Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T31] Wymiana fabrycznego radia na inne


jotjot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wyświetlacz lcd, to co jest pod nim czyli przyciski do sterowania, napęd który siedzi w schowku i schowek, zrobię fotki to zamieszczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki tego co mam, kupiłem i nie zainstalowałem, nie jest mi potrzebne.

post-7298-0-01142900-1355778115_thumb.jpg

post-7298-0-12669600-1355778150_thumb.jpg

post-7298-0-70999800-1355778188_thumb.jpg

post-7298-0-08522800-1355778240_thumb.jpg

Edytowane przez pafcik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

cześć czy ktoś z forumowiczów ma może schemat lub opis wszystkich pinów (tył radia) do radia PP-2804T 6CD CLARION.

post-29391-0-34241800-1375684036_thumb.jpg

post-29391-0-91764500-1375684056_thumb.jpg

Edytowane przez szumacherek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

cześć czy ktoś z forumowiczów ma może schemat lub opis wszystkich pinów (tył radia) do radia PP-2804T 6CD CLARION.

Witam.

Również potrzebuję schemat do takiego radia jak Pan ma to proszę o zamieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Heja,

 

Mam pytanie czy i jakie problemy sprawy wymiana fabrycznego radia CY11C ( z BT bez AUX) na takie http://allegro.pl/nissan-x-trail-t31-radio-cd-mp3-ramka-i5176523592.htmlczyli takie samo ale z auxem.

 

Czy auto łyknie nowe radio czy trzeba jakies maczne operacje dodatkowo urzadzac? Czy ktos moze juz cos takiego robil? Ile wezmie serwis za przekodowanie (o ile trzeba) Czy telefon bedzie smigal? 

Jesli ktos zna/wie kto moze mi pomoc nawet odplatnie w Krakowie to bardzo prosze o kontak. 

 

aaa i z gory dzieki za pomysly ala stacja multimedialna albo brandowe radio na 2din. Prosze o odpo na pytanie  :) dzieki 

 

Xtrail T31 2008 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie szukam opisu kabli tych trzech wtyczek jakie sa wpięte do radia w t31.

Bo wymieniłem radio na 2din LCD i wszystko mi działa poza mikrofonem tym oryginalnym przy lampce u góry ( bo nie mogę wyczaić ktore to kable) oraz kamera cofania która dołożyłem nie włącza mi obrazu automatycznie. Na dobra sprawę z tych trzech wtyczek podpiąłem dwie na przejściówkach i wszystko oprócz powyższego działa- nie jest wpięta ta która widać na zdjęciu. 5dcfc6c0b3da08219b5842e0057cb27c.jpg

Moze ktoś coś doradzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kamerce jest zabezpieczenie, musisz mieć ręczny podłączony i zaciągnięty. Microfon mozna poprubować metodą prób i błędów. Z reguły ma dwa: sygnał i masę. Nic sie nie stanie jak zamienisz na chwilę.

 

http://baustralianxtrail.runboard.com/p2077425

 

 

można je powiększyć ctrl +

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Z kamera mniej więcej już mam pomysł - muszę podłączyć jeszcze sygnał z cofania na odpowiednie wejście tak aby załączal obraz z kamery. Natomiast nie mogę rozszyfrować ktore kable sa od oryginalnego mikrofonu... I gdzie one sa ;)

Pytanie - moze ktoś wie skąd najlepiej gdzieś z przodu wziąć sygnał cofania ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym mikrofonem przy zamianie na 2din u mnie elektryk nie poradził sobie. Chyba mu się nie chciało szukać ale wbudowany mikrofon w radio zbiera mi bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kamera działa :) został mikrofon. Moze to ta wtyczka w której mam cztery przewody - zielony, czerwony,czarny i czarno-popielaty. Ktoś ma jakies pomysły ?

Panowie macie może jakieś rekomendacje odnośnie zewnętrznego mikrofonu do radia? Wewnętrzny ten wbudowany bardzo słabo mi działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cztery piny, środkowe 35-36 są od microfonu, zewnętrzne są do sterowania microfonem w nawigacjach. Zatem Twoje będą wewnętrzne 2. Nieważne gdzie + gdzie -.

post-58920-0-95915300-1429774211_thumb.jpeg

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah,a to nie jest mikrofon, który właśnie wymaga zasilania i trzeba mu podać tak czy inaczej 5V żeby działał ? co prawda kombinowałem ale nie przyniosło to rezultatu. Ale sprawdzę jeszcze podłączenie jak mówisz czyli 35 i 36 tylko i zobaczymy...Dzięki za pomoc !  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to microfonu się nie podłącza tak. Radio musi mieć wyjście swoje i do tego podłączasz kupiony na allegro microfon. Wszystkie są na jacka. Co to za radio?

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zbiera taki z allegro ale umiejscowiony tam gdzie Ty najczęściej kierujesz głos. Możesz go umieścić też zamiast oryginalnego. Możesz też iść po nitce do kłębka i wymienić microfon oryginalny na nowy. Ustalisz też czy to te kable są od niego. Generalna zasada to 2 przewody sygnałowe najczęściej cieńsze niż inne. Przy micro stereo są 3 przewody. Oryginalny zawsze będzie gorszy od markowego akcesoryjnego.

 

W clarionie vx401e wbudowany działa idealnie

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@balajer, poradziłeś sobie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość creat1ve

Witam, przymierzam się do wymiany fabrycznego radia: 

http://allegro.pl/nissan-x-trail-t31-radio-cd-mp3-i5935583095.html     na jakieś z panelem dotykowym, wejściem usb itd. Poleci ktoś jakieś [w rozsadnej cenie (przypuśćmy koło 1000-1500zł), które bez problemów będzie pasowało oraz obsługiwało przyciski na kierownicy jak i wbudowany zestaw glosnomowiacy ? Z góry dziękuję

 

Mile widziane linki do ofert :) :) :)

Edytowane przez creat1ve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reklamujesz ta aukcje na Alle czy chcesz uzyskac informacje na zadane pytanie? jesli to drugie to wpisz w forumowa wyszukiwarke w dziale 'X-Trail' slowo 'radio' i przeczytaj posty znajdujace sie juz na forum a jest ich duzo, dowiesz sie m. inn. jakie niebezpieczenstwa czyhaja przy takim swapie

 

pozdrawiam

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienilem na dedykowanego do nissana GMS'a. Ladnie sie komponuje i nie wymaga dodatkowych ramek. Jestem zadowolony. Jedyny minus, to slabszy mikrofon w stosunku do fabrycznego. Czasami gubi tez stacje radiowe, ale to chyba nie wina samej jednostki, bo na fabrycznym bylo podobnie. Kosztowalo okolo 1.5kpln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie chciałbym w moim x-trailu zmienić fabryczne radio które jest ze zmieniarką na 6 płyt  na radio z nowszego modelu z Navi kamerką cofania itp. lub widziałem takie cacka z ekranem dotykowym na alledrogo czy ktoś mi coś doradzi  czy będzie to pasowało i co muszę przerobić?

Edytowane przez Andrzej G
Sprawa wyjaśniona, post przeniesiony tutaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy kto czego oczekuje.

Jeśli komuś zależy na funkcjach multimedialnych, a nie jest audiofilem, większość chińskich kombajnów, powyżej 1500 zł, się sprawdzi.

Jeśli celem jest poprawa dźwięku, a nie chcemy ruszać "pierdziawki" fabrycznej, nie pozostaje nic innego niż dołożenie wzmacniacza, wymiana głośników, a przede wszystkim wygłuszenie budy. 

Po dołożeniu wzmacniacza poczułem już poprawę. Reszta jeszcze przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem audiofilem i wzmacniacz też to u mnie nie wchodzi w gre. Wzmacniacze to ja w latach 90tych sam budowałem, montowałem i się szalało w malaczu:) teraz bardziej mi zależy na wygodzie jakiejś navigacji, dużym zasobie muzyki, kamerę wstecznej itp. Chciałbym kupić coś funkcjonalnego nie drogiego i najlepiej sprawdzonego. Może ktoś coś mi poleci?

Edytowane przez Fiacior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...