Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gniazdo zapalniczki


Pinki18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłbym wdzięczny.

Na szybko znalazłem taki: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/101801-o%C5%9Bwietlenie-dywanik%C3%B3w-n%C3%B3g/page-2 post nr 25 Pieera, dotyczy co prawda oświetlenia, ale sposób wpięcia bypassa jest podobny.

Byłbym wdzięczny.

Myślę, żę rysunki wszystko wyjaśnią. Powodzenia :)

post-96804-0-05887900-1506439516_thumb.jpg

post-96804-0-69107900-1506439527_thumb.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko znalazłem taki: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/101801-o%C5%9Bwietlenie-dywanik%C3%B3w-n%C3%B3g/page-2 post nr 25 Pieera, dotyczy co prawda oświetlenia, ale sposób wpięcia bypassa jest podobny.

Myślę, żę rysunki wszystko wyjaśnią. Powodzenia :)

Super pomysł. A skąd wziąć taki by-pas? Jedyny by-pas jaki znam to by-pas tętnic wieńcowych i robi się go z żył podudzia lub uda, ale to chyba nie podejdzie. :doctor:

Edytowane przez drds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł. A skąd wziąć taki by-pas? Jedyny by-pas jaki znam to by-pas tętnic wieńcowych i robi się go z żył podudzia lub uda, ale to chyba nie podejdzie. :doctor:

Bypass mikro, np. http://allegro.pl/bypass-bajpas-micro-dodatkowy-bezpiecznik-mikro-i6735929498.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Temat mocno wykopany i odgrzany ale uważam że warto.
Czytałem o podłączeniu zasilania dla rejestratora jazdy i byłem poirytowany że gniazdo 12V w kokpicie jaki i w podłokietniku nie wyłącza się wraz z wyłączeniem zapłonu.
Trudno, myślę sobie. Dzisiaj ustawię sobie wszystko, przykleję na szybę mocowanie (Garmin Dash Cam) i przeciągnę kabel do gniazda podłokietnika.
Wszystko poszło sprawnie i przyszedł czas na test co z tym zasilaniem.
Otwórz po zamknięciu samochodu napięcie w gnieździe kokpitu jest cały czas a w gnieździe w podłokietniku wyłącza się po niecałych trzech minutach. Włącza się po otwarciu samochodu.
Dla mnie to wystarczające rozwiązanie.
Gdy nie będę potrzebował włączonej kamery po otwarciu samochodu to poprostu ją wyłączę na przycisku.
W 99% przypadkach otwieram samochód, wsiadam i jadę.
Potem wysiadam i zamykam samochód.
Więc jest wszystko jak trzeba.
Mi to wystarczy.
:-)
Edit:
Po zgaszeniu silnika i pozostawieniu samochodu bez zamykania drzwi, napięcie na gniazdku również wyłącza się po 3 minutach.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A gdzie szukać przyczyny braku napiecia w gnieździe pod radiem?czy to ma jakiś inny bezpiecznik? Sprawdzałem kable i są podpiete. Auto mam od 2 miesięcy.  Rocznik 2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 16.09.2021 o 20:58, lucjanbroda napisał:

A gdzie szukać przyczyny braku napiecia w gnieździe pod radiem?czy to ma jakiś inny bezpiecznik? Sprawdzałem kable i są podpiete. Auto mam od 2 miesięcy.  Rocznik 2015

Witam. Udało się znaleźć przyczynę? Mam to samo w swoim QQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 13.01.2022 o 09:52, lucjanbroda napisał:

Nie znalazłem bo narazie nie szukałem 

 

W dniu 13.01.2022 o 00:40, Casteros napisał:

Witam. Udało się znaleźć przyczynę? Mam to samo w swoim QQ

Odkopuję temat panowie, czy udało wam się rozwiązać ten problem? U mnie także pod radiem brak napięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GustlikSilesia napisał:

 

Odkopuję temat panowie, czy udało wam się rozwiązać ten problem? U mnie także pod radiem brak napięcia

Nie szukałem przyczyny. Finalnie gniazdo zapalniczki w tym miejscu jest dla mnie na tyle niewygodne, ze go nie potrzebuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2022 o 15:15, GustlikSilesia napisał:

 

Odkopuję temat panowie, czy udało wam się rozwiązać ten problem? U mnie także pod radiem brak napięcia

Jeżeli bezpieczniki są całe i kable również,to jedynie szukać trzeba w komputerze,on steruje odcinaniem napięcia do tego gniazda.Jest ono później wyłączane jak pozostałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...