Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T31] Drgania, wibracje auta i kierownicy przy V>100km/h


stacho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem już,ze te poduszki nie mają nic wspólnego z drżeniem w czasie jazdy.

Ale widzę ,że stosujesz procedurę jak w ASO :D,czyli wszystko po kolei aż będzie bingo.

Metoda co prawda skuteczna ale baardzo kosztowna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, katazipen napisał:

Biorę się za wał napędowy . Czy ktoś wz was już może go demontował ? 

Jeszcze nie, ale wygląda na to, że kwestia tylko kilku śrub.

Wibracje na wale, to mogą być krzyżaki, albo łożysko podpory wału. Krzyżaki to łatwo sprawdzić czy jest na nich luz, z łożyskiem nieco trudniej, ale ma gumowe osłony i jeśli widać na nich jakieś uszkodzenia, to do wymiany. Kłopotliwe nieco. Wygląda na to, że regeneracja wału kompletna kosztuje około 1kPLN i obejmuje wymianę tych elementów i wyważenie całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie umówiony jestem na wtorek . Robocizna plus części ok 800-900 zł wycena

 

@Piotrek3 : faktycznie może masz rację ale było już za późno .Te wibracje są tak jakby w poprzeczną stronę auta  , a silnik telepie w drugą stronę .

We wtorek wszystko się okaże . Zobaczymy ale już teraz wiem że to nie były poduszki i 1500 poszło ..

Jak wygląda napęd tego wału i jego łożyskowanie , macie schemat może ? Jak tam jest podpora jedna czy więcej ?

Edytowane przez katazipen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie , Wał zregenerowany dwa krzyżaki plus wyważenie demontaż i montaż koszt 700 zł , nadal wibracje na drugim biegu wyczuwalne przy 1800-2200 br/min , V- ok 60 km/h , facet od wałów mówił że to najprawdopodobniej wahacze - dziwne ale wymieniłem całe na nowe Lemforder , dale wibracje występują zaczyna brakować już kasy i chęci .

Czy ktoś z was coś konkretnego podpowie ?

 piotrek3 : pisałeś o piastach , ale one tanie nie są , może Ty coś konkretnego doradzisz , dla mnie te wibracje to jakby całą budą bujało więc to może dyferencjał ma luzy  ewentualnie zawieszenie dyferencjału , a może półoś ? Lewa przednia wymieniona .

Podobno mówił że podczas ( facet od wałów ) testów wyjął wał napędowy i wibracje też były . Ale czy tak zrobił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Cytrynie nam wibracje na niższych biegach między 2000-2600 obr/min. To wina wybitego przegubu wewnętrznego na osi. Przy wyższych prędkościach prawie nie odczuwalne. To oczywiście podpowiedź, bo inna marka, ale może tam warto zerknąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc ręką , półoś prawą niby jest okey , minimalny luz dosłownie nie wyczuwalny ,  czuje że znowu 500 zł poleci i nic z tego nie będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem to odpisuję , może komuś się przyda i nie wyda 3 tysie tak jak ja.....

Co do wibracji budą autem , podpowiedział mi jeden mechanik /diagnosta , przyczyną najczęściej są przeguby wewnętrzne albo wał napędowy .

U mnie po wymianie wahaczy , amortyzatorów( wymieniałem bo miałem 20% ) , regeneracją wału napędowego i na samym końcu wymieniłem prawą półoś , i tutaj leżała przyczyna .

Auto nie szarpie nie trzęsie , jest ok , nareszcie ...._  ale podczas wymiany wylał mi się olej ze skrzynie i teraz pytanie gdzie jest korek do dolewania oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 13.08.2020 o 22:39, katazipen napisał:

aabb: nie chcę tutaj pisać bo to inny wątek , ale spójrz na to ....

 

NIe powinno się pisać wątku pod wątkiem ale......

W/w napisałem że jest poprawa odnośnie trzęsienia budą , wibracji , niestety zaczynają powracać .

Zaczynam podejrzewać układ paliwowy , zna ktoś może kogoś kto zajmuje się sprawdzeniem , kontrolą wtrysków w sumie całego układu paliwowego ?

