Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Reperaturka błotnika tylnego T 30


goo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja  szukam jej od co najmniej pół roku i dopiero teraz pojawiła się na allegro. Z tego co gdzieś czytałem to do niedawna taką reperaturka była niedostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent/dystrybutor to Polcar, wrzuć fotkę z nr artykułu to będzie w razie "W" można szukać w Polcarze po tym numerze. 

Edytowane przez strus251
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogli by jeszcze progi zrobić bo te na allegro gięte przez dekarza nie są tym o czym marzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, strus251 napisał:

Producent/dystrybutor to Polcar, wrzuć fotkę z nr artykułu to będzie w razie "W" można szukać w Polcarze po tym numerze. 

To ten numer co jest napisany markerem na błotniku.

8 godzin temu, chudson napisał:

mogli by jeszcze progi zrobić bo te na allegro gięte przez dekarza nie są tym o czym marzę 

Ta reperaturka też pozostawia wiele do życzenia.

Edytowane przez grzesiek_1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele reparaturek zostawia wiele do życzenia ale i tak szpachlować trzeba będzie po naprawie więc da się to ukryć. Natomiast progi gięte z blachy bez przetłoczeń pod słupek środkowy , plastikowe zakończenie progu czy tylne nadkole dużo bardziej utrudniają pracę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2019 o 07:38, chudson napisał:

mogli by jeszcze progi zrobić bo te na allegro gięte przez dekarza nie są tym o czym marzę 

 

9 godzin temu, chudson napisał:

wiele reparaturek zostawia wiele do życzenia ale i tak szpachlować trzeba będzie po naprawie więc da się to ukryć. Natomiast progi gięte z blachy bez przetłoczeń pod słupek środkowy , plastikowe zakończenie progu czy tylne nadkole dużo bardziej utrudniają pracę. 

Moim zdaniem, lepszym rozwiązaniem jest zakup używanej części (np.z anglika, w cenie ok.150zł), wycięcie z niej większego potrzebnego fragmentu, wstępne zakonserwowanie od środka i wstawienie w gablotę. 9496d2f248f78141a7fcbd96dc20 

Przedstawiona nowa reperaturka, pozbawiona usztywniającej ją przetłoczeń na łuku, będzie wichrowała się przy montażu. Przykład nowego zakola z X-Trail T32 (w porównaniu z nim - reperaturka Polcaru to jakiś wyrób rzemieślniczy):739843c249da8e68d1e3e215b6a9

Ponadto, problemem będzie z zakupem (ewent. odbudową) łączącego się z nią wewnętrznego zakola (który z reguły pierwsze koroduje).

Z progami problemu nie ma, są dostępne nowe, np.: https://allegro.pl/oferta/prog-prawy-nissan-x-trail-t30-01-07-wysylka-gratis-6110698894

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, chudson napisał:

w tym progu brakuje najczęściej korodującego elementu - tyłu 

U mnie pod jedną plastikową końcówką byla niewielka dziura ale tak ogólnie to progi mam całkiem zdrowe. Jedyną rzeczą do roboty jest właśnie tylne lewe nadkole ale tylko w tym cienkim miejscu reszta ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, polo32 napisał:

Zajrzyj pod barana od wewnętrznej części nadkola (po zdjęciu koła) ... 

Było troszkę rudej ale tragedii nie było została odczyszczona i zabezpieczona. ;) Wiem że japońce nie słyną z dobrej blacharki a zwłaszcza 18 letni egzemplarz ale mimo wszystko nie chwaląc się i tak uważam że mój egzemplarz jest w całkiem niezłym stanie blacharskim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam, na alle...gro są dostępne reperaturki nadkoli na tył w kwocie ok 200zł komplet...mam zamiar u siebie je wymienić, tzn wyciąć stare, nowe wspawać...pomalować...czy ktoś robił taką już operację? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wytniesz stare to się okaże że wewnętrzne nadkole też skorodowane i nie ma do czego spawać , albo tak zostawisz i zapaćkasz uszczelniaczem łączenie albo będziesz dorabiał rant wewnętrznego nadkola. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę robił, malowane będzie do momentu załamania nadkola, obie strony z robotą i malowaniem 800zł plus 200zł reperaturki...dobra cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...