Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QASHQAI J11 - numery katalogowe części, zamienniki


colins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, tz1609 napisał:

Odczep z tylnych drzwi klips i w każdym porządnym sklepie z częściami zamiennymi dopasują Ci jak będziesz miał na wzór.

No można i tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.04.2019 o 21:23, aquariusmax napisał:

Filtr powietrza oryginalny ROKI jest nasączony, dzięki czemu jest lepszy przepływ powietrza (i pewnie z 2KM więcej), ale szybciej jest brudny.

Po co kupować "jakiś tam" suchy Filtron, jak można mieć oryginalny nasączony filtr 165464BA1A.
Kosztuje 45zł i mamy pewność, że jest jak z fabryki.
Zapakowany jest w dwie folie, aby nie wysechł.

Poza tym polecam zakup części oryginalnych (gównie francuskich),
choć sam chyba następnym razem kupię filtr oleju MANN, bo profesjonalne testy pokazują, że jest lepszy niż oryginalny Purflux.

 

U mnie po 6 miesiącach i 15 000km wyglądał jak na załączonym zdjęciu. Wymieniłem go na Mann-a.

Faktycznie wyglądał na mokry. Myslałem, że jest tak zawalony syfem, bo to była zima.

IMG_20190128_192824.jpg

Edytowane przez buba1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój po 8 tys. km wyglądał niewiele lepiej. Wymieniłem, bo pojawiło się szarpanie przy mocnym przyspieszaniu.

Po wymianie na taki sam mokry oryginał, szarpanie o połowę zmalało.

Może jak zmienię na Mann'a, to problem całkiem zniknie.

Jak wrażenia po zmianie?

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, aquariusmax napisał:

Mój po 8 tys. km wyglądał niewiele lepiej. Wymieniłem, bo pojawiło się szarpanie przy mocnym przyspieszaniu.

Po wymianie na taki sam mokry oryginał, szarpanie o połowę zmalało.

Może jak zmienię na Mann'a, to problem całkiem zniknie.

Jak wrażenia po zmianie?

Dokładnie kolego, miałem podobne odczucia, że szarpie, u mnie akurat było to przypuszczalniu gazu i ponownym, lekkim jego dodawaniu.

Ale powiem Ci szczerze, że nie powiązałem tego faktu z filtrem.

Obecnie nie zauważam tego problemu /objawyu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam, poszukuję pomocy w doborze filtra powietrza na 1 przegląd. Oryginał ma numer 16546HV80A mm i kosztuje w serwisie 150 pln. Różni się zatem od filtra  165464BA1A. Silnik k9k-872 po 2018.

Oglądalem dziś jeden i drugi - różnią się min. sposobem osadzenia w obudowie-( właściwy(HV80A) ma osadzenie proste- 4BA1A ukośne), oraz grubością.

Czy ktoś znalazł jakiś zamiennik?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

Czy ktoś orientuje się gdzie mogę dostać spinki do uszczelki tylnych drzwi - tej przy szybie?

image.thumb.png.bf7652080aa1ec851067e3774e715682.png

 

To będzie chyba to: 

image.png.9602a9e831bb7d3c15c862183e138808.png

ale niestety nie mogę tego nigdzie u nas znaleźć. W aso coś slyszałem o 30zl za sztuke xD

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy takie spinki bo ja kupowałem ostatnio spinki (po 18 zł za sztukę) i to były takie dziwactwa co się wciska środek i wtedy się dopiero rozpierają. Jutro zobaczę czy jakaś mi nie została to zrobię fotkę. Najlepiej zamów sobie jedna na ASO i wtedy będziesz miał wzorzec :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sklepu z lakierami samochodowymi takiego co dorabiają lakiernikom.Ja w takim ta spinke kupiłem za 2-3zł.zazwyczaj maja całe szafy tych spinek i nie ma problemu żeby dobrać taką samą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Panowie jakie świece żarowe do Qasqai'ja 1.5 dci 110km możecie polecić? Wiadomo jakie są oryginały? Na tych mrozach, rano, chwilę po odpaleniu, silnik chodzi jak na 3 gary.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niedługo wybieram się na 4 przegląd do ASO i sugerowano mi wymianę paska klinowego. Z tego co widziałem dostępne są między innymi poniższe dla silnika 1.2:

https://www.autodoc.pl/ina/9881247

https://www.autodoc.pl/gates/13671292

INA jest prawie 2x tańszy i mam raczej dobre opinie o tej firmie. Montował może ktoś z Was ten pasek?

