Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Vanette 2.3d problem z odpalaniem


yakumo0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Dwa miesiące temu zakupiłem nissana Vanette 2.3d cargo. Przejechałem ok 3 000km. Bardzo fajny samochód. Do wczoraj.

Wczoraj wróciłem do domu i sąsiad poinformował mnie że nie mam świateł stopu. Sprawdziłem bezpiecznik, to nie to. Następnie chciałem odpalić samochód. Już nie odpalił. Rozrusznik kręci do rozładowania aku.

 

Zauważyłem że przestała migać lampka (taka jak od alarmu) nad kierownicą i nie pika jeśli zostawimy kluczyk w stacyjce. Macie może pomysł co to może być ? Awaria immobilaizera czy coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ostatnio sytuace, ze po przekreceniu kluczyka w stqcyjce kontrolki zapalaly sie na ulamek sekundy i wszystko gaslo zupelnie. Pogmeralem cos przy klemach aku (wg mnie nic tam nie poprawilem) ale za ktoryms razem odpalil normalnie i poki co odpukac bez problemu. Zauwazyle tez, ze po tej sytuacji pojawily sie swiatla pozycyjne z przodu (myslalem ze ma przepalone zarowki) i wspomniana przez Ciebie lampka przestala swiecic podczas jazdy (wczesniej swiecila bardzo roznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek przejrzyj bezpieczniki, sprawdź i przeczyść klemy oraz sprawdź masę. Może zbliża się koniec akumulatora (podładuj go przez co najmniej 12 godzin). Nic więcej narazie Ci nie doradzę, bo może być wiele rzeczy. Choćby wspomniany immobilizer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko sprawdziłem. Ewidentnie to wina imobilajzera. Coś pykała za schowkiem właśnie w miejscu centralki immo. Orientujecie się może czy da się naprawić sam immobilaizer ? Za całkowite wyrzucenie immo wołają 800zł. Trochę dużo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyka przekaźnik. Go też warto sprawdzić, czy nie zaśniedziały albo nawet zamienić. Większość przekaźników jest takiego samego rodzaju.

Da się naprawić, zależy co się stało. Napisz coś więcej o objawach. Od momentu włożenia kluczyka i próby odpalenia np. miganie kontrolek, ich brak itp. Czy masz alarm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolki świecą normalnie. Pykał przekaźnik za schowkiem, tam gdzie jest centralka immobilaizera. Nie miga dioda na kolumnie kierownicy, ponadto samochód nie pika gdy zostawimy kluczyk w stacyjce - wcześniej to robił ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź zwykłego elektryka samochodowego, bez problemu powinien sobie z tym poradzić. Według mnie będzie to stacyjka albo alarm bądź immobilizer. Bliżej byłbym za stacyjką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...