Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dlaczego nie ma kontrolki włączonych świateł mijania?


Gość jarroturro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie tak sobie myślę: właściwie dlaczego nie ma kontrolki włączonych świateł mijania (n15)? W ciągu dnia, nawet przy niezbyt dużym słońcu nie widać podświetlenia tablicy, a o tym czy światła są włączone czy nie, można się przekonać tylko po położeniu przełącznika na dźwigni kierunkowskazów - a ja notorycznie zapominam włączyć, a potem wyłączyć, dobrze że jest brzęczyk który sygnalizuje pozostawienie świateł......

Oświećcie mnie: czy brak zwykłej kontrolki od świateł mijania jest powszechnie stosowany? Jak to jest w innych modelach Nissana, w innych markach?

Ja wiem np. że w Chryslerze Neonie (przynajmniej w modelu z połowy lat 90.) także nie ma takiego drobiazgu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cię dranżni brak kontrolki to sobie załóż. Nie ma żadnego problemu i będziesz ją miał.

 

PZD

 

Pewnie, że można. Problem polega na tym, że tą kontrolką byłaby mała żaróweczka lub inna dioda umiejscowiona wszędzie indziej niż tam, gdzie być powinna, czyli na desce rozdzielczej. Chodzi mi głównie o estetykę, więc pozostaje mi kotrolować włączenie świateł poprzez położenie przełącznika przy kierownicy... No chyba, że o czymś nie wiem i na desce jest kontrolka ale nie podświetlona...

 

Poza tym, jest to taki szczegół, że chyba nie warto się nad tak roztrząsać :wink:

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej P11 też nie ma co mnie trochę wkurza bo np. Jak miałem Poldka to takie coś jak kontrolka istniała a tu zonk

pozdrawiam

Yogas

 

He, he, widać kto do jakich samochodów jest przyzwyczajony ;)

 

A na poważnie to ja osobiście nie lubię jak jadąc nocą na desce rozdzielczej świeci mi jakaś kontrolka, bo mam wrażenie że to jakaś rezerwa, czy coś gorszego...

Ale jeśli bardzo Wam to przeszkadza polecam letkurę wątku: http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=9642

Jest tam parę fajnych rozwiązań, w tym moje ;)

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he, widać kto do jakich samochodów jest przyzwyczajony ;)

 

A na poważnie to ja osobiście nie lubię jak jadąc nocą na desce rozdzielczej świeci mi jakaś kontrolka, bo mam wrażenie że to jakaś rezerwa, czy coś gorszego...

Ale jeśli bardzo Wam to przeszkadza polecam letkurę wątku: http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=9642

Jest tam parę fajnych rozwiązań, w tym moje ;)

pzd

 

Hmmm, no rzeczywiście przyjemniej się podróżuje nocą, kiedy widać tylko "poświatę" deski i nie zakłóca tego spokoju jakaś pstrząca się kontrolka. Szczerze mówiąc w ten sposób o tym dotąd nie myślałem.

Z kolei w dzień by się przydała........., cóż nie można jak z tego widać mieć wszystkiego.

PS. Link, rzeczywiście bardzo ciekawy i faktycznie nie są to zbyt duże ceregiele żeby dorobić takie ustrojstwo. Kto wie czy bym się nie zdecydował, gdyby Kolega Scyzor nie naopowiadał o urokach jazdy, bez tej kontrolki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w Japonii nie trzeba jezdzic na walczonych swiatlach, pewnie dlatego w wiekszosci nie ma kontrolki. Ja rowniez zaluje ze nie mam takiej na desce, ale warto zmnienic kolor podswietlenia zegarow( u mnie seryjnie bylo biale) wtedy b. latwo sie zorientowac czy jedizemy na swiatlach 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, faktycznie kontrolki nie ma. Mam jeszcze mojego wysłużonego i zasłużonego 126p Bis i uważajcie... kontrolka jest!! A poważnie, jasne, że można jeździć bez kontrolki (nie świeci po oczach i można spojrzeć na przełącznik), ale to małe światełko informuje o niesprawności świateł mijania, a to już chyba zaleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że niemal wszystkim japończykom brakuje kontrolki świateł mijania. Moim sposobem na to jest montaż świateł szwedzkich. Robię to w każdym świeżym swoim aucie i wierzcie mi jest dobry zwyczaj(jazda całą dobę na światłach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może iw Japonii nie jeździ się na światłach,tylko,że to auto z Japonią ma nie wiele wspólnego,to jest po prostu francuska tandeta

 

ale n15 (pra przyczyna tego tematu) też jej nie ma, a to auto prawdziwie japońskie z "krwi i kości", chyba jedno z ostatnich.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może iw Japonii nie jeździ się na światłach,tylko,że to auto z Japonią ma nie wiele wspólnego,to jest po prostu francuska tandeta

 

No kolego teraz to zamieszałeś bo w Renault (które jest francuskie) są kontrolki na światła mijania, postojowe i drogowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po wymianie zarowek pod deska rozdzielcza nawet w dzien widze po zegarach czy sa swiatla wlaczone czy nie....

 

A poza tym mam tez brzeczyk informujacy o wlaczonych swiatlach podczas gdy silnik nie pracuje :lol:

ja mam to samo w dzien nie widac wlaczonych swiateł :?

ale dobrze ze brzeczyk jest mi bardzo sie przydaje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zicoo mapka jest cool ale mimo aktualizacji na dzień 13.10. nie odnalazłem tam swojego miasta :cry: pozdro

 

Zdaje sobie z tego sprawe, ale niestety moje zycie nie sklada sie w 100% z siedzenia przy kompie...

Jestem TYLKO czlowiekiem i czasem mi cos umyka :wink:

 

Tak wiec czekaj cierpliwie, jak tylko cos sie zmieni to napisze o tym w oddzielnym topicu ktory nazywa sie MAPA Z KLUBOWICZAMI w dziale SPRAWY KLUBOWE....

 

Prosze wiec poszukaj i sledz tamten temat i staraj sie nie robic tzw OFF TOPOW :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...