Najlepiej blisko Piotrkowa/Łodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tak , ja , za wiele nie pomogło ale coś dało , podobno jak wszystkie są nowe poduszki jest ok potem gumy są miększe i takie są objawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena kompletu poduszek z ASO:

11350V –11350JY00A – cena brutto: 691,95 zł

11220P  - 11210JY00B - cena brutto: 1436 zł

11332+A – 11332JY00A - cena brutto: 228,93 zł

11360V – 11360JD70A - cena brutto: 414,72 zł

11220M – 11220JD700 - cena brutto: 1535,41 zł

11253N- 11253JD700 – niedostępne

poduszki.png

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, katazipen napisał:

Jak dobrze pamiętam za 11220P  - 11210JY00B - cena brutto: 1436 zł  , ZAPŁACIŁEM 976 zł

Ceny często róznia sie w zalezności od ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, katazipen napisał:

@piotrek3 a w jakim ASO sprawdzasz ? NISSAN  ie ?

Japan Motors Dąbrowa Górnicza .

Tylko to były ceny z przed 2 lat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 14.04.2017 o 21:29, RS75T31 napisał:

Witam

Mam identyczne objawy jak Stacho tzn. przy prędkości 120-140 km/h 2500-2700 obr. wibracje wyczuwalne pod pedałem gazu i przenoszą się po podłodze, zaczyna wibrować maska a nawet uchwyt z telefonu.Powyżej tej prędkości zupełnie nic się nie dzieje a przy niższych prędkościach wibracje widoczne w lusterku wstecznym powodują zupełne rozmycie obrazu ale wcześniejsze objawy nie występują.

Felgi proste, założyłem nowe opony letnie, wszystko wyważone, wcześniej sprawdziłem na kołach z samochodu żony i było to samo tylko mniej odczuwalne może z powodu innych opon.Dodatkowo przy hamowaniu biją tarcze, które nie tak dawno przetaczałem i założyłem nowe klocki. Jakiś czas było ok.

Mam jednak wrażenie że to dwie odrębne kwestie.

Nie mam przekonania że wibracje mogą pochodzić z wału bo praktycznie ostatnio ciągle jeżdżę na przednim napędzie więc wał się nie włącza chyba że automatycznie jest taka możliwość nawet w pozycji 2wd przy jeździe na suchej nawierzchni?

Możecie coś poradzić?- bo nie wiem od czego zacząć oprócz wymiany tarcz oczywiście.

X 2008 dci 173km

Pozdrawiam

Miałem podobnie lusterko uchwyt wpadały w wibracje. Okazało się, że było zużyte główne koło paska osprzętu i napinacz zblokowany. Po wymianie drgania zdecydowanie się zmniejszyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego co do przetaczania tarcz to mam kilka pytań toczy weź tarcze na Piastach Czy to czy byłeś w tokarce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwiekszą dokladnośc daje szlifowanie tarcz na szlifierce  a potem dopiero przetoczenie na tokarce.

Przetaczanie na piastach to najmniej dokladna opcja i coraz rzadziej już praktykowana bo piasty często sa krzywe,łozyska w nich moga mieć  luzy i wtedy taka naprawa jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 15.07.2021 o 10:41, PasiBrzuch napisał:

Witam, 

Czy istnieje możliwość demontażu wału i używania auta tylko z przednim napędem? 

w zasadzie tak. z tego co pamiętam, to z przodu jest flansza na wyjściu ze skrzynki, a na wejściu do dyfra jest wpust, czyli trzeba zabezpieczyć wejście do dyfra, aby syf tam nie leciał i olej się nie brudził i nie uciekał masowo jak go będzie w dyfrze mieszało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eloar napisał:

w zasadzie tak. z tego co pamiętam, to z przodu jest flansza na wyjściu ze skrzynki, a na wejściu do dyfra jest wpust, czyli trzeba zabezpieczyć wejście do dyfra, aby syf tam nie leciał i olej się nie brudził i nie uciekał masowo jak go będzie w dyfrze mieszało.

Dziękuję za informację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...