Edytowane przez Mike83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś DOBRY komplet wycieraczek ? ma ktoś coś sprawdzonego do QQ w granicach 100 pln  ?

Edytowane przez Radex9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tego jest że nie chcę eksperymentować  ;)  coś co nie skrzypi i nie przeskakuje na szybie... jakiś SPRAWDZONY produkt  ;)

https://www.euautoczesci.pl/katalog-czesci/pioro-wycieraczki-10233/nissan/qashqai/qashqai-j11-j11/100506-1-2-dig-t

 

Edytowane przez Radex9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Radex9 napisał:

Czy DYSZE spryskiwaczy od modelu QQ I 07-13r  pasują do modelu QQ II J11  2018 r. ?

https://allegro.pl/oferta/nissan-qashqai-i-06-14-spryskiwacz-szyby-przod-10239222385

Nie wiem jak 2018 ale w moim J11 2015 są identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widzę że w tym wątku rozmowy raczej o materiałach eksploatacyjnych.

Ja potrzebuję wiedzy o pompie paliwa wysokiego ciśnienia ( zwanej też Pierwszy Zawór Redukcyjny Ciśnienia Paliwa). W tym miejscu będzie OK, czy jast jakieś bardziej właściwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2021 o 18:25, Mike83 napisał:

Niedługo wybieram się na 4 przegląd do ASO i sugerowano mi wymianę paska klinowego. Z tego co widziałem dostępne są między innymi poniższe dla silnika 1.2:

https://www.autodoc.pl/ina/9881247

https://www.autodoc.pl/gates/13671292

INA jest prawie 2x tańszy i mam raczej dobre opinie o tej firmie. Montował może ktoś z Was ten pasek?

Mike83 podjąłeś już jakąś decyzje co do zakupu zestawu ? Właśnie też się zastanawiam co kupić.

Ma ktoś jakieś doświadczenie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Makrys napisał:

Mike83 podjąłeś już jakąś decyzje co do zakupu zestawu ? Właśnie też się zastanawiam co kupić.

Z zakupem miałem problem bo sklep w którym chciałem kupić pasek INA anulował mi zamówienie. Powodem był błąd na stronie i brak części w magazynie. Miałem już umówioną wizytę w ASO więc pomyślałem że wymianę albo przełożę na kiedy indziej albo jak będzie dobra cena w ASO to zrobię to na ich częściach.

Usługa kosztowała ok 580 (pasek + wymiana) i z tego co widzę na wydruku to zamontowali mi właśnie ten INA (kod części 1172000Q6G). Sam pasek to nieco ponad 300 zł z przesyłką w sklepie więc wychodzi prawie 200 zł za robociznę. Przepłaciłem ale nie aż tyle żebym miał sobie rwać włosy z głowy, z drugiej strony nie wiem ile sobie teraz liczą za godz robocizny w innych warsztatach więc uznaję że jeszcze aż tak dużo nie straciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mike83 napisał:

Z zakupem miałem problem bo sklep w którym chciałem kupić pasek INA anulował mi zamówienie. Powodem był błąd na stronie i brak części w magazynie. Miałem już umówioną wizytę w ASO więc pomyślałem że wymianę albo przełożę na kiedy indziej albo jak będzie dobra cena w ASO to zrobię to na ich częściach.

Usługa kosztowała ok 580 (pasek + wymiana) i z tego co widzę na wydruku to zamontowali mi właśnie ten INA (kod części 1172000Q6G). Sam pasek to nieco ponad 300 zł z przesyłką w sklepie więc wychodzi prawie 200 zł za robociznę. Przepłaciłem ale nie aż tyle żebym miał sobie rwać włosy z głowy, z drugiej strony nie wiem ile sobie teraz liczą za godz robocizny w innych warsztatach więc uznaję że jeszcze aż tak dużo nie straciłem.

ok dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...