Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Reperaturka błotnika tylnego T 30


goo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj rano postanowiłem umówić się z blacharzem/lakiernikiem na zrobienie nadkoli tylnych,

okazało się, że nikt nie produkuje reperaturek do tego modelu,

blacharz wycenił robotę na 1100 + ok 800 malowanie,

czy ktoś spotkał się z reparaturkami tylnymi do tego modelu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktos moglby napisac cos wiecej jak sie to robi?

Jak sie dorabia te reparaturki, na czym to polega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reperaturkę wstawiasz jak już zamiast rantu błotnika masz dziurę. Mniejsze dziurki blacharz powinien nadspawać, inni cynują czy jakoś tak to się nazywa. Faktem jest że reperaturek brak i pewnie nigdzie ich nie produkują. W niemcowni znaleźliśmy do Patrola a do Xsa brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mój we wtorek też leci do lakiernika...ale mój po znajomości za dwa błotniki bierze 350 pln :D. Oczywiście nie będę wstawiał nowych elementów a konserwował i malował stare :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

dzisiaj rano postanowiłem umówić się z blacharzem/lakiernikiem na zrobienie nadkoli tylnych,

okazało się, że nikt nie produkuje reperaturek do tego modelu,

blacharz wycenił robotę na 1100 + ok 800 malowanie,

czy ktoś spotkał się z reparaturkami tylnymi do tego modelu ??

Witam miałem ten problem  lewej strony i zrobili mi na gwarancji samochód miał 6 lat i bez problemu zapytajcie w nissanie bo mi wstawili reperaturke powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na ALE używane błotniki, ze zdrowym rantem.

Blacharz wytnie sobie z tego co potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

Szukam pomocy. Na tylnych błotnikach (jak w tym modelu bywa) wyszła rdza. Po oczyszczeniu okazało się, że było już kiedyś naprawiane. Teraz czeka mnie jedynie wstawienie reperaturki. Jest jednak problem - nigdzie nie można jej kupić!!! (wprawdzie znalazłem oryginał za pośrednictwem serwisu Nissana, ale chcą za sztukę 740 zł - tyle nie dam :thumbsdown: .

Pytanie:

Czy ktoś wie, czy i gdzie można kupić reperaturki do tylnych błotników.

Może ktoś przerabiał ten temat i ma jakiś inny pomysł.

Proszę o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja wlasie wczoraj skonczylem robic dwa tylne nadkola mialem skorodowane niewielka ilosc ale i tak nie obeszlo sie bez spawania, potem wrzuce:fotki, mysle ze lakiernik powinien kolo 400zl zawolac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to czeka :mad: . Niby malutkie ale denerwuje.

 

Czy u was tez koroduje tylko lewa strona czy obie rownocześnie ?

Zaczęło się od lewej strony, ale z prawej też zaczyna kalafiorek kiełkować.

 

 

Witam ja wlasie wczoraj skonczylem robic dwa tylne nadkola mialem skorodowane niewielka ilosc ale i tak nie obeszlo sie bez spawania, potem wrzuce:fotki, mysle ze lakiernik powinien kolo 400zl zawolac

Czekamy na fotki :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zastanawiam sie na ile mozna to zabezpieczyć na przyszłość np po wstawce nowego fragmentu. zakładam ze wydam na to x kasy i nie bedzie to blacha ocynkowana wiec pytanie na ile wystarczy i jak zabapieczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli blacharz zamaluje najpierw podkładem epoksydowym a potem od wewnątrz zrobi nb Bitgumem albo podobnym środkiem do konserwacji to długo wytrzyma. Tylko musi dobrze wyczyścić miejsca skorodowane jeśli coś zostanie to po jakimś czasie znów się pojawi korozja.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odwiedziłem dzisiaj 2 blacharzy/lakierników. Na szczęście jedna strona jest do uratowania ale druga prawa nie. jeden powiedział ze jak ma to czyścić i malować to w ogóle nie bedzie sie za t brał bo wrócę za chwilę z pretensjami ze ruda wyłazi. Korozja spodowowała rozwarstwienie blachy zewnętrznej z wew nadkola. Gość poradził aby kupic w dużo lepszym stanie inny błotnik z rozbiórki lub ćwiartkę i w stawić. Czy ktos z was robiła taka operację? będę przy okazji robił konserwacje podwozia. Za wszystko czyli podwozie oba nadkola + krawędź tylnich drzwi podliczyli mnie na niecałe 2 tys. Cenowo ? nie wiem czy drogo. jeszcze sprawdzę w 3-4 warsztatach ale wyglada na to ze stawki maja podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry macher dotnie, dognie i dospawa. Sam mam już zaklepane, tylko się umówić. Czasu tylko zero bo auto cały czas potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, jak by ktoś szukał reperaturek tylnych nadkoli do xtraila to na znanym portalu aukcyjnym pojawiły się takowe. Piszę bo wiem że swego czasu był problem z ich dostępnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka odebrana, produkt nie jest wykonany idealnie ale ważne że coś jest. Zagięcia miejscami pofałdowane.

 

IMG_20190130_162133.jpg

IMG_20190130_162152.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również z czasem się w nie zaopatrzę bo tył mam do roboty ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...