Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana półosi


TU-134
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zabieram się do wymiany pół osi lewy przód) i zastanawiam się czy jeszcze coś powinienem wymienić i czy jest z wymianą jakiś kłopot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to trudne ale jak się rozłoży to musisz wiedzieć jak go złożyć z powrotem. Wymień od razu osłonę przegubu i sprawdź na wszelki wypadek w jakim stanie jest simmering.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odzywa się przegub zewnętrzny lewy.

Przy max skręconych kołach w lewo coś tam zaczyna klikać.

Póki co tragedii nie ma, ale zaczynam szukać.

Ktoś wymieniał i może polecić coś?

Znalazłem tu: https://www.autoczescionline24.pl/oenumber/392112y070.html

Co jest dobre i niedrogie :P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj wymieniłem półoś lewa (krótką) w x trail T30 2,5 automat...

Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek pojęcie i śrubach nakredkach i kluczach to wymiana półosi to pestka. Wymieniłem odrazu uszczelniacz półosi czy tam simering jak kto woli.... Cena 26zl w harcie. A pewność że nic nie przecieknie jest tego warta. Niestety trzeba odkręcić zacisk jarzmo ściągnąć tarcze i odkręcić amortyzator od zwrotnicy. Półoś ze skrzyni wychodzi bez problemu trzeba ją troszkę szarpnąć i sama wyskoczy. Robota naprawdę ok. Jak coś pisać pomogę ile dam rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jeśli znajdę czas to się wezmę sam za ten przegub (nie półoś) i w razie czego będę pytał :) Głównie chodzi mi o nazwę produktu, ale jak nikt nic nie poleci specjalnie to wezmę coś po cenie. Graty i garage mam tylko czasu jak na lekarstwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Drodzy forumowicze,

Czy ktoś wymieniał przednią lewą całą półoś lub przegub wewnętrzny lewy (od strony kierowcy)?

Wymieniłem przegub wewnętrzny lewy i borykam się z problemem drgań przy prędkości 90+ km/h.

Gdy chwytam za przegub, czuję ze mogę go delikatnie ruszać góra/dół.

Zastanawiam się czy jest on wystarczająco mocno wbity w skrzynię biegów.

Nie zwróciłem uwagi przy demontażu starego przegubu ze skrzyni jak mocno był w niej osadzony. Może ktoś ma lub może zrobić zdjęcie?

Pozdrawiam,

Karol.

IMG_20190717_110306.jpg

Edytowane przez zurio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...