Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja i mapa w Nissan QQ


Koondzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko. W tygodniu kupilismy u,zywanego QQ z 2010rok model 2011 wyposażenie tekna . Jest on z nawigacją i w miejscu gdzie się wsadza kartę pamięci jest ona tam włożona czyli jak sie domyslam tam jest nagrana cała mapka tak ? I moje pytanie odnośnie tego jest takie, czy mozna jakoś samemu zaktualizować mapę Polski, żeby była ona jak najnowsza ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Czyli mam rozumieć, że nie da się zaktualizować map tak ? Tylko kupuje się kartę SD z aktualnymi mapami ? Jak tak ile takie coś kosztuje . ? Nw czy dobrze zrozumiałem, najwyżej mnie popraw xd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałeś.

A kosztuje majątek. Coś ok 800 czy 900 zł. a ich najnowsza mapa ma i tak zawsze ok rok do tyłu. Można też z alledrogo czy z niemieckiego ebay się zaopatrzyć.

U góry w dziale jest podpięty dość szeroki wątek na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no dobra wielkie dzieki . W sumie my i tak tam nawi nie uzywamy zbytnio . Wiec mnie to tam rybka jakaś jest to jest . A jak będzie faktycznie potrzebna to sobie w telefonie włączę aktualne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak auto masz z 2010 r. to mapy są (dane na karcie SD) z 2009 r. Można a jeszcze zaktualizować tu;

http://www.uczymyautapolskiego.pl/produkty/nissan.html

ale też taniej nie wychodzi a następna aktualizacja roczna ok. 2 stówek. Tak że jeśli nie używacie na co dzień navi, nie opłaca się. Lepiej poczekać jeszcze rok czy dwa i kupić kartę z 2015 r. za mniejsze pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałeś.

A kosztuje majątek. Coś ok 800 czy 900 zł. a ich najnowsza mapa ma i tak zawsze ok rok do tyłu.

Hm..

Odebrałem auto QQ z salonu w marcu zeszłego roku.. Prawie równo rok później byłem na wymianie opon i akcji serwisowej (aktualizacja oprogramowania do radaru) i spytałem się o aktualizację map.

Poinformowano mnie (po sprawdzeniu nr VIN), że jeszcze nie ma (po roku!!!), ale że i tak pewnie nie byłbym zainteresowany, bo cena to.....

2016 zł (tak, nie pomyłka, dwa tysiące szesnaście złotych).

A ja po kupieniu samochodu oddałem znajomym wypasionego TOM TOMA live :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz telefon lub tablet z Androidem to polecam ściągnięcie (bezpłatne) aplikacji TOMTOM GO MOBILE ze sklepu Google.

Pierwsze 75 km w miesiącu bezpłatne a nawigacja, moim zdaniem, bardzo dobra. Można też wykupić na rok za ok. 80 zł (mapa Polski). Aktualizacja map cztery razy w roku. Proponuję spróbować.

Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od ponad roku używam YANOSIK-a na telefonie. Aplikacja bezpłatna aktualizowana na bieżąco i zawsze aktualne radary, miejsca kontroli i videorejestratory. Warunek trzeba mieć internet w telefonie a sprawdza się znakomicie bo coraz większa rzesza ludzi ją używa, aplikacja działa także w czasie rozmowy telefonicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam! Czy można w Qashaqi+2 z roku 2009 wymienić nawigację fabryczną montowaną  w górnej częsci deski rozdzielczej na stację multimedialną z Allegro "Caska" ,której montaż jest przewidziany w miejsce nawigacji montowanej w nowszych wersjach Nissana.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli widzisz różnicę w obudowie to moim zdaniem nie kombinuj.Widzę ,że ta stacja jest razem z obudową.Musisz przemyśleć,czy dasz radę wszystko podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Hej. Czy karta sd z nowej wersji qashqaja 2014 -> bedzie dzialać w qashqaju 2010 wersji j10???

Jesli nie to istniejw jakis pirat zeby wgrać nowsze mapy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy karta sd z nowej wersji qashqaja 2014 -> bedzie dzialać w qashqaju 2010 wersji j10???

Jesli nie to istniejw jakis pirat zeby wgrać nowsze mapy??

1. NIE

2. Tak Piraci z Karaibów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś korzystał z ich usługi? Jeśli tak to jaki koszt operacji?

od 400 do 600 zł. Zadzwoń pod nr 730 757 656 i zapytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja płacę 150pln ;) ale to zasługa poprzedniego właściciela

Za samą aktualizację mapy? Cena podana przeze mnie to cena wraz ze zmiana języka na PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moim zdaniem bez sensu jest aktualizować wbudowane mapy i to jeszcze za takie pieniądze. Lepiej w cenie aktualizacji map kupić sobie zewnętrzną navi i tam wgrać co już się chce, chociażby Automapę...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moim zdaniem bez sensu jest aktualizować wbudowane mapy i to jeszcze za takie pieniądze. Lepiej w cenie aktualizacji map kupić sobie zewnętrzną navi i tam wgrać co już się chce, chociażby Automapę...

 

Pozdrawiam.

Tak tylko weś jeźdz z dodatkową przyklejoną navi do szyby, mi to zupełnie się nie podoba.

Myśle, że zakup takiej karty sd co podałem wczesniej załatwiłoby sprawe, już mozna się normalnie poruszać po drogach, najtaniej znalazłem za 30f, około 150zl wiec źle nie jest.

Najlepszą opcją jest wbudowanie tableta z androidem w kokpit, aktualizacja map ciągle na najnowsze, zero problemów. Robiłem cos takiego w Accordzie, ale w qashqaju nie ma na to miejsca zabardzo.

Edytowane przez JANKES3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za samą aktualizację mapy? Cena podana przeze mnie to cena wraz ze zmiana języka na PL.

 

Tylko coroczna aktualizacja. Spolszczenie robił poprzedni właściciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...