Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

DODATEK DO DIESLI


Gość rafalski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem na BP jakiś środek- nie pamiętam nazwy kosztowal ok 19 zł- ale jest na 600l ropy i do - 40C. Zalałem do pełna ON+ dodatek w zalecanej proporcji i narazie jest wszystko ok :).

 

EDIT:

Po kilku godzinach na mrozie auto odpalilo bez żadnego problemu. Ten dodatek to coś w styli Xtreme lub coś podobnie brzmiącego napewno jest napiasne "kosmiczna technologia" :twisted: . Dziwne jest to, że sam dodatek leżąc w bagażniku zrobił się gęsty jak żel :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry chłopaki ale nie będę ryzykował uszkodzenia silnika/układu wtryskowego by zaoszczędzić te 20zł na pożądnym dodatku :?

A czym się różni profesjonalny dodatek od dolewki benzyny? Jestem ciekaw bo jeszcze nie dolewałem ani jednego ani drugiego, a będę musiał to zrobić jak odpalę auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, środek do diesli. Kolega ma w firmie trzy nowe man-y. Wszystkie oczywiście diesle. No to kupił środek do paliwa, by mu nie zamarzło. Środek kupił na orlenie, z logo orlenu na buteleczce. Wlał tyle co bozia przykazała do każdego baku, kierowcy odpalili auta by się to wymieszało. Buteleczki z tym co jeszcze zostało wstawili do kabiny. Przychodzą rano do pracy i d*pa. Paliwo w ciężarówkach zamarznięte. Ale to i tak nie jest najlepsze. Zamarzł również sam koncentrat, co to niby miał chronić napędówkę przed zamarzaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku godzinach na mrozie auto odpalilo bez żadnego problemu. Ten dodatek to coś w styli Xtreme lub coś podobnie brzmiącego napewno jest napiasne "kosmiczna technologia" :twisted: . Dziwne jest to, że sam dodatek leżąc w bagażniku zrobił się gęsty jak żel :?:

Wczoraj sąsiad też sie chwalił tym środkiem ale jak wziąłem do ręki i odwróciłem do góry nogami to mu mina zrzedła...ale on nie odpalił :wink:

Podobno SKYD jest jednym z najlepszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 ml na 600 litrów ropy i to ma pomóc w takim stosunku?????

Pomyslcie zdrowo i sie zastanowcie. Taka mala ilosc ma pomoc w nizamarazaniu ropy. Mi sie chce z tego smiac. Rozumiem pol litra na 60 litrow ropy to tak.

Ja zalalem na dokladnie 23~24 litry ropy 1,5 litra Pb95 i nie mam zadnych problemow. Silnik pracuje rowno tak jak pracowal i wszystko jest okey, a co najwazniejsze to ze przy -27 odpala bez zadnego problemu i sie silnik nie krztusi zaraz po odpaleniu.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalalem na dokladnie 23~24 litry ropy 1,5 litra Pb95 i nie mam zadnych problemow. Silnik pracuje rowno tak jak pracowal i wszystko jest okey, a co najwazniejsze to ze przy -27 odpala bez zadnego problemu i sie silnik nie krztusi zaraz po odpaleniu.

wyglada mi to na najlepszy sposob 8)

znam przypadek ze po dolaniu specjalnego dodatku do diesla auto i tak nie palilo dopiero niewielka dolewka pb95 pomogla (a moze to byl denaturat :? )

w kazdym razie wyglada mi to na proporcje 500ml dodatku na 60litrow

lub 1-2 litry pb95 na caly bak :wink:

u mnie na razie luzik 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

tak tylko sie nie dolewa ani denaturatu ani benzyny z tego co mi wiadomo i raczej dobrze wiem leca końcówki wtrysków dolewa sie oczywiście na zime jest dostepna na stacjach nafta do ropy i wtedy lepiej zapala nie dolewać bezyny i denaturatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na duże mrozy pow,-10 tylko benzyna do ropy.To sposób sprawdzony od dziesiatków lat. 1 l. benzyny na 50-60 ropy.

Rozpuszcza wytraconą parafinę.Ropa tak nie gęstnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na duże mrozy pow,-10 tylko benzyna do ropy.To sposób sprawdzony od dziesiatków lat.

 

Tak !!!!!!!!!!!!!! Tylko już od dziesiątków lat technologia silników jak i budowa pomp nie stanęła tak w miejscu. O czułości elektroniki w danych podzespołach już nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i ropa się już zmieniła. Po przegranych procesach koncerny też już raczej z głową mieszają paliwo. Nie mówię o stacji bo tam jak się tankuje w KRZAKu to wiadomo, ze parę oktanów to biega wokół stacji a nie w zbiorniku.

Edytowane przez jwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...