 ale jednak przy tych 60-80 jak depniesz to super idzie , nie wspomne juz o trasie jak dobrze smiga:) tylko dobrze warsztat rozeznaj :) Dbaj o wymiane oleju co 12 tys i ogolnie o auto a nigdy nie bedzie problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z długiego wyjazdu trasa 2x 1300 km + trochę na miejscu, w sumie ok 3000 km. Po powrocie zauważyłem, że ubyło oleju (około 0,5 cm na bagnecie). Czy ktoś z Was ma problem z braniem oleju prze ten silnik? Czy ktoś wie jaki to może być ubytek w litrach?

Auto ma przebieg 45 tys km i nigdy nie było żadnego ubytku oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie.
Posptlrawdzaj kilka razy. W kilka dni.
Trochę go pomeczyleś.
Zrobiłeś 3 a wcześniej miales coś nakulane.
Jutro może będzie 0,4 albo 0,6.
Ale pewnie i tak zaraz będziesz wymieniał olej.

Nie pamiętam już instrukcji ale pewnie masz napisane jak w każdym obecnie aucie że łyka ileś tam na 1000 km



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze sprawdzaj poziom oleju 5 minut po zatrzymaniu gdy jest gorący. Między minimum a maksimum jest 1 litr oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...