Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Pathfinder lift 2" Jakie zawieszenie wybrać

Pathfinder79

Recommended Posts

Cześć. 
Właśnie odebrałem Patha z warsztatu po "lifcie " +2cale, zestaw IronMan. Geometrii nie robiłem jeszcze, ale w drodze powrotnej do domu trochę pływał-- da się to usunąć po zbierzności? CZy coś nie tak poszło?
a i wszystkie nowe polibusze założone. 

Pływa bo nie ma zbierzności. Jedz na profesjonalna komputerową geometrię kół 3D. Będzie Cie to kosztować z 300-400 PLN. Pytanie czy śruby mimośrodowe były wymienione ?

tak śruby były wymieniane, jutro jedzie na geometrię. Wcześniej terminów nie było. 

Daj znać jak jezdzi się po ;)

• 5 weeks later...
marcin1621
W dniu 23.02.2021 o 22:56, pafcik napisał:

Pewnie mało kto korzysta z takich rozwiązań. A jak nawet to się nie przyzna. Zastosowanie ich wiaze się z regulacją geometrii. Całkiem niedawno rozmawiałem z właścicielem tej firmy. Bardzo konkretny człowiek.

Mleczko
11 godzin temu, marcin1621 napisał:

Pewnie mało kto korzysta z takich rozwiązań. A jak nawet to się nie przyzna. Zastosowanie ich wiaze się z regulacją geometrii. Całkiem niedawno rozmawiałem z właścicielem tej firmy. Bardzo konkretny człowiek.

Wszystkie prace  związane z zawieszeniem powinny kończyć się ustawianiem geometrii. Czy to łącznik,  czy to tuleja, a na pewno lift. 

Pozdrawiamy serdecznie 

Ml

marcin1621
9 godzin temu, Mleczko napisał:

Czy to łącznik,  czy to tuleja, a na pewno lift.

Kolego Mleczko, stabilizator ani żadna z jego podpor(laczniki) nie wymagają ustawiania zbieżności  po ich wymianie. One nie są składową żadnego punktu geometrii zawieszenia.tuleje wahaczy sworzenie owszem. Tuleje sanek zawieszenia itd to również ma sens. W tych pojazdach nie ma potrzeby ustawiania czegokowiek nawet po wymianie amortyzatorów. Bo nic się tam znacząco nie zmieni.

Mleczko

Nie zgadzam się.

Każda część wykonana jest z jakąś dokładnością. Raz na plus a raz na minus. Te teoretyczne nadające się do pominięcia wachania w wymiarach powodują, że zawieszenie powinno się przynajmniej sprawdzić. 

Ja tak robię i czasem zdarza się,że trzeba coś dokręcić aby było wszystko ok.

Pozdrawiamy serdecznie 

Ml

ostrokolowo
4 godziny temu, Mleczko napisał:

Nie zgadzam się.

Każda część wykonana jest z jakąś dokładnością. Raz na plus a raz na minus. Te teoretyczne nadające się do pominięcia wachania w wymiarach powodują, że zawieszenie powinno się przynajmniej sprawdzić. 

Ja tak robię i czasem zdarza się,że trzeba coś dokręcić aby było wszystko ok.

Pozdrawiamy serdecznie 

Ml

Ok ale nie pisz, że po wymianie łącznika stabilizatora (czy jakichkolwiek elementów z nim związanych) trzeba robić geometrię. To trochę tak jak byś napisał że po wymianie wału trzeba zbieżność ustawić. 

Mleczko

Szeroko ująłem temat ;)

marcin1621
W dniu 28.02.2021 o 19:28, ostrokolowo napisał:

Ok ale nie pisz, że po wymianie łącznika stabilizatora (czy jakichkolwiek elementów z nim związanych) trzeba robić geometrię. 

Zawsze to jakiś diagnosta przytuli kolo 100zl za zalozenie aparatury i zejscie do kanalu 

Mleczko

Albo flaszeczka we dwóch w tzw między czasie. :)

Pozdrawiamy serdecznie 

Ml