Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup NOTE pytania i rozważania


Gość pawlo_note
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po mieście dizel ? ....czy to ma sens?

Benzyna o wiele lepsza, elastyczniejsza i mniej problemowa.....1.4 a najlepiej 1.6 i jeździ bez problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Agamek12 napisał:

To ma być auto żony, więc ma prawo wyboru koloru. A ja chcę, żeby miało 4 poduszki - więc Acenta to wybór minimalny.

Obecną Corollą jeździ już prawie 5 lat, więc Note ma szansę na podobny staż.

Kup 1.4 i przemaluj, albo oklej folią na dowolny kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dzisiaj kolega nabył 11 letniego Note w stanie technicznym można powiedzieć idealnym.Tecna 168 tys przebiegu.Silnik 1.6.nowe tarcze,nowe opony Turkusowy metalik ,cena 12.500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy Notów.  Od miesiąca jestem wraz z żoną szczęśliwym posiadaczem Nota 2 z silnikiem 1.2 bez turbo w wyposażeniu Acenta plus szklany  dach , 4 kamery , klimatronic  itp....  Szczerze , przez totalny przypadek i jestem bardzo pod dużym wrażeniem . Jak na razie  mankamenty to:

- niepodświetlane przyciski elektrycznych szyb

- niepodświetlany schowek

- twarde plastyki deski rozdzielczej

- słabe wyciszenie wewnętrznych nadkoli  - słychać uderzające kamyki

reszta na wysoki plus....

Edytowane przez wallenrode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Hej,

Mam zamiar kupić nissana note 2010 r. Autem chciałbym długo pojeździć. Aktualnym (opel corsa) jeżdżę 10 lat.

Czy nie ma się co obawiać, że za rok-2 może być problem z częściami zamiennymi, w związku z tym, że nissan ogranicza działalność w Europie a nawet krążą głosy, że może zupełnie wycofać się z Europy?

Będę wdzięczny za w miarę szybką odpowiedź. Myślę, że ogłoszenie któe znalazłem jest dość dobre (pierwszy właściciel, starszy facet, historia serwisowa udokumentowana od nowości) i nie wiem czy nie zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz i się nie przejmuj częściami w tych czasach wszystko kupisz poza tym wiele części wspólnych z renault

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witanko , dzisiaj zupełnie przypadkowo stałem się posiadaczem Notesika 1,4 2007/2008. Stacja diagnostyczna zaliczona pozytywnie. Na co mam zwrócić jeszcze uwagę oprócz obsługi serwisowej oleje filtry itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, arkawroc napisał:

Witanko , dzisiaj zupełnie przypadkowo stałem się posiadaczem Notesika 1,4 2007/2008. Stacja diagnostyczna zaliczona pozytywnie. Na co mam zwrócić jeszcze uwagę oprócz obsługi serwisowej oleje filtry itp?

Lać benzynę i jeździć.:samochod-rodzinny:.  Tak na poważnie to zależy od egzemplarza. W przeciągu dwunastu lat eksploatacji mojego notka pieniądze wydane na serwis to dosłownie marne grosze. (sprężyny tył i przód, wahacz z przodu, kabelki w klapie które się łamią, klima trochę słabo chłodzi,  sonda lambda i to wszystko.) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note E11 który kupiłem  nowy w salonie w 2011 r był jeden kluczyk z pilotem drugi bez.

Obecnie mam  E 12  206 r. oba kluczyki są z pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,
Jestem zainteresowany zakupem Note II z silnikiem 1.2 DIG-S. Czy ktoś podzieliłby się opinią jak sprawuje się ten silnik przy przebiegu 100 - 200 tys. km?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2021 o 22:54, owl73 napisał:

Witam,
Jestem zainteresowany zakupem Note II z silnikiem 1.2 DIG-S. Czy ktoś podzieliłby się opinią jak sprawuje się ten silnik przy przebiegu 100 - 200 tys. km?

 

Nikt nie podniesie rękawicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, owl73 napisał:

Nikt nie podniesie rękawicy?

Mało kto tutaj zagląda i pewnie brak użytkowników tego silnika. Może popytać na dziale Micra lub na pejsbuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Lepiej E11  z końca produkcji czy E12  z początku? Tak pod kątem silnika.

Biorąc pod uwagę wyłącznie modele z polskich salonów, mam w zasadzie po jednej opcji  - 1,4/88KM dla E11 oraz 1,2/80KM dla E12. Różnica w mocy niewielka no ale nie do końca przekonują mnie trzycylindrowce. 

Jak wygląda kwestia korozji, pytam po doświadczeniach posiadacza Almery N15 (kiedyś) więc sami rozumiecie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego boisz się trzycylindrowego? Ogólnie nie trzeba się bać. Ten silnik ma raczej dobre opinie i jest na wtrysku wielopunktowym, raczej nie ma przygód jak silniki z wtryskim bezpośrednim. Poza tym note e12 jest ładniejszy, a i wyposażenie ma (może mieć) fajniejsze niż e11.  Poza tym E12, co by nie pisać to jednak nowsze. Od strony korozji to nie widziałem ani jednych, ani drugich z rdzą. Note to chyba typowe Renault w sumie. Z częściami nie powinno być problemu. Za note e11 przemawia, że silniki z tego co kiedyś czytałem były typowo japońskie, ale nie weryfikowałem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adam1980 napisał:

Jak wygląda kwestia korozji, pytam po doświadczeniach posiadacza Almery N15 (kiedyś) więc sami rozumiecie...

Ja ujeżdżałem N15 przez 16 lat i jak ją odsprzedawałem, to wyglądała jakby przed chwilą opuściła salon. Ale pierwszą rzeczą jaką zrobiłem po zakupie, to "oprysk" wszystkich przestrzeni zamkniętych odpowiednimi sprayami, a progi z zewnątrz i nadkola były "pędzlowane" płynną gumą - Korplast (o ile dobrze pamiętam nazwę).

Jak ktoś dba, tak ma :emot060:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Andrzej G napisał:

Jak ktoś dba, tak ma :emot060:

Jak ktoś posiadał od nowości to owszem ale ja kupowałem 8 - letnią a to trochę za późno - już miała dziury w progach przy tylnich nadkolach. Zrobiłem u blacharza/lakiernika. Potem konserwacja rust-checkiem całości. Fakt , że o ile mnie pamięć nie myli to już wspomnianym środkiem nie ponowiłem konserwacji ale mechanik przy okazji psikał mi  tectylem. W wieku lat 14 , na drzwiach i nadkolach miejscowo pod lakierem były purchle. Była z samego końca produkcji - 2000 rok, ktoś kiedyś stwierdził, że na końcówkę serii biorą byle co razem z odpadami. Spod jakiego krzaka wyciągneli blachy? Nie wiem....ale być może ma to jakiś sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Rozważam zakup Nissana Nota II 1.2. Dwie główne wady, jakie ma to rdza przy siłownikach tylnej klapy (nie na klapie tylko na błotniku). Czy to typowa usterka, problem z odprowadzeniem wody? Czy raczej był walnięty z tylu?

 

druga sprawa to sprzęgło do wymiany przy 138k km. Ktoś robił niedawno i podzieli się jaki koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień Dobry

Poszukuje informacji gdzie sprawdzić VIN i Historie serwisowa dla  Note z 2010 1.4L L4 DOHC 16V auto 170tys. przebiegu.

Jakie Usterki występują w tym model i na co zwrócić uwagę przed kupnem.

 

 

 

 
   
   
   
   
   
   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...