Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Strzelające drzwi


Gość misiek_83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegow.Mam od jakiegos czasu problem z drzwiami od pasazera(przod).Podczas jazdy a najbardziej skretu cos strzela w drzwiach,strasznie mnie to denerwuje.Wydaje sie ze dzwieki dochodza gdzies od strony zawiasow.Co to moze byc?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jak to zwylke w Primerkach zawias w twoich drzwiach nabral luzu i przy dolkach (jak drzwi sie ruszaja) zawias puka - odglos powiedzmy strzelania...

Sa na to dwie metody: 1) wymiana trzpienia zawiasu lub calego zawiasu...

albo tymczasowa metoda 2) nasmarowanie zawiasu gestym olejem....

Ja od 2 lat stosuje metode smarowania (srednio co 2 miesiace) i wtedy pomimo luzu zawiasu i lekkiego opadniecia drzwi stukow nie slychac....

Jak zaczyna byc slychac to polewam olejem i znow jest cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do WD-40 to starcza na bardzo krotko... Lepszy jest gesciejszy olej. Ja uzywam maszynowego (kupiony w Castoramie w takim pojemniczku z aplikatorem za chyba cos kolo 10PLN) Tak jak wspomnialem - starcza na ponad miesiac - a w lecie - jak malo deszczu i wody to i na dluzej.....

 

Co do naprawy to najlepsza oczywiscie jest wymiana zawiasu... Koszt zawiasu w ASO to cos kolo 150PLN za sztuke... Zamiennikow niestety nie ma... NIektorzy rowniez dorabiaja sam trzpien ale do tego trzeba miec odpowiedniego majstra....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do naprawy to najlepsza oczywiscie jest wymiana zawiasu... Koszt zawiasu w ASO to cos kolo 150PLN za sztuke... Zamiennikow niestety nie ma... NIektorzy rowniez dorabiaja sam trzpien ale do tego trzeba miec odpowiedniego majstra....

 

a nie wystarczy tokarz z tokarką ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry tokarz i po sprawie zawiasy się odkręca całe i nie ma problemu jak w francuzach ze jeden jest przyspawany do nadwozia :lol::lol::lol: (peugot)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh :)

 

Rozwala mnie to forum (pozytywnie). Od tygodnia coś mi strzela w drzwiach przy gwałtownym ruszaniu/przyspieszaniu, ku...wica mnie strzela strasznie bo nie mogę znaleźć co to... Wchodzę sobie dzisiaj na forum, a tam gotowa odpowiedź :)

 

bomba :)

 

WD40 albo smar mówicie... sprawdzimy.

 

Thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ten weekend jak zamontuje w koncu nowy przegub, to chyba zafunduje primerce generalne sprzatanie i przygotowanie do zimy -w sensie konserwacje uszczelek, smarowanie zawiasików itd.

moze od razu podreguluje ręczny, powymieniam żaróweczki w guzikach

 

a w drzwiach tez zaczelo strzelac jak cholera i wkurza :-) wiec trzeba bedzie zrobic...

 

btw. po takich zabiegach pielęgnacyjnych zawsze mam wrazenie ze nyska od razu bardziej szczesliwa i jakos lepiej jezdzi :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mi też strzelają drzwi, wiem że to zawiasy, dostęp do tokarki i jej operatora mam nieograniczony ale chciałem Was zapytać jak jest z demontarzem samego zwiasu. Czy trzeba odkręcać błotnik? Na pierwszy rzut oka wydaje mi się że bez tego ani rusz. No i co z wiązką kabli przechodzącą przez drzwi? U mnie poodpinanie kabli w drzwiach jest praktycznie niemożliwe ze względu na wygłuszenie drzwi. Czy ktoś z Was demontował zawias i ile czasu na to trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam zamiar wziąc sie za zawiasy od strony kierowcy :

-podstawic coś pod drzwi

-odkręcić najpierw zawias od drzwi i spróbować je odsunąć na taka odległosc aby kluczem mógł odkręcic zawias od nadwozia jeżeli pozwolą kable jezeli nie

-zdejmuje tapicerkę drzwi odłaczam kable z kostki dzwi idą na bok

tak zamierzam zrobić do demontarzu zawiasów jak wyjdzie zobaczymy

-zawias sam zregeneruje

poprawcie jeżeli cos pominełem

pozdrówka..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...