Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dlaczego nie ma kontrolki włączonych świateł mijania?


Gość jarroturro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie macie kontrolki włączonych świateł ? Żałujcie , bo ja już mam . Wczoraj godzinka spędzona w garażu i już jest. Bez mieszania przy zegarach , bo umieściłem ją w zaślepce obok ściemniacza oświetlenia zegarów i sterownika lusterek. Jednak taka kontrolka daje większą kontrole samochodu :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam bzyczek jak są włączone i otworzy się dzrzwi jak zgaszony motor a reszte można zobaczyć na przełączniku bo tak myślę że jak się jeździ to czasem trzeba patrzeć nie tylko przed siebie ale i na reszte :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macie kontrolki włączonych świateł ? Żałujcie , bo ja już mam . Wczoraj godzinka spędzona w garażu i już jest. Bez mieszania przy zegarach , bo umieściłem ją w zaślepce obok ściemniacza oświetlenia zegarów i sterownika lusterek. Jednak taka kontrolka daje większą kontrole samochodu :lol::lol::lol:

 

Jak kolega się tak chwali to może by pokazał kolegom jak to zrobil ????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolką może być dioda albo żarówka. Ja miałem sytuacje rozwiązaną,bo w zaślepce miałem już miejsce na żarówke. Potem odkręcenie osłony kolumny kierowniczej i już jest dostęp do przewodów od włącznika świateł. Potem bieżemy żarówkę z dwoma kabelkami i szukamy przewodu zasilającego światła mijania. Potrzebna będzie szpilka . Jeden kabelek żarówki przytykamy do masy , a drugi zawijamy o łepek szpilki. Włączamy światła mijania i szpilką przebijamy się przez izolacje przewodu . W ten sposób szukamy przewodu zasilającego światła mijania. Jak żarówka zapali się to trzeba przełączyć na pozycyjne światła. Żarówka musi zgasnąć.

Są 2 rodzaje wpięcia się w przewód: można przeciąć kabel i podłączyć się za pomocą zwykłej kostki elektrycznej lub zciąć trochę izolacji i po prostu przylutować kabelek od kontrolki. Ja osobiście jestem za 1 sposobem , mniej pieprzenia. Tak , że jeden przewód od kontrolki do przewodu przy włączniku świateł a drugi do masy.

Niestety nie pamiętam jaki był kolor przewodu przy włączniku , ale szpilka pomoże go odszukać.

MIŁEJ PRACY :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

to jest wymysł japończyków. W hondzie też nie miałem, a kolega w toyocie, jest też tego pozbawiony.

Moim zdaniem ta kontrolka jest niepotrzebna. Jak masz światła to pali ci się cała deska. Jak jest jasno i tego podświetlenia nie widać, to przecież widać włącznik świateł w jakiej jest pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
Gość tomciuu

Dla mnie nie jest to może coś wkurzającego. Świateł używałem i używam cały rok, a jak miałem fiaciora to po prostu włącznik był cały czas załączony - światła gasiłem wyłączając zapłon. Odkąd wszedł prawny obowiązek zapalania świateł to widząc drogówkę często sięgam ręką do włącznika świateł i sprawdzam czy na pewno są załączone. Przy wyłączaniu oczywiście pomaga brzęczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na ciul ta kontrolka? Masz podswietlona deske, czyli masz wlaczone swiatla. A w ciagu dnia wystarczy spojrzec na przelacznik i tez wiadomo. Rownie dobrze mozna by zapytac czemu nie ma kontrolki dzialania chlodnicy, albo rozrzadu. Bo to jest niepotrzebne. Kontrolki sa nie od tego, by swiecili jak dyskoteka, ale po to, by informowaly o problemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolki sa nie od tego, by swiecili jak dyskoteka, ale po to, by informowaly o problemach.
No właśnie. A jak zrobić kontrolkę przepalonych żarówek? Lub jak kto woli nie włąconych przy pracującym silniku albo przepalonych (ma świecić jak coś jest nie tak).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka podłączona pod przełącznik świateł informuje tylko o tym, że włączony jest przełącznik

- czyli zwykły "skleroźnik" - nie poinformuje o spalonej żarówce lub bezpieczniku.

Moim zdaniem lepsze rozwiązanie dla "zapominalskich" to automat lub sygnalizacja dźwiękowa nie włączonych świateł.

 

A jak zrobić kontrolkę przepalonych żarówek?

Można zrobić na kontaktronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na ciul ta kontrolka? Masz podswietlona deske, czyli masz wlaczone swiatla. A w ciagu dnia wystarczy spojrzec na przelacznik i tez wiadomo. Rownie dobrze mozna by zapytac czemu nie ma kontrolki dzialania chlodnicy, albo rozrzadu. Bo to jest niepotrzebne. Kontrolki sa nie od tego, by swiecili jak dyskoteka, ale po to, by informowaly o problemach.

_______________

 

popieